Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem bírom már elviselni a...

Nem bírom már elviselni a testvéreimet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Középső gyerek vagyok. Azt hittem, ha nagyobbak leszünk, ez a hülyeség megszűnik, de nemsokára betöltöm a 19-et, és az egész egyre, egyre rosszabb. Úgy érzem, nem vagyok teljes értékű ember, mert vagy semmibe néznek, vagy bántanak. Folyton elveszik a cuccaimat. A húgom a ruháimat, a nővérem az elektromos felszerelésemet és mindent tönkretesznek. A nővérem már rengeteg fülhallgatómat szétrángatta véletlenül, a húgom pedig kikoptatja a nadrágjaimat, elszaggatja (persze véletlenül) a harisnyáimat, elhordja a pólóimat. Mindig rászólok, hogy az az enyém, de mindig azt mondja, nem tudja, melyik ruha az övé. Nővérem pedig azt mondja, neki nincsen fülhallgatója, ezért kell az enyém. Nem sokat vagyok itthon, és amikor hazajövök, sosem tudom, milyen állapotban találom a cuccaimat, meglesz-e egyáltalán az, amit a fiókomban hagytam. Ha van valamim, testápolóm, szappanom (speciális szappan kell a bőrömre), teafüvem, parfümöm, elhasználják. A számítógépemet is használják az engedélyem nélkül. A nővérem minden gond nélkül hibbantnak, hülyének, nyomoréknak nevez, de ha én mondok valakire akárcsak annyit, hogy hülye, már ordít, hogy ilyet nem szabad mondani. Ha megtud valamit, ami nem tartozik rá, rögtön elmeséli mindenkinek.


Anyuval élünk, őt nem érdekli, kinek van igaza, csak hogy legyen csend meg béke. Nagyon megvisel ez az egész, néha úgy érzem, tombolni tudnék. Mit tegyek?


2013. jún. 30. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
:-( ez baromi rossz lehet. A gépedet jelszóval lásd el, de olyannal amit nem találnak ki.
2013. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
vegyél egy széfet és zárj be mindent, amit nem szeretnél, hogy használjanak, és a jelszót pedig lásd el egy jó nehéz jelszóval
2013. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz dolog, de így lesz belőled normális, alkalmazkodó képes ember, bár ez nem vigasztal tudom. Mi zárat tettünk a gyerekeink szekrényeire, mert nálunk is ment a vita. Te is harcolj ki magadnak, vagy csinálj egyedül zárat a szekrényedre, nem dárga és nem is olyan bonyolult dolog egyébként. A gépre pedig igen, jelszó kell. Ne beszélj velük csúnyán, hanem határozottan mondd meg nekik, hogy nem tűröd, hogy így beszéljenek veled, mert nem különbek nálad. Akkor fog normalizálódni a helyzet, ha majd elköltöztök mindannyian, később már csak nevettek a sok hülyeségen, hidd el, tapasztalat.
2013. jún. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ajtódhoz nincs kulcs véletlenül?

Vagy rakodd be ezeket a cuccokat a szekrényedbe, és zárd le. A húgod, ha azt mondja, nem tudja, melyik cucc az övé, akkor átadod neki az övéit. Ha hisztizik, akkor add neki azokat a ruháidat, amiket már kinőttél, nem hordod, nem kell neked. Ha még így se áll le, akkor mondd ezt neki: Hát, én valahogy megtűröm, hogy ti így bántok velem. Te meg kérlek tűrd meg azt, hogy a ruháim nem a tieid! - Nagyon meg tudnak sértődni (tapasztalat) a kamasz lánytesók, de hát nem kell velük törődni. A nővérednek azt mondd, hogy ő, már a nővéred (tehát idősebb, mint 19 éves, ha jól olvastam a korod), és van sok szép pénze. Ha elkölti hülyeségekre, akkor nem lesz pénze arra, ami igazából neki fontos. HA-HA. Ezt így ahogy van, mondd el neki, mert nem lehet így élni. Az meg, hogy elhasználják mindenedet... Nekik is van parfümjük, dezodorjuk nem? Vidd át a szobádba, dugd el, és mondd azt: Huppsz, látod, nem valami jóérzés! De majd legközelebb a sajátodat használod! Menjenek el az anyukáddal vásárolni. És üljetek le, beszéljetek. Az anyukátokkal együtt, mint az érett nagylányok :). És akárki akad is ki (azért odaláncolni nem kell őket a székhez), végig beszélitek a beszélnivalókat, hússzor a legapróbb dolgokat is, mert leginkább ott adódik a probléma, hogy a kicsi részletek kimaradnak, és így akár minden szavadat ellened is fordíthatják. Na, jó, ez nem a bíróság, de azért...

Sok sikert!

2013. jún. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Együtt éltek még?

Mármint egyikőtök sem kolis stb?



Ha nem akkor azt tudom mondani, hogy ha majd szépen lassan költöztök szét akkor javul a kapcsolatotok.

A távolság rendbe tudja rakni a kapcsolatokat.

Volt olyan testvér pár ismerősöm akik állítólag mindig ölték egymást. /bár én ezt sosem tapasztaltam/ És mikor kiderült, hogy kollégista lesz a kisebb szinte egyből jóba lettek.


Mi helyzetünkben: Tesóm 120 km-re költözött- az előző esettben 40 km volt talán a távolság- és akkor még öltük egymást és csak rá egy évre lettünk jóban.

2013. jún. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, ha elköltözöm, soha többé nem akarok velük szóba állni. Elég rossz érzés.


A szobámhoz nincs kulcs, a nővérem szobája az én szobámból nyílik. Így nem is lehetne sehogy bezárni.

Persze, vannak cuccaik, de amilyen piperelány a nővérem, mindene folyton elfogy. Én például nem is sminkelek, de nála ez elég nagy kiadás. Pénze nincs, mivel nem dolgozik, felvételizik az egyetemre. Ha szóba hozom, azt mondja, nem tud dolgozni az ő fizikai állapotával. Tényleg vannak gondjai az ízületeivel (a vállában), de ezzel az erővel akár simán lehetne még mindig telefonos értékesítő, szinte bármilyen munkát vállalhatna.


Nem lehet velük beszélni, mert én lennék a rossz. Kicsi koromban elég hisztis, frusztrált lány voltam, és azóta is ezzel dobálóznak. Akár ha nyugodtan elkezdem magyarázni, hogy úgy érzem, probléma van, rögtön megkapom, hogy "Ne hisztizzél mááár!". Anyuval pedig nem lehet beszélni, mert nem ő hordja itt a nadrágot, hanem a nővérem. Mindig csak azt mondja: "Jaj, hát tudod, hogy ők ilyenek."


Tudom, hogy nincsen megoldás a problémára, habár a záras fiók és a jelszó jó ötlet. Csak attól félek, elmérgesedne a helyzet, és én lennék a smucig dög. Igazából már tervben van a költözés, csak kicsit besokalltam ma, hogy megint bántottak. Köszönöm a válaszokat.

2013. jún. 30. 21:35
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre, pont most, hogy szóba jött a költözés, sokkal durvábban bánnak velem.
2013. jún. 30. 21:36
 8/10 anonim válasza:
100%
rejtsd el a számodra leg értékesebb cuccaid, és kitartás, majd kérlek küldj üzit a fejleményekről
2013. jún. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Helló! Én nem tudom igazán átérezni a helyzeted, mert nekem 2 fiú tesóm van (öcsém, bátyám), tehát nincs ez a probléma. De, a jelszó mindenképp kell, és cserélhetnétek szobát. Bár ez bonyolult, de legalább bezárhatnád az ajtót. A záras fiók is jó, de én, ha el akartam rejteni valamit, akkor egyszerűbben csináltam. Ehhez egy olyan íróasztal kell, ami fiókos az egyik oldalt: [link] (nem tudom neked milyen van, de azért hátha... leírom) A legalsó fiók alatt van egy kis rés, ami nem is látszódik, viszont ha kiveszed a fiókot akkor a résbe beletehetsz jópár dolgot, visszateszed a fiókot, éééés nem látszik semmi! Olyan mint volt. Nem tudom ezzel mennyit segítettem, remélem jó a tipp :)) És ha szidalmaz, engedd el a füled mellett. Sajnos nálam is kicsúszik a számon a sértés, de egyáltalán nem gondolom komolyan. Ha megoldódott a probléma légyszi írj! ;) Remélem rendben leszel :)
2013. júl. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogató válaszokat!:)
2013. júl. 2. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!