Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy kerüljek közelebb az...

Hogy kerüljek közelebb az öcsémhez? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem tudom már,hogy kit keressek meg ezzel a problémával,vagy hova öntsem ki a lelkem?! Anyám,apám elváltak,anyám második házasságából született egy öcsém. 9 éves voltam ekkor,de semmi féltékenység,szerettem vele lenni,gondozni,játszani vele. Rengeteg emlék,rengeteg szép emlék,boldog pillanat,amit felidézek magamban,ha rá gondolok. Sajnos az anyám és a nevelőapám viselkedése (velem) annyira tűrhetetlen volt számomra,hogy elköltöztem otthonról 17 évesen. Az anyám csak rángatott,cibált,hogy mekkora mocsok dög vagyok és hogy a testvérem életét is tönkreteszem ezzel. Emiatt iszonyat lelkiismeretfurdalásom volt nagyon sokáig,sőt,talán még ma is. Én azóta nem is láttam a tesómat,pedig ennek már 5 éve,mostanáig. Anyám felhívott,hogy meghalt a férje,menjek el a temetésre. Sokat vaciláltam,de végül elmentem. Előtte ennyi év után újra "haza"mentem,már ettől összeszorult a gyomrom,amikor megláttam anyámat szintén,amikor pedig az öcsémet is... Hát egyből zokogni kezdtem. Annyira nagy lett,annyira más,annyira sajnálom,hogy nem láthattam cseperedni és hogy egyik napról a másikra eltűntem az életéből... Biztos neki is épp annyira fáj ez,mint nekem. Gondolom,mert szerettük egymást. Most még az apja is meghalt... Annyira rosszul vagyok ettől,hogy ő szenved,hogy szegénynek ilyen fiatalon ilyeneken keresztül kellett mennie. Bevallom,anyámnak nem igazán tudok megbocsátani,de ha látni akarom az öcsémet,akkor az csak úgy kivitelezhető,ha eljárok hozzájuk. Nem tudom,hogy hogy közeledjek felé,megrekedt az egész ott,ahol abbamaradt,sőt... Alig mert rám nézni,talán zavarban is volt,nem tudom. Nagyon szeretem őt és annyira jó lenne,ha az életem része lenne,úgy igazán,nem csak gondolatban,hanem testközelből is. Nekem már van saját családom,férj és gyerek,mégsem tudok boldog lenni addig,amíg vele nincs szorosabb kapcsolatom. Pont abban a korban van,amikor kezd önállósodni,így elég nehéz,fogalmam sincs,hogy hogy közeledjek felé. Szerintetek?
2013. aug. 6. 21:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Talán levélben, e-mailen könnyebb kezdeni, mint személyesen vagy telefonon. Elsőre küldhetnél neki valami ajándékot, aminek a kora miatt örülhetne, szánhatnád a szülinapjára, névnapjára, vagy mondhatnád megkésett húsvéti ajándéknak, akárminek. Lehet, még viccesnek is találná ha mondjuk az ovodai ballagását neveznéd meg oknak.

Vagy ha tényleg közel van a szülinapja, névnapja, akkor felhívhatnád és megkérdezhetnéd minek örülne, mert szeretnél neki (te és a családod) valami olyat ajándékozni, amit ő szeretne. Az ajándék általában örömet okoz, jó hangulatot teremt. Akkor sincsen nagy gond ha valami nagyot mondana, amit azért nem akarnátok most, nyugodtan mond meg neki, hogy ennyire most nem telik, javasoljon valami kisebbet, lehetőleg több lehetőséget, hiszen nem biztos, hogy sikerül pont azt megszerezned.

Utána felvethetnéd, hogy szívesen látnátok nálatok, ott fel is köszöntenétek. Ha már kezd önállósodni, akkor az utazás nem lehet nagy probléma, de azon se akadj ki, ha nemet mond. Időt kell neki adni, csak nem szabad megint sokáig távol lenni.

Ha néha-néha írsz neki, csak pár sort, hogy mi van most veletek, hol laktok, mekkorák a gyerekeitek - fénykép sem ártana - azzal megismerteted magatokat. Ha már nem lesztek ismeretlenek neki és látja, hogy nem adod fel, nem csak egy fellobbanás, hanem tényleg a tesója akarsz lenni, akkor ő is lazulni fog.

Soha ne kérj vagy várj tőle túl sokat, az elriaszthatja, de gyakran vesd fel, hogy mi lenne ha eljönne és ezt meg ezt veletek csinálná, vagy mi lenne ha együtt elmennétek moziba, akármi. Ha levélben ilyesmiket kérdezel, akkor erre válaszolnia kell, még ha csak egy mondatot is. Ezzel kialakul valamiféle kapcsolat, amit lehet majd tovább folytatni.

De eleinte mindig neked kell rá figyelned, neked kell felköszöntened őt, ő nem fogja tudni mikor van a szülinapod, mikor tartod a névnapodat, csak ha meghívod rá. Szoktasd hozzá, hogy része vagy az életének és utána már ő is megnyílik majd előtted. Sok-sok idő után, hiszen neki szinte ismeretlen idegen vagy akiről eddig nem sok jót hallhatott. Csak kitartással és nyugodt szeretettel érheted el, hogy testvért lásson benned. De elérheted.

2013. aug. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!