Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért irigy a sógornőm?

Miért irigy a sógornőm?

Figyelt kérdés

Borzasztón irigy.

Mikor építkeztünk egyszer sem dicsérte meg a házat (szomszédok barátok még munkatársak is eljöttek megnézni és mindenikek tetszett)

Mikor új autót vettünk ennyit mondott aha majd ez is tele lesz szeméttel 5milliós szemetes kuka. És annyiért mát autót is lehetett volna kapni és hasonlók /igen a 12éves előző autóval nem foglalkoztam munkás autónak is lett véve/

De persze ha valamit nem veszünk észre mit vettek meg vannak sértődve

Azt mondják direkte nem dicsérjük az Praktikeres konyhabútorát.

Most a másik testvére is új autót vett (opel astra) és átmentek megnézni úgy lefikázták hogy sírva fakadt szegény lány. (mert az ő 11 éves swift-jük jobb és ezt meg is magyarázták miért)

De hétről hétre mindig megjegyeznek valamit hogy az övéké miért jobb vagy amit mi vettük miért szar.

Nem beszélve arról hogy az utóbbi 6 hónapban egyszer sem jöttek nehogy véletlen megkérjük őket keresztszülőknek mert akkor néha venni is kell majd ajándékot. Persze az ő fiuknak ha 1 hónapba véletlen kihagynunk egy hétvégét meg volt jegyezve hogy miért nem menetük és majd a jövőhéten pótoljuk.

(sok minden írhatnék de ennyi is elég)


Hogy mondjam meg neki hogy ne irigykedjen mert ez nekem is roppant kellemetlen.

És egyszer kitör belőlem de akkor tuti úgy összeveszünk hogy soha többé nem állunk szóba egymással.


2013. júl. 23. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Szánalmas vagy te is.....
2013. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Egyik kutya...
2013. júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Ti mind azért veszitek a cuccokat, hogy a másik átmenjen, megnézze és kommentálja?
2013. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Az elejéről nem írok semmit...


De azt honnan tudjátok, hogy félnek a keresztszülőségtől? Ők mondták?

2013. júl. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Ja,mert a keresztszülőnek meg kizárólag az a dolga,hogy ajándékot vegyen + rokonoknak kizárólag az a dolga,hogy titeket dicsérgessenek okosan vetettek autót és milyen szépet, nálatok minden szép,ha valaki nem így gondolja az irigy?
2013. júl. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
43%
inkább irigyeljenek mint sajnáljanak.
2013. júl. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Na a többi irigykedő minimálbéres suzuki tulaj is beszólt. ;-)
2013. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Már nem azért, de itt a sok válaszadó közül kb 2 aki érti a kérdést, és nem ő is rögtön lefikázza, mint a sógornő. Tudjátok emberek, az úgy szokás kulturáltéknál, ha valamiben örömünket leljük, akkor megosszuk másokkal, általában a családunkkal. Legyen szó egy új házról, 12 éves kocsi lecseréléséről, vagy egy kisbabáról. Gondolom, ha a kérdésfeltevő azt írta volna, hogy a gyerekét kritizálja a sógornő, akkor mélységesen fel lennétek háborodva.

A kérdezőnek meg annyit, hogy ne szólj semmit, nem te fogod őket megváltoztatni... Tudom nehéz türtőztetni magad, hogy később ne robbanjon ki belőled, mint egy vulkán. Nekünk is van rokonunk, aki ha eljött, mindenről elmondta, hogy az övé ezerszer jobb. A tv-től kezdve a kocsin meg a montenbájk biciklin át. Nehogymár te szégyelld magad ezek miatt..

2013. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

"az úgy szokás kulturáltéknál, ha valamiben örömünket leljük, akkor megosszuk másokkal, általában a családunkkal."


Akkor olvasni tudsz, csak szöveget érteni nem. Tényleg nem látod, hogy itt egymás túllicitálása megy, aztán irigységből a másik lefikázása? Meg állandó dicsérgetés mánia?

2013. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Értem én a kérdésed, mégis azt mondom, hogy ugyanazon a szinten vagytok. Te is azt lesed, hogy mikor dicséri meg a házatokat, meg az autót, stb. A keresztszülőség meg nem az ajándékokról szól, akkor sem kellene megsértődni, ha egyáltalán nem vesznek ajándékot. Sajnos az én sógornőm ugyanolyan, mint a tiéd, vagy egy pár fokkal még rosszabb, mert még hülye is a tetejébe. Engem megkerülve, a férjemmel beszélte meg, hogy akkor mi leszünk a keresztszülők, én meg kész tények elé lettem állítva (nem vállaltam volna el mert van már egy keresztlányom, azzal sem tudok eleget foglalkozni, így meg pláne), és képzeld, a keresztelőn meg sem foghattuk a gyereket, egy közös kép sem készülhetett. Viszont azt előre megmondták, hogy milyen ékszert vegyünk ajándékba, és mennyiért...

Szóval, lényeg az, hogy ne is kérjétek fel keresztszülőnek őket, inkább egy olyan embert, aki valóban közel áll hozzátok.

2013. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!