Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom teljesen megőrült. Ti...

A húgom teljesen megőrült. Ti mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Mindig nagyon labiris, gyenge idegzetű volt kicsinek is, könnyen dühbe gurult minden apróságon, már az óvodában is probléma volt emiatt. Én pont fordítva, egy tökéletesen stabil jellem vagyok. Később a tinédzserkorba érve még jobban megvadult, otthagyta a gimit is, mert nem volt türelme a tanuláshoz. Nincs se szakmája, se nyelvtudása, se semmi. Most alkalmi segédmunkákat végez, otthon a rezsibe nem száll be, sőt, féktelenül pazarol, naponta 1-2 órát zuhanyozik, nem kapcsolja le a villanyokat, teljes díszkivilágítás van a lakásban, emiatt a szüleim nyugdíja rá is megy a rezsire! Anyám, apám nem bír vele, olyan vad, engem is többször késsel megfenyegetett, hogy leszúr, ha még egyszer szólni merek a pazarlásért! A szobaajtókat zárni kell, mert tőlünk lop, ruhát, kaját, pénzt, mindent, a szobámban külön háztartást kellett berendeznem edényekkel, és saját hűtővel, mert a kajámat is rendszeresen megette, és hab a tortán, hogy bulimiás, mindent kihány, amit megeszik, ráadásul sokszor a kádba hányja bele, és nem is takarítja ki rendesen....emellett iszik, és alkalmi drogos, kétszer lett már öngyilkos és egy tucatszor feküdt a pszihiátrián teljesen begyógyszerezve. A pszihológus azt mondta, rég találkozott ilyen súlyos esettel, de a húgom megszökött onnan és kijelentette, vele nincs semmi baj és ő többet oda vissza nem megy! A mai napja így telt: reggel bezabált,ivott, hányt, majd megint zabált, hányt, ez egy két órás procedúra volt, majd egy órát internetezett és megint zabált és hányt, háromszor egymás után. Már tiszta seb a keze a harapdálástól és a mandulája is vérzik, a sok önhánytatástól. A segédmunkás fizetéséből főleg kenyeret vesz, egy kilót megeszik egyszerre és azt hányja ki, napi - kiló kenyeret és hány....és ami a legdurvább, mint a ketten glutén érzékenyek vagyunk, a rokonok közt is nem egy szigorú gluténmentes diétára szorul, azaz a gabonaféléktől kellene tartózkodnia, de ő azt mondta, minden diétát lesz@rok! Anya már többször kérte, sőt könyörgött neki, költözzön el, de halálosan megfenyegette őt is, sajnos a szüleim nagyon félnek tőle! Nincsenek barátai, már rég elriasztotta az agressziójával az összeset, korábban fiúkkal ismerkedett a neten, de mind dobták, mert nagyon agresszív, őket is fenyegette meg parancsolt. Emiatt most még jobban maga alatt van, még többször hány és az öklével szétverte az összes bútorát a szobában, a konyhabútort is, anyámat majdnem elvitte a mentő, annyira felidegesítette magát, mivel ezt a fenyő konyhabútort ő vette és nagyon szerette. Én már három éve nem szóltam hozzá, mióta többször halálosan megfenyegetett, de a szüleim sem beszélnek vele. Kirakni a lakásból nem tudjuk, mert esze ágában sincs elmenni, sőt ezt szóban is közölte! Anyámék már nem bírják anyagilag a pazarlásait, a hányadékokat takarítani utána, és csak akkor lehet bemenni a konyhába, ha ő nincs ott, mert állandóan átkozódik, a legdurvább káromkodásokkal félhangosan, ha valaki a közelébe kerül....egyszerűen nem bírom már én se elviselni! Elköltözni még nem akarok, nem akarom a szüleimet itt hagyni, sőt, ők könyörögnek, én ne menjek el, sajnos anyám és apám elég gyenge jellem, ez az ő nagy hibájuk. Nem akarom, hogy bajuk essék, vigyázok a dolgaikra, hogy a szobám állandóan zárom, még akkor is, ha a wc-re megyek a lakáson belül, mert volt, hogy lopott tőlem az alatt a pár perc alatt is, amíg wc-n voltam. Nagyon nehéz így élni! Teljesen antiszociális, pszihopata személyiség, a személyisége teljesen eltorzult! Sajnos az elmegyógyintézeteket bezárták, kényszer gyógykezelés sincs 18 év felett, csak ha valami súlyos dolgot csinál, pl. megszúr késsel valakit, kizárólag akkor alkalmazzák! A pszihiáter mondta nekünk, aki kezelte, hogy nem tartható benn és nem vihető vissza, ha megszökik, ez a törvény! Nagyon szerettük volna kényszer gyógykezeltetni, egy zárt osztályon, de ilyen csak Amerikában van!

Féltem a szüleimet, nem akarom, hogy bajuk essen, de én is egyre nehezebben viselem el! Ti mit tennétek? Amit ide leírtam, ez a szomorú igazság....a szüleim annyira szégyellik, hogy még a rokonok előtt sem említhetem meg, amit ide névtelenül leírtam!


2012. jan. 25. 19:34
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
96%

A szüleid elég következetesek voltak a nevelésében? Nem csináltak olyat rendszeresen hogy megbüntették őt aztán megesett rajta a szívük? Mert akkor a nevelést rontották el de nagyon. Egy gyerek előbb-utóbb rájön meddig mehet el büntetlenül, akár megbánást színlelve. És ezért van annyi követelőző kölyök manapság, mert a szülő hiába mondja hogy ennek ez meg ez lesz a következménye, felnőtt létére nem meri betartani az ígéreteit a gyerek felé.


Én azt mondom (és nyugodtan le lehet pontozni) hogy utcára vele. A rendőrség nem csinálhat semmit, az orvosok nem csinálhatnak semmit, akkor nincs más hátra mint utcára vele. És persze utána a zárakat azonnal kicserélni!

2012. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim válasza:
97%
Hú! Még azt hittem,nekem vannak nagy gondjaim...Nagyon sajnállak így,névtelenül is.Iszonyatos lehet ilyen körülmények között élni.Nincs esetleg olyan hely,ahová elvitethetnétek (ha nem is zárt osztályra)?Egy magán kórházba vagy ilyesmi?? Tudom hogy az fizetős,de amint írtad ő eléggé pazarló életmódot él,és a rezsibe se száll be....Nem tudom kitől tudnál segítséget,információt kérni...Családsegítő???Nagyon gáz,hiszen ahogy írtad agresszív és veszélyes (ha többször késsel fenyegetett)...
2012. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Igen, a szüleim is hibásak voltak, mivel gyerekkorban mindent rá, pontosabban ránk hagytak. De én mindig nagyon jó gyerek voltam, olyan nyugis, a szüleim ezért is voltak vele olyan engedékenyek, hogy majd megváltozik...igen, ezt hajtogatták, majd ha idősebb lesz, megkomolyodik, minden rendbe jön. Hát nem ezt történt!
2012. jan. 25. 19:46
 4/55 anonim ***** válasza:
88%
Okmányirodában jelentsék ki a szüleid, akkor már a hatóság sem kötelezheti a benneteket, hogy engedjék be. Megmondjátok neki, vagy kezelteti magát, vagy mehet, amerre lát. Aztán ahogy írták már, zárcsere, menjen, amerre lát. Nagykorú, saját maga felel a tetteiért. Tönkremehettek mellette mind, nem fog megváltozni.
2012. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
Mondtam anyáméknak, hogy az utcára vele, de mint írtam, nagyon félnek, sőt, nekem mondogatják, nehogy bármit is szóljak hozzá, csak maradjak csöndben, így nem támad! Tudom, rendőrökkel kellene kidobatni, de anyámék ettől is félnek, hogy majd az utcán rendezi a cirkuszt, hogy engedjük be a lakásba, meg a szomszédokra támad....ja, és hogy a szomszédok se tudhatnak semmit, mert szégyelli!
2012. jan. 25. 19:51
 6/55 anonim ***** válasza:
95%

Első vagyok. Azt írtad hogy a szüleid elég gyenge jellemek. Hát akkor a kérdésemre meg is van a válasz. Egy gyenge jellem valóban nem képes érvényesíteni az akaratát mint szülő. És bocs hogy ezt írom de ha azt nézzük a szüleid azt eszik amit főztek maguknak. Ezt be kell látnod.


"Elköltözni még nem akarok, nem akarom a szüleimet itt hagyni, sőt, ők könyörögnek, én ne menjek el"


Szerintem ez önzőség a részükről. Nem kérhetik hogy egy elviselhetetlen környezetben vesztegesd a drága éveidet csak mert ők nem mernek lépni még ebből a helyzetből sem. Mert lenne kiút. El onnan, bárhová! Nehogy már te szívjál mert ők még elköltözni is gyengék! Ha szeretnek téged akkor ezt ők se akarhatják!

2012. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%

Igazi klinikai eset. Talán egy hatalmas nyakleves betenne neki mert egyesek addig nagy legények, amíg nem ütköznek falba.

Tudom, hogy megrémít az agresszivitása, de az az igazság, hogy ő látja rajtatok, hogy nem mertek vele szembe szállni ezért is érzi nyeregben magát.

Én egyszer vágtam kegyetlenül szájba egy ilyen embert onnantól kezdve tudta kit kell kikerülni.

Bocs hogy ilyet írok de tényleg csak rajtatok múlik meddig terrorizál.

Egyetértek az egyik előzővel, utcára vele. Ha őt nem izgatja, hogy az egész családját sírba teszi akkor titeket se izgasson.

Tudod a családi kötelékeknek, meg az elnézésnek, sajnálatnak is vannak határai, egy idő után már magatokra is gondolni kell.

Ő egyébként csak lakó vagy van valami tulajdonrésze a lakásban?

2012. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
Keress fel egy magánpszichiátert. Ne a húgod küldd el, hanem te menj el, és személyesen kérj tőle konzultációt. Elmondod neki, hogy ez és ez a probléma, mit javasol. Ha az itt leírtak igazak, akkor szakember segítségére van szükséged, nem az itteni laikusokéra. Hétköznapi dolgokban értelmes segítséget kapsz itt, de ez nem annak tűnik.
2012. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
Az albérlet semmi esetre sem megoldás, ezen is gondolkoztunk, mert vele együtt élni senki sem fog tudni, a segédmunkás fizetése meg kevés egy önálló garzonlakás bérléséhez, de a bútorokban ott sem tehet kárt, nem amortizálhatja le a fürdőt és a wc-t....szóval, ha mi innen kirakjuk, egészen biztos, hogy hajléktalan lesz....
2012. jan. 25. 19:57
 10/55 A kérdező kommentje:
Én már megtaláltam a megoldást, mit fogok tenni. Több nyelven beszélek és diplomám van, ki fogok menni külföldre, bár anyám és apám nagyon nem akarja...de mondtam, csak minél messzebb tőle! Anyámék attól félnek, ha én elmegyek, a húgom még jobban megőrül, mert rám szinte végtelenül irígy, és tudja, én nem segédmunkás jövedelemből élek...voltam pár hónapon két éve Németo-ba és akkor a hugica még jobban kiborult, anyám ezek miatt hívogatott. Kapott tőlem ezek után egy angol szótárt,és három nyelvkönyvet, hogy tanulja az angolt, legalább a világnyelvet tudja alapfokon, erre darabokra szaggatta dühében, és kidobta a kukába.....
2012. jan. 25. 20:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!