Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek mennyivel másabb...

Szerintetek mennyivel másabb ha féltestvérem lesz és apukánk nem ugyanaz? 12/L

Figyelt kérdés
anyukámnak lett új barátja 2 éve nagyon jófej kedves csak sok a tetoválása:D emiatt apukám azt mondja rá, h hülye és nem szereti..szeptemberben fog megszületni a kishúgom már nagyon várom. de apu meg a legjobb barátnőm (akinek tavaly született az öccse) is azt mondja, h lehet utána nem fognak már szeretni se az Ábel, se anyu, mert a hugi csak a féltesóm lesz és őt fogják szeretni. Szerintetek ez igaz?:S
2013. júl. 1. 17:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
ezt a 8-as 48%-os válaszolónak mondtam
2013. júl. 1. 18:00
 12/17 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom, hogy lehet olyat írni egy KISLÁNYNAK, hogy "csak azért tűr el, hogy anyádat döngethesse"? Te beteg vagy komolyan.

Kérdező, biztos fognak szeretni ezután is, nekem is lett egy öcsém anyukám részéről és anyu, meg a nevelőapám is továbbra is szerettek ugyanúgy, én voltam az okos nagytesó és a nevelőapám is lányaként szeret mai napig:)

2013. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem igaz :) Nekem az öcsém 9 éves koromban született, és anyukám ugyanúgy szeretett. Ábel biztosan jobban fogja szeretni a saját gyerekét, mint téged, de ez nem jelenti, hogy téged ne szeretne ugyanannyira, mint eddig.

biztos néha mellőzöttnek fogod érezni magad, mert egy kisbaba sok munka, anyukád fáradtabb és türelmetlenebb lesz meg meg fog kérni jónéhány dologra, hogy csináld meg, de nem fog téged kevésbé szeretni, mint eddig. Ettől nem kell félned.

Apukád meg jobban tenné, ha nem riogatna ilyesmivel.

2013. júl. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
93%

9-es

Képzeld anyám 2. férjével a mai napig tartjuk a kapcsolatot, mert 1 éves korom óta ő nevelt 9 éves koromig. És úgy szeretett mint a lányát, és sírt, mikor elbúcsúztunk. Sőt látni is akart, csak anyám nem engedte- kihallgattam a telefonbeszélgetést.

Azóta felnőtt fejjel szoktunk beszélgetni, és jó szívvel gondolunk egymásra, de ha akkor nem szakad meg a kapcsolatunk, akkor igazi apám lehetett volna.

2013. júl. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%

Nekem bátyám van és 10 évvel idősebb és én anyukám második házasságából vagyok. Szóval hasonló volt a szitu.

Anyukám mesélte hogy mikor hazahoztak a kórházból a tesóm kérte hogy vigyenek vissza, mert én mindig csak sírni tudok, és csak velem kell foglalkoznia. Erre anyukám elmagyarázta neki, hogy én nem tudok magamtól enni, stb...és ő megértette. Ha ilyen érzelmeid vannak, akkor te is anyukáddal beszéld meg és ne másokkal, mert lám rossz tanácsot adnak.Szóval ha a mostohaapád jó fej volt eddig is , az azt jelenti szeret és ez nem fog változni. Szeretnek mindketten csak a kicsivel foglalkozni kell, enni adni stb...mert magától nem tud.

2013. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Én nem hiszem,hogy Téged kevésbé fognak szeretni,mint a tesódat,csak eleinte vele biztosan többet fognak foglalkozni,mint Veled,hiszen ő még pici,nem tud egyedül fürdeni,felöltözni stb.,így lehet,hogy Rád majd kevesebb idő jut,de ez természetes,és akkor is így lenne,ha neki is a Te apukád lenne az apja,és hangsúlyozom,ez nem azért van,mert őt majd jobban szeretik.

Szerintem egy normális anya nem szereti jobban az egyik gyerekét,mint a másikat.

Sajnos sok elvált szülő mond ilyen és hasonló dolgokat,bele sem gondolva,hogy ezzel nem a volt párját (bár őt sem kellene),de a saját gyerekét bántja.

Én most várom az első babámat,a páromnak van egy kislánya az előző kapcsolatából,aki nem él velünk,de minden 2. hétvégén és az iskolai szünetek felében nálunk van.A kislány eleinte nagyon várta a tesót,igyekeztem bevonni mindenben,hogy érezze,hogy ő is fontos,együtt vásároltunk ruhákat,készítettük elő a kicsi szobáját stb,és még arra is figyeltem,hogy mikor vettem dolgokat a kicsinek,neki is vegyek valami apróságot,mert még csak 7 éves,és nem akartam,hogy féltékeny legyen,hogy a baba kapott egy csomó mindent,ő meg semmit.

Szóval eleinte nagyon lelkes volt,aztán egyszer olyan fura lett,és sírva közölte ,hogy nem akar testvért.Nagyon aggasztott,hogy mi ez a hirtelen fordulat,és mikor megkérdeztem,hogy miért változott így meg a véleménye,azt mondta,hogy az anyukája mondta neki,hogy ha megszületik a pici,akkor az apukája őt már nem fogja szeretni és nem is fog vele foglalkozni,olyan lesz,mintha ő már nem is lenne a gyereke...Mikor párom felelősségre vonta a kedves anyukát,akkor persze csak hebegett-habogott...Egyszerűen nem értem,hogy képes valaki tudatosan ennyire belegázolni a saját gyereke lelkébe.Egyébként ilyenkor általában-legalábbis a mi esetünkben-az áll a háttérben,hogy az egyik fél nem találta meg a boldogságot a válás után (sem) és féltékeny,hogy a másiknak meg összejött.

Amúgy meg igenis szerethet a nevelőapukád,nem kell hallgatni azokra,akik szerint nem.Nekünk van egy nagyon jó barátunk,akit mikor megismertünk,tudtuk,hogy pár éve elvált és hogy majdnem minden hétvégén jönnek hozzá a lányai,meg viszi őket nyaralni stb.Csak néhány hónapos ismeretség után derült ki,hogy ez a két lány biológiailag nem az ő gyereke,hanem pár évig nevelte őket,mikor az anyukájukkal házasok voltak,de annyira megszerette őket,hogy a válás után kérte az anyukát,hogy hadd legyen láthatási joga,és az anya megengedte.Már kb. 8 éve,hogy elváltak,a lányok már 15 és 17 évesek,de még mindig rengeteget vannak az egykori nevelőapukánál, és apjukként szeretik.Szerintem ez bőven bizonyítja,hogy igenis lehet szeretni a nevelt gyereket akár sajátként is!


25/L

2013. júl. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Először mindenki úgy érzi egy kis tesónál, hogy őt nem szeretik úgy a szülei, mint régen, mert rá sokkal jobban odafigyelnek, stb.

De ez teljességgel lehetetlen! Ez egy hülye példa, na ezért: Ha veszel egy új ruhát, akkor a többi régit már nem is fogod szeretni? :)

Persze szeretnék téged is, épp annyira, mint régen. Minden szülő szereti a gyerekét. Harry Potter meg épp arról szól, hogy a nevelőszülei sokkal jobban szeretik az igazi gyereküket, csak sajnos nekik kell "eltartaniuk" a nő meghalt húgának gyerekét... Olvasd el :). De téged nagyon fognak szeretni egy második, harmadik, sőt, egy 12. közös gyerekük után is! :)

2013. júl. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!