Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan érjem el hogy a szüleim...

Niki Orosz kérdése:

Hogyan érjem el hogy a szüleim intézetbe adjanak?

Figyelt kérdés
nem szeretem a szüleimet és sose hagynak egy csepp magánéletet és intézetbe szeretnék menni vagy hogy szakitcsam meg velük a kapcsolatot !
2013. aug. 23. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

16 éves kor felett van lehetőséged nevelőotthonba menni.

Gyámhatósághoz kell fordulnod, ott nyújtanak tájékoztatást.


Viszont ne hidd, hogy az intézetben jobb lenne, sőt...!

2013. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Te vagy az, Potter Albert ?
2013. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Niki Orosz. Hány éves vagy?
2013. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szerinted az intézetben több magánéleted lenne?
2013. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
na mert az intézetben ha 10 kölyökkel lennél egyszerre egy szobában, akik esélyes, hogy cigányok sok magánéleted lenne
2013. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nézd Kérdező, nem a szüleidnél kell elérned bármit is, hanem bemész a gyámügyre, és előadod, hogy ezt szeretnéd. Erre be fogják hívni a szüleid, és elsőre valszeg elküldenek nevelési tanácsadóba szépen közösen. Ahol valszeg fel fogják hívni a szüleid figyelmét, hogy a gyereknek szüksége van magánéletre is (azok már csak ilyenek:)) és költözés nélkül megoldódik a gondod. Mondjuk.
2013. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ahhoz nagyon súlyos okokat kell bizonyítanod, hogy a gyámhatóság a védelme alá helyezzen, és nevelőotthonban helyezzen el.

A nevelőotthonoknak szigorú életrendjük van.

10-20 gyerek egy szobában milyen magánéletet élhet szerinted? Ott aztán meg kell tanulnod alkalmazkodni idegen gyerekekhez, az intézet rendjéhez.

Azok a gyerekek családi otthonra vágynak.


Hacsak a szüleid nem veszélyeztetik súlyosan a szellemi és testi épségedet, vagy elhanyagolnak, nem járatnak iskolába stb., akkor nincs esélyed arra, hogy intézetbe kerülj.

A hiányos közlésed alapján kamaszkori lázongásnak tűnik, hogy ott akarod hagyni őket.

2013. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nézd #7, az élet ennél bonyolultabb... ismertem olyan 16 körüli párt, akiket a szülők mindenáron próbáltak tiltani egymástól, erre ők fogták magukat, kéz a kézben besétáltak a gyámügyre, oszt hamarosan egy gyermekotthon kertjéből mutattak fityiszt kéz a kézben a vaskalapos őseiknek... és én nem mondanám, hogy ez nem sokkal jobb befejezése egy Rómeó és Júlia sztorinak az eredetinél...

Szóval de, láttam olyan példát, helyzetet, ahol két tizenéves tényleg így tudta biztosítani a magánéletét... sajnos vannak ilyen szülői házak, ahol ez a legkisebb rossz választás a többihez képest.

Szóval én alapban nem minősítgetném a Kérdezőt, elvégre is csak ő tudja, hogy mennyire telepedtek rá az életére a saját szülei. De továbbra is azt gondolom, hogy egy szimpla nevelési tanácsadó is képes lekezelni az ilyen szituk 9x%-át, és csak a maradék 5-10%, ahol csak a családból való kilépés a megoldás. A gyámügy meg azért célszerű, mert az kvázi kötelezhet a nevelési tanácsadó igénybe vételére, az ilyen szülőknél meg pont a belátóképesség hiányzik, hogy talán mégse az ő nevelési elvei a megfelelőek...

2013. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hát nem bántanak meg semmi meg mindent meg kapok amit akarod,de a tesomal nem jövök ki akik csak féltesok,mindig azt mondják apuék hogy milesz velem ha nem tanulok és csak gunyolni tudnak és a testvéreimet meg folyton csak ovják,és már csináltam egy kis gondot de semmi,amugy 12 vagyok
2013. aug. 23. 19:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor inkább aludj rá úgy 6 évet picim, meglátod jobb lesz :)
2013. aug. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!