Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A féltestvérem perel h segitse...

A féltestvérem perel h segitsek apánk gondozásába anyagilag?

Figyelt kérdés

Apám elhagyta , mikor terhes volt velem,gyt-t havi 5000ft-ot fizetett. Apámnak jó ügyvédei voltak igy mikor emelésről volt szó amit anya el tudott érni az 2000ft volt. Mert papiron nem keresett semmit... Közbe meg több ingatlana kocsija van.

Most h beteg lett,ápolásra szorul,kellenék h segitsek anyagilag. A féltestvérem be is perelt ez miatt h fizessek az otthon költségeibe.

De én 18 évesen közjegyző elött tettem egy nyilatkozatot h nem tartok igényt semmi öröksége apámtol. Ő soha nem látogatott engem,ezért nem kell tőle semmi.

Igy is bekéne szállnom az ápolás költségeibe? Csak azért mert 18 évig fizetett 5 majd 7 ezer ft-t?


2013. máj. 16. 05:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Igen, be kell szallnod.
2013. máj. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell fizetni! Majd az örökösök fizetnek!
2013. máj. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Tévedsz, masodik. A törvény kötelezi a gyereket a raszorulo szulo eltartasara - ahogy a szülőt is kötelezte a gyermektartásra. Lehet próbálkozni erdemtelensegre hivatkozni, de ha fizette a tartasdijat, akkor elutasítanak. X evvel ezelőtt az 5-7 ezer forint többet ért, mint most. Jelenleg a szulo tartás -hivatalosan rokontartast- ugy ítélik meg, hogy az ne lehpgyen a tartásra kötelezett kárára, tehat a gyermektartastol eltérően lényeges, hogy a kötelezett el tudja tartani magat. Nehány ezer forintos tartasdijat kell majd fizetned, persze a jovedelmedtol függően.
2013. máj. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
Kakilok a törvényre! Egy fillért nem adnák azért, hogy fater egy percecel is tovább éljen!
2013. máj. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
Majd be hajtják rajtad, utolsó.
2013. máj. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Persze, köteles beszállni, ha a szülő méltó rá. De itt erről nincs szó. Kellő indok, hogy elhagyta, nem látogatta, nem tett eleget szülői kötelességének. A gyereknek meg legyen köteles beszállni egy számára idegen ember ellátásába? Ne már!!! Egyébként is lemondott az örökségéről, fizessen az örökös. Megtagadható a segítség, ha a szülő nem méltó rá. Vitathatatlan, hogy nem érdemli meg.
2013. máj. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
hát a féltestvéredről is megvan a véleményem...ő akit nevelt,eltartott,és talán szeretett is az apja,és még ő örököl mindent-perelt téged akivel nem foglalkozott,nem látogatott,nem szeretett az apa illetve még ő is örököl mindent...hát van bőr a képén...remélem nem jár sikerrel .
2013. máj. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Most vagyok 23 éves,5 évvel ezelött is kevés volt az a 7ezer ft sztem...
2013. máj. 16. 06:49
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartás jár a gyerekre automatikusan, csak azért, mert van, mert létrehozták. Ezzel szemben a rokontartásnál igen erős feltétel az érdem, illetve, hogy a tartásra kötelezett saját maga eltartását ne veszélyeztesse. A féltestvéred egy álnok dög lehet, ő nyilván teljes családban élt, mindent megkapott, amit egy apától meg lehet érzelmi és anyagi téren, és most, hogy beteg az öreg, hárítani akarja a kötelességét úgy, ahogy tudja. Szép dolog, nem mondom.
2013. máj. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Féltesom vele nőtt fel... Apám elvált vokt mikor megismerkedett anyámmal,de mikor anya terhes lett visszament a családjához,ujra elvette a volt feleségét. Én 9 éves voltam mikor először találkoztam az akkor 21 éves féltesommal. Megkeresett mert kiváncsi volt "ki az a nyomorék korcs aki miatt szétmentek a szülei". Ìgy mondta. Holott se én,se anyu nem tehet róla...


Utálom őket...

2013. máj. 16. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!