Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tudnátok tanácsokat adni,...

Tudnátok tanácsokat adni, hogy tudjunk segíteni egy 10 éves kislányon?

Figyelt kérdés
A testvére vagyok, aki mindig is szerette, csak mostanában nagyon durva dolgokat csinál. Most külföldre jöttünk apukánkhoz a családdal, aki most nagyon beteg. Most ideiglenesen vele egy szobában alszunk, mert a második emeletet még nem adták ki nekünk. És még így, hogy 5en alszunk egy szobában, még így sem érti meg, hogy csöndben kéne maradni, nem nyavalyogni egész nap. Olyanokat mond, hogy "Engem biztos nem szeretsz" "Engem meg sem kínálsz", közben ezek nem így vannak. Mindig visszabeszél, tiszteletlen mindenkivel, nagyképűsködik. Azóta csinálja ezeket a dolgokat, mióta anyának lett a pasija. Azelőtt már vagy 6 éve nem szerette egymást apa meg anya, most jó, hogy van anyának valakije, aki szereti. Anyukám meg apukám már nem élnek együtt, anyának van egy új pasija, akit a húgom nagyon utál. Nem tett neki semmi rosszat a pasi, ő hozott el most is minket áron alul a saját kocsijával ide messzire. Nagyon jó lenne, ha végre normális kislány lenne, mint ahogy fél éve. Kérlek segítsetek
2013. júl. 23. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Vele beszéltél már?
2013. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

te sehogy, és nem is a te dolgod, hogy segíts neki. Anyukáddal kellene beszélned, és a gyereket elvinni a nevelési tanácsadóba, gyerekpszichológushoz. Azért vannak ilyen reakciói, mert nem tudta feldolgozni a válást, sem apuka betegségét, sem anyuka új pasiját. nagyon kicsi volt, amikor a szülei elváltak, és ez mindne bizonnyal megviselte.


Nagyon jó lenne, ha mindél előbb elvinnétek gyermekpszichiáter vagy - pszichológus szakemberhez.

2013. júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!