Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyámmal nagyon komoly...

Édesanyámmal nagyon komoly gondok vannak. Én már nem bírom ezt így elviselni, szeretem, nem akarom megbántani, de már ez így. Mit csináljak? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Anyukámmal egy házban laktunk albérletben,minden hónapban odaadtam a részem a rezsiköltségbe.Aztán gondolt egyet és elköltözött másik városba a hugommal,én úgy döntöttem hogy itt maradok.Fizettem tovább az albérletet,a párom odaköltözött hozzám.A helyzet a következő:

Hónapok óta nem jelentette le se a villanyórát,se a gázt,amikor én lejelentettem,szépen meg is kaptam a csekkeket. 65 ill. 40 ezer ft. Nagy nehezen kinyögtem.. Mielőtt elköltözött,lett egy előfizetéses telefonja az én nevemen. AVON-nal foglalkoztam egy ideig,és ahhoz lehetett kedvezményesen előfizetés. Az avont is átvette meg a telefon is nála volt.az avonnál hagyott nekem 36ezer számlát,a telefon szintúgy 40 ezer. Fizetgetem de már nem bírom,mert van egy 6 hós kislányom,és mellé még nem tudom anyám szarjait is én állni,arról nem is beszélve hogy a párommal folyton ezen vitázunk..

Szóltam neki hogy jó volna ha fizetné,mert engem meg már a végrehajtótól piszkálnak emiatt.

Erre Ő: hát nincs nekem pénzem ilyesmire... na de minden másra van...

Tudom,én voltam a hülye h belementem.. na dehát ki a fene gondolta h ez lesz a vége?? Ennyi bizalmat megérdemelt volna más is.. és mégiscsak az anyám..


Bocsi h kicsit hosszú lett..



2013. jún. 30. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Kinek a nevén van az óra?

Mielőtt elköltözött is ott laktál, nem követted figyelemmel, hogy hogyan fizetitek a csekkeket?

2013. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért nem kellene hagyni, nem kell megbántani, de jelezd neki hogy nincs pénzed minderre, és ha így megy tovább akkor a telefon előfizetést meg fogod szüntetni.
2013. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a telefont már kikapcsolták. az óra az ő nevén volt,de mivel én laktam ott,így nekem kellett a főbérlővel elszámolni. a lejelentést nem néztem,de mivel résszámlákat azért kaptunk attól függetlenül h nem lett jelentve,így nem tűnt fel..
2013. jún. 30. 13:38
 4/7 sippara ***** válasza:
Telefon előfizetést AZONNAL (még holnap reggel) megszüntetni, órákat átíratni a saját nevedre, avont szintén lemondani, végrehajtókat átirányítani hozzá (esetleg az ő számát megadni a tiéd helyett). Édesanyádnak meg elmagyarázni, hogy ha neki erre nincs pénze, az teljesen rendben van, de EZT A PÉNZT MÁR EGYSZER ELKÖLTÖTTE, úgyhogy tessék kiköhögni, ha a kajapénzből, akkor abból. Bocsánat, ha nyers voltam, anyósom ugyanilyen barom, ő is megkapta a bizalmat, most cirka 4 millióval tartozik ide-oda magánszemélynek, banknak, szolgáltatónak vegyesen.
2013. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A telefon már ki van kapcsolva,az órák már a tulaj nevén vannak mert én időközben beköltöztem a saját házunkba a párommal.Az Avont is visszamondtam már,vagyis megszüntették,mert ugye nem volt befizetve a számla..

Szóval helyen vagyunk,csak az a baj h hiába küldöm hozzá a végrehajtót,mivel minden az én nevemen fut.. nem tudom bizonyítani hogy nincs közöm hozzá.az én aláírásom szerepel mindenütt,sajnos..

2013. jún. 30. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Addig, amíg az ő nevén volt az óra, addig övé a tartpzás jogilag, ha erről az óraátírásról van papírod (mért ne volna), akkor ez tiszta ügy, rajta kell behajtsák, nem Rajtad.
2013. jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ezt lerendeztétek akkor szerintem ezután is támogathatod az anyukádat, sőt, de ezt nem anyagi szempontból értem elsősorban. Hanem tanulj az esetből és ne hagyd hogy így a fejedre nőjjön, de ha úgy látod hogy valóban szüksége van a segítségre akkor azért természetesen a tőled telhetőt megteheted. Csak szabd meg a határt és ne hagyd hogy túlzottan lehúzzon akárki is, akár a családról legyen szó..
2013. jún. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!