Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan maradhatnék nyugodt?

Nikcsike0 kérdése:

Hogyan maradhatnék nyugodt?

Figyelt kérdés
A kistestvéremmel mostanában egyre jobba összekapunk(ez mindig is így volt de most még jobban).6 év van köztünk és sokszor kell rá vigyáznom. De mikor valamit elront, kiönt, értetlen, nem hallgat rám én egyből kiborulok és kiabálni kezdek. Szeretném ezeket a kiborulásokat féken tartani, mert tudom, hogy nem helyes de mégis hogyan tegyem?

#harag #nővér #testvér #vita #öcs #nyugodtság #kiborulás #féken tartás #helyénvaló cselekedet
2013. aug. 23. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
gondolj arra, hogy ezek a minták, amiket lát tőled beépülnek a személyiségébe. hasonló helyzetben ő is így fog bánni másokkal. szóval felelősség, hogy mit mutatsz neki, mit kell csinálni egy ilyen helyzetben.
2013. aug. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hány éves vagy?
2013. aug. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1.: Gondolj bele, hogy ezek a minták, amiket a testvérével szemben mutat az ő személyiségébe beépültek, mert az anyja így bánt vele. Lásd: "De mikor valamit elront, kiönt, értetlen, nem hallgat rám én egyből kiborulok és kiabálni kezdek." EZT tette vele is az anyja, amikor ennyi idős volt, és ő ezzel azonosult.


Ne tedd a felelősséget egy gyerek vállára, mert nem neki kell a testvérét nevelnie, hanem az anyjának!


Kérdező: Csak kiabálj nyugodtan. Legalább kijön belőled egy kis feszkó. De ha ez téged idegesít, akkor minden ilyen eset után mondd meg a tesónak, hogy bocs, rögtön jövök, aztán menj át a másik szobába, fogj egy párnát, verd össze, és utána menj vissza a tesóhoz. Aztán megyarázd el neki mindig, hogy amit csinál, az miért nem jó és mutatsd meg neki, hogyan lehetne jobban is.


Nyílván azért borulsz ki, mert nem a te dolgod lenne az, hogy a tesót neveld.

2013. aug. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 szerintem mindenkinek, aki látott már testvéreket nyilvánvaló, hogy mennyit eltanul a kisebb a nagyobbtól. ez nem szűnik meg attól, ha azt mondod nem az ő dolga. mert mindannyiunk dolga, hogy jó mintákat erősítsünk egymásban. és ez két folyamatosan összezárt testvérnél még sokkal erősebb. ráadásul a kérdező is érzi és azt szeretné, ha nem billentené ki az egyensúlyából egy kiöntött kakaó. és ezt szerintem jól érzi. igyekszik jobb válaszokat kialakítani magában. ebben adhat az plusz erőt, ha azt is érzi, hogy ezzel mások életét is jobbá teheti.
2013. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

okean: rendben

2. válaszoló: néhány nappal ezelőtt lettem 13

3. válaszoló velem anyukám nem viselkedett így mikor értetlen voltam mindig megmagyarázta, mikor kiöntöttem valami ő nem kiabált velem csak tudatta, hogy rossz dolgot csináltam.Én innen tudom, hogy rosszul reagálok a kisöcsémre. Azért kell vigyáznom rá, mert nyár van és anyának mivel óvónő be kell járnia dolgozni. De a párnás dolgot megfogadom :D ! És szerintem azért borulok ki, mert egyszerűen nem szeretem ha félbe kell szakítanom valamit más miatt, vagy hamarabb kell felkelnem (10:30-ra gondolok nem hajnalokra x'DD ). És anya egy nagyszerű anya neki köszönhetően (meg az Animéknek)vagyok érettebb a korombeliéknél pl. mikor mindenki kinevetett egy osztálytársamat és voltam az egyedüli (meg a sértett) aki nem nevetett, vagy mindig a gyengébb oldalára állok (vagy éppen az igazság) .

2013. aug. 23. 12:43
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Még nagyon fiatal vagy és szerintem még neked is játszani kellene! Nagyon szomorú leszek a gondolattól,amikor az édes szülő akár kényszerhelyzet miatt átadja saját szerepét! Egyáltalán nem csodálkozom az érzéseiden sőt tiszta szívemből megértem!Az még inkább elkeserítő,hogy mint pedagógus (óvónő)nem jut eszébe az anyukádnak a tesód nevelése,felügyeletének biztosítását más módon is megtehetné:időszakosan megbízni egy külsős személyt,nyári táborok,nagyszülők.Mennyi szabad időd marad a testvéredre való vigyázása közben? A nyári szünetben voltatok-e valahol nyaralni vagy te voltál-e külön neked való helyen? Mielőtt kiborulnál gondolj arra:lám egy bögre kakaó vagy egyéb folyadék mennyi helyre elegendő? A gyerekeim nagyon elevenek voltak és azt találtam ki ha rosszak akkor elszavalom Szabó Lőrinctől a Lóci Óriás lesz című verset. A végére kívülről tudták a verset és amikor elkezdtek rosszalkodni akkor már ők kezdték el a versmondást, ám abbahagyták a rosszalkodást. A tesód még nagyon sokáig ki fogja borogatni a dolgokat emiatt ne legyél feszült mert kicsiként te is ezt tetted. Elmehetnél biciklizni a tesóddal vagy kirándulni az anyudék elengednének? Lenne türelmed mese vagy ifjúsági regényeket olvasni a kistestvérednek? Mikor tudsz pihenni és mennyit?
2013. aug. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os! Úgy egyébként miből gondolod, hogy anyuka jól érzi magát a bőrében? Miből gondolod, hogy nincs lelkifurdalása, hogy őt nem zavarja ez a jelenlegi helyzet? Miből gondolod, hogy a napi 8 órából 460 percben nem az jár a fejében, hogy "jaj, most mi van otthon?" Olyan könnyen tudsz ítélni anyukáról, mintha kidobta volna a gyerekeket az utcára. Oké, hogy Te szavaltad a Lócit, ezzel nincs semmi gond, de hidd el, hogy vannak kényszerhelyzetek, amikor a nagyobb tesó vigyáz a kisebbre. És képzeld el, ez még a paraszti magyarországban is működött, ezelőtt 50-70-100 évvel ezelőtt.


Ettől még lehet szuper anya, ahogy a kérdező is írta, sőt neki sem a mamájával volt problémája, hanem azzal, hogy jobban szeretné kezelni a kiborulásait.

2013. aug. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os voltam. Kedves 7-es! Több gyereket felneveltem akik lediplomáztak,dolgoznak és vannak unokáim. A gyerekeim úgy nevelik az unokáimat ahogyan én tettem velük. Egyik gyermekemnek sem jut eszébe,hogy a nagyobb gyermekét "befogja" a testvére felügyeletére illetve annak nevelésére! Tudod én is úgy dolgoztam,hogy sokszor volt másodállásom amiatt,hogy a gyümölcsöt,mesekönyvet meg tudjam venni a gyerekeimnek!!!! Nem török pálcát senki felett,még azon az áron sem:ha korán kell egy gyermeknek,gyermeket nevelni akkor sok esetben a gyermeket nevelő nem akar gyermeket vagy csak egyetlen-egyet! Szeretnék üvöltve tiltakozni az ellen:Az édes-szülő MIÉRT VESZI EL GYEREKÉNEK A GYEREKKORÁT!!! Miért FOSZTJA MEG A JÁTÉKTÓL,ha valaki gyermekként nem tehette akkor az felnőttként fog játszani!Elmondom neked nem volt nagyszülő nekünk sem aki segítsen és pénzünk sem nagyon volt. Az a meglátásom:MIÉRT KELLENE MÉG EGY VAGY TÖBB BOLDOGTALAN,KIEGYENSÚLYOZATLAN emberrel meglepni nemcsak önmagunkat hanem azt is aki a többi emberrel együtt fog élni amint felnőtt! Az elvárható,hogy a gyermek segítsen otthon,de az is,hogy ne a gyermek töltse ki a szülők KÖTELEZETTSÉGÉT!! Inkább nem szüljön gyereket!!!!
2013. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2-esnek: Látom, hogy csak segíteni akarsz de nem veszi el minden szabadidőmet. Csak pár óráról van szó amíg az anyukám haza nem ér. Az öcsémet meg azért nem akarja mamáékra bízni, mert ott nem tudna gépezni, tabletezni(egy mai kor gyermeke). De arra is van sok példa amikor az öcsém mamáéknál van. És azt én még hozzátenném, hogy a felső osztályban én vagyok a legjobb tanuló, szóval az anyukám remekül nevel. És ahogy 7-es mondta nekem nem azzal van bajom, hogy anya rám bízza az öcsémet pár órára(szerintem ez is a gyerekneveléshez tartozik), hanem a kiborulásaimmal.
2013. szept. 27. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!