Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyám nem akar elmenni a...

Anyám nem akar elmenni a testvére temetésére. Hogy győzzük meg?

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Sehogy. Ha nem akar, hat nem arar. Az o dolga. En sem megyek el senki temetesere.
2013. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

az én rokonom se járt el temetésre-mikor kérdeztük,hogy miért nem megy ,azt válaszolta :

- Minek mennék az övére ,ő sem fog eljönni az enyémre !

2013. aug. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy. Minden bizonnyal megvan az oka annak, hogy nem akar menni. Nem biztos, hogy ezt megosztja veletek, egyszerűen fogadjátok el.
2013. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Hagyni kell!

Majd elmegy, amikor úgy érzi, hogy eljött az ideje!

Egész biztosan oka van, és ha már így alakult, hogy ezek szerint életükben nem tisztázták a dolgokat, akkor majd ha legközelebb "kettesben lesznek, megbeszélik". Nem kell erőltetni!

2013. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Annyit talán mondhattok neki finoman, hogy azért gondolja át, mert lehet, később bánni fogja. De erőltetni nem szabad. Biztos van rá valami oka, hogy nem megy.
2013. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
az kicsit fura. mindenképpen érveljetek a mellett, hogy mégiscsak családtag, és illetlenség nem el menni. és ezt nagyon komolyan monjátok.
2013. aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Csak annyit mondjatok neki, hogy a temetés nagyon fontos a gyász szempontjából. Teljesen mindegy, hogy életében a testvérét gyűlölte vagy utálta és hogy miért, hogy jogosan vagy sem, de a halál és a gyász az más dolog. Hiűba is akarna előle menekülni, nem lehet. Akit elveszítünk, azt meg kell gyászolni. ha nem teszi, saját magát csapja be és magának árt. Az elfojtott, torzított, letagadott gyász évek múlva úgy tönkretszi, hogy egyszer csak azt veszi észre, hogy vele van baj. Akár testi, akár lelki, akár mindkét értelemben.


Részvéttel: egy frissen gyászoló

2013. aug. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Gondolj bele! Ha elmész valakinek a temetésére, akkor már csak a halott rokonait, ismerőseit találod ott. A halottal nem találkozhatsz, igazából el sem búcsúzhatsz tőle. Én sem tartom kötelezőnek ezt az utolsó vegzálást a rokonokkal.
2013. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltessétek. Magának kell feldolgoznia a gyászt, és az elengedést. az meg, hogy ki mit mond, le van ejtva.

Én 2006 és 2009 között vesztettem el mind az édes, mind pedig a mostoha szülimet.

Egyik alkalommal sem hordtam teljesen feketét a melóhelyen, de mindig volt kb 6 hétig valami fekete rajtam, vagy csak a harisnya, vagy szoknya, vagy fekete mintás blúz. Mikor kérdezték, akkor azt válaszoltam, hogy a külsőséegek hülyeségek, az a fontos, mit érzel belül, és akinek nem tetszik, ne nézze, ez magánügyem. Hát neki is a magánügye. Abban segítsetek neki, hogy fel tudja dolgozni a gyászt, és el tudja engedni a testvérét.

2013. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
55%
utolso válaszolo...ha az a fontos hogy mit erzel belul akkor mert volt rajtad mindig valami fekete?
2013. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!