Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom tényleg megőrült vagy...

A húgom tényleg megőrült vagy csak én érzem úgy?

Figyelt kérdés

A húgom 18 éves kb. 9 hónapja jár egy sráccal, aki 25 éves alkalmi munkákból él, a nagymamája tartotta el eddig(most egy szobát bérel mert ugye egy lakásra nincs pénze) , régebben drogokkal is problémája volt(persze most már nincs a húgom állítása szerint). A probléma ott kezdődik, hogy a tesóm most érettségizett, orvos szeretett volna lenni de szörnyű érettségit írt, sajnos már a 2. helyen megjelölt szak is kérdéses. Nem feltétlen a fiú hibája de mindenki úgy gondolta, hogy nem akadály számára az érettségi. Mindenben segíti a srácot: a telefonját, biciklijét odaadta, ha nincs pénze pénzt is ad (és sajnos gyakran megesik). Persze ezekről a szüleink nem tudnak és nem állunk úgy anyagilag sem, hogy ezt tegye.

Megérteni sem tudom, hogy miért teszi mindezt mivel a srácnak sem a modora, tudása, kinézete nem vonzó.

Képes tönkre tenni a jövőjét. Ilyen helyzetben mit kellene tennem?


2013. jún. 22. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem max elbeszélgetsz vele ezekről szépen, megpróbálhatod felnyitni a szemét, de őszintén nem sok értelmét látom...Ez az ő élete, majd tapasztal dolgokat...
2013. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

1. A húgod NEM őrült meg, csak szerelmes, és függ a barátjától.


2. Ha elhülyülte az érettségit, akkor jövőre ismételhet.


3. TE ne tegyél semmit, mert egyrészt nem tudsz MIT tenni, másrészt amig ő nem jön rá, hogy igy tönkremegy a jövője, addig úgyis mindegy, mert nem hallgat senkire.

2013. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Nem lehet,hogy mindezt te reagálod túl és szerelemből teszi?Hogy csak próbál segíteni neki?
2013. jún. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég ciki hogy egy 18 éves lány segít a 25 éves mamlasznak!
2013. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, hogy ennél okosabbnak tartottam a húgomat mint, hogy beleszeret egy ilyen srácba. És ugyanakkor ezt a nagy odaadást már nem érzem a másik oldalról.
2013. jún. 22. 13:36
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Másodikkal egyet értek. Húgod szerelmes. Ilyenkor akármilyen dolgozatot el lehet rontani, szerintem nem kell túlizgulni. Amúgy meg ez az ő élete.

Érthető hogy aggódsz érte, de a nővéred szemszögéből is próbáld megvizsgálni a dolgot. Szerintem akár a barátjával is leülhetnél beszélgetni, akármilyen hétköznapi dolgokról, ha szokott hozzátok járni. Ha fiút kicsit jobban meg tudnád ismerni akkor tudnád mi motiválja. Ne csak a szüleid nézőpontját lásd hogy "juj tönkre teszi a jövőjét" hanem próbáld megérteni a nővéredet és a pasiját is.

Amúgy az, hogy 25 évesen pénzt meg más dolgokat kér a 18 éves barátnőjétől, nem valami jó. Egy majdnem orvosis csaj és egy alkalmi munkákból élő pasi. Két külön világ. De az is lehet hogy a fiú is tényleg szereti. Összehozta az élet, pont ezért mert ők két külön világ és van mit tanulniuk egymástól.

De ehhez neked a fiút jobban meg kellene ismerned mielőtt mondasz bármit vagy túlaggódnád..

De ha elbeszélgetsz a barátjával akkor előítéletek nélkül ülj le vele. Ugyanis csak akkor lehet normálisan megítélni vkit.

Az ilyenfajta szerelem szerintem sem jó, ha már valakinek a rovására megy, de mint tudjuk a fiatal szerelmek java része ilyen. Ha véget ér akkor pedig a húgod is bölcsebb lesz. Orvosira még később is lehet. Ha valaki arra lett teremtve akkor mindenképp eléri a diplomát. Ha pedig nem akkor már amúgy is kiesne első vagy másodévben orvosiról.

Szerintem nincs baj. Meg kell ezt tapasztalnia. Ennyi. De ez nem azt jelenti hogy a jövőjét elrontaná.

2013. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha pedig valóban szereted a húgod akkor legyél ott mellette amikor szakítanak, támogasd, mondd el a véleményed, de ne így ítélkezve, hanem kedvesen és érezze hogy mellette vagy. Nincs veszve semmi, főleg nem a jövője, szóval szerintem ne aggód túl.
2013. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék gonosz lenni de a fiút egyértelmű, hogy mi motiválja. És lehetséges, hogy meg kellene jobban ismernem, de a srácnak van egy olyan benyalós okoskodós stílusa amitől a falnak tudnék menni, ez az én jellem hibám de nem fogok vele hosszan beszélgetni, hogy miért... Szerintem ha kellene is valamit tennem azt maximum a húgom jobb belátásra bírása, csak nem tudom hogyan
2013. jún. 22. 13:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a húgod szerelmes akkor nem hiszem hogy akármit is tehetsz. Max annyit hogy kedvesen figyelmezteted és utólag mondja majd hogy igazad volt.

Lakásra nincs pénze, de ez szerinted gond? Nem örökölt pénzt, tehát a mai fiatalok 90%-ához hasonló. Amúgy a 25 évesek többségének még egy egész lakás kibérlésére sincs pénze.

Számodra nem vonzó a fiú, az egyértelmű, de arról sem tudnak a szüleitek hogy a mobilját vagy biciklijét nekiadta?

2013. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem a szüleink nem tudnak ezekről. A fiút meg nem kell félteni a szülei élnek csak összeveszett velük néhány évvel ezelőtt(a drogok miatt) és elköltözött(az egyébként szomszédjukban élő) nagymamához.
2013. jún. 22. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!