Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nálatok is máshogy van "nevelv...

Nálatok is máshogy van "nevelve" a fiútestvéretek mint ti?

Figyelt kérdés

Én jó tanuló voltam nagyjából, egyre több sulit végeztem el felfelé. Öcsémet azért is megdicsérik ha nem bukik meg félévkor és évvégén és még el is várja a dicséretet érte.

Nekem kínlódás volt talizni a barátaimmal, nehezen fogadták el a legjobbat, ő elhozhatja hozzánk őket akár akkor is ha apánk éjszakás.

Nekem rendbe kell raknom a házat, főznöm, mindenben segíteni, őt azért is megdicséri apánk ha délben felkel és eszik. Vele sose veszekszik, akkor se ha mérges, nem szól rá ha bunkó velünk lányokkal, anyával úgy beszélhet ahogy akar.

Én szeretem a tesómat - már amikor normális - de igencsak kiakaszt hogy alacsonyabb rendű vagyok mint ő csak azért mert ő fiú. Az a legrosszabb hogy ha valami rosszat csinál és én rászólok azért is én vagyok lecseszve. Egyszer megkaptam hogy: Ő azért teheti mert fiú.

Nálatok is ilyen megkülönböztetések vannak? Lehet ez ellen tenni vagy ez már ilyen marad?


2013. aug. 28. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Van, neki nem kell segiteni itthon...
2013. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A bátyám 27 és még mindig anyuci pici fia. Mos,főz, vasal rá és annak ellenére is otthon lakik hogy van saját lakása, amit kiadot albérletbe mert zavartak a szomszédok.
2013. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Voltak...Most már csak tesóm él anyukámmal, gyakran hallgatom, hogy egy tányért nem képes elmosni :D Magamban jókat röhögök.
2013. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez a helyzet...
2013. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Beállok a sorba, nálunk ugyanez... Annyi hogy én jó messzire költöztem,mert nem vagyok már rá kíváncsi... Azóta nem is beszélek nagyon a családdal....
2013. aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk pont fordítva van. A 10 évvel fiatalabb (14 éves) húgomnak minden meg van engedve. Most a nyári szünetben éjfél után/hajnalban ért haza mindig a haverjaitól, minden héten ott aludt legalább egyszer a kis barátjánál, és ő is nálunk. Ha anno én 10 perccel tovább maradtam a szomszéd srácnál, üvöltve jött értem anyu... Ja és az ottalvásra visszatérve: még az én torkom lett kettéharapva, mikor viccelődve odaszóltam, hogy gumit használnak-e. Megkaptam, hogy hogy lehetek ilyen bunkó paraszt (szó szerint), az ő kislánya ártatlan, és az is lesz még egy jó ideig. (ha-ha)

Na szóval se a házban, se az udvaron nem segít semmit. Utoljára kb 1,5 éve fogott seprűt, a szobája tiszta kupi, van, hogy én porszívózok fel nála. Sőt, a barátnőm sokkal többet tett-vett, segített itt nálunk az elmúlt 2,5 évben, mint húgom. A jegyei borzalmasak, belesz*rik a suliba, de ebbe se szóljak bele, ne is zaklassam a "kislányt", majd nevelem a saját gyerekem, ahogy akarom - anyám szavaival élve.

Tehát kuss a nevem, de azért az jó, hogy rendezett a porta... Úgyhogy most megy a lakáskeresés a barátnőmmel, én itt, így nem vagyok hajlandó tovább élni.

2013. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk abban voltak (vannak?) különbségek, hogy lányként jobban féltettek, "óvatosabban" fogadták az iskolás barátokat, később a fiúk terén pedig elég abszurd "elvárások" voltak.

Példa: 11-esként barátnős dvd-zős szilveszter éjfélt követően értemjött Apum :D

17 éves lehettem, 8-kor már hívogattak, amikor épp elsőre randiztam "álmaim pasijával".

Majd 20 évesen, a friss párommal és barátaival voltam szülinapi "iszogatáson", ahová értem jöttek 10-re (akkor lett volna kábé az utolsó busz is, ott pedig még nem aludtam nála).

Azóta persze lazult a dolog, sőt, azóta már nem is élek otthon.

Öcsémet viszont szinte rögtön elengedték barátnőjéhez, és barátnőjét is odaengedték hozzánk aludni (17 évesen - persze ez az ő szüleire vonatkozik). Hamarabb és több időre engedték el a barátaival is, illetve kocsmázni stb.

De sokkal-sokkal lazábban fogták nála a gyeplőt, mindenben! Nekem ehhez képest vért kellett pisilni iskolában, teljesíteni különórán, és topon lenni mindig, ha szükség volt rám bármiben!

Egyébként 4 év van köztünk: ő 22, én 26

2013. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es, ez lehet, hogy inkább azért van, mert az első gyereket túlféltik, azonos nemű testvéreknél is gyakran hallom, hogy az idősebbel úgy bánnak, mint veled.
2013. aug. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok!

8-asnak: igen, igazat adok. Valószínűleg - sőt tuti - ez is nagyban benne van a pakliban, hogy elsőszülött vagyok. Több mindenben megmutatkozott ez, és a "lánysággal" karöltve pedig hatványozottan éreztem ezt a "megkülönböztetést", szigort - ellenben öcsémmel.

2013. aug. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!