Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi tegyek, ha még mindig...

Mi tegyek, ha még mindig féltékeny vagyok a húgomra?

Figyelt kérdés
2 éves voltam amikor megszületett a húgom. Mondanom sem kell, nem örültem neki. Nagyon féltékeny voltam rá, mert anyáék mindig vele foglalkoztak, és már nem velem. 2 évesen ezt elég nehéz feldolgozni, de azóta eltelt 12 év, és még mindig féltékeny vagyok rá. Ő jobb tanuló, mint én. Én most megyek gimibe, eddig 4-es 5-ös voltam mindenből, egy vagy két hármasom volt csak. Ő viszont eddig minden évben kitűnő volt, és már két éve egy elég erős nyolc osztályos gimibe jár. Apám halálra dicséri őt, hogy milyen okos, meg minden, én pedig folyton csak azt hallgatom, hogy miért nem akartam abba a nagyon erős gimibe járni ahova ő (amúgy felvettek volna, csak nem azt jelöltem meg elsőnek) meg hogy miért nem tudok úgy tanulni mint ő. Anyum normálisan kezeli ezt, ő ugyanúgy szeret mindkettőnket, de apám mindig csak beszólogat, és e-miatt nincs önbizalmam sem. Légyszi segítsetek, mit lehet tenni ebben a helyzetben, én nem akarok olyan lenni, mint a húgom, szeretném, ha apám önmagamért szeretne. 14/L

2013. aug. 27. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megértem mit érzel, én is így voltam. Kivéve, hogy én direkt azért tanultam dupla erőfeszítéssel, hogy a szüleim büszkék legyenek rám, így sokkal jobb voltam a húgomnál...mégis ő volt a kisebb, az elkényeztetett.


Felnőtt koromra hogy is mondjam, kinőttem ebből, mert egyszercsak felismertem, hogy mindarról amit érzek, nem a húgom, hanem a szüleink tehetnek, ők azok, akik nem kezelnek minket egyenlően (a húgom szerint sem, mert ő meg másban volt rám féltékeny).


Neked azt tudom javasolni, hogy sz@rj rá magasról, mit várnak el tőled (nekem az egész életemet megkeserítette ez a kényszeres megfelelés...), és úgy teljesíts, ahogy azt TE szeretnéd, nem mások! És ismerd fel, hogy nem attól leszel értékes, jó ember, amit a szüleid mércéjén megütsz, hanem ahogy másokkal viselkedsz, amit elérsz az életben.

Csak úgy szabadulhatsz meg ezektől a kellemetlen érzésektől, ha mától minden alkalommal azt mondod magadnak "nem érdekel", ha valaki elvárásokat állít eléd!!

2013. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Biztos vagyok benne, hogy apukád is önmagadért szeret, pusztán arra akar utalni, hogy ha jó eszű lány vagy, márpedig az vagy, te is tudnál jobban teljesíteni, ha 1000 fordulatra kapcsolnál :) Csak a javadat akarja, a gimi nagyon fontos időszak, rengeteg mindent tanultam a gimiben, ami sokat segített az egyetemen is. Persze azt a fránya matekot mindig csak 3asra húztam ki, ami sokszor idegesített, mert tudtam, hogy jobb lehetnék, hogyha minden nap matekoznék ITTHON...lehetettem volna 4-es is. Persze én is féltékenykedtem a barátnőmre, aki mindig ötös volt matekból, de én meg nem voltam olyan szorgalmas, mint Ő, hogy minden nap egy órán át foglalkozzak a házival. Én voltam a hibás, én nem csináltam meg a házit, nem adtam bele mindent....engem nem volt kihez viszonyítani, mert akkor született a tesóm, szóval apuék is beletörődtek, hogy én meg a matek nem vagyunk jóban :) Elhiszem, hogy rosszul eshetnek az ilyenek, de ne érezd magad kevesebbnek, mondd meg apudnak, hogy ne éreztesse ezt veled, biztos megérti a problémád.
2013. aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%

Röviden?

Ne féltékenykedj, hanem bizonyíts Te is!

Például tanulj jobban, hogy szüleidnek legyen okuk dícsérni téged is.

Nem irigykedni, panaszkodni és sírni kell, hanem küzdeni, hajtani és teljesíteni. Ennyi az egész.

2013. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem nem kell féltékenynek lenned, biztosan van olyan dolog, amiben te vagy a jobb és a szüleid téged dicsérnek, a hugod meg kullog utánad.

Ülj le apukáddal megbeszélni a dolgot, mond ki kereken mi bánt, apud biztos meg fogja érteni, a te álláspontodat. Ami meg a tanulást illeti,

szerintem nem kell leszarnod a szüleidet,deazért nem is kell mérned magad a hugodhoz. Tanulj lelkiismeretesen, úgy hogy te érezd: minden tőled telhetőt megtettél az ügy érdekében.

Egy hugica xxx

2013. aug. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!