Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudja anyám megnevelni az...

Nem tudja anyám megnevelni az öcsém. Kezelhetetlen, akaratos, agresszív, flegma. Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés
Olyanokat mondd anyának, hogy te nyomorék meg szerencsétlen,f*sz,nem vagy az anyám olyan vagy nekem mint egy idegen akivel együtt kell élnem.iskola után állandóan haza hordja az osztálytársait, gyújtogatnak a lakásba (felégették már a parkettát több helyen,a takarót stb) kb 3 mondatot lehet vele túlzás nélkül normálisan beszélni utána felveszi a flegma stílusát.ha neki valami nem tetszik nekem jön.13éves amúgy (én 18L) és ha ő valamit akar (itt aludjon az osztálytársa,ő aludjon az osztálytársánál bármi) anya megengedi neki.mindent megenged neki annak ellenére hogy így viselkedik.Hiába mondom anyának hogy valamit csináljon vele vegye el tőle a laptopját vagy az x boxot ne engedje tvzni ne engedje sehova suli után de sose bünteti meg..bármit megtehet kb..az iskolába is tele van beírásokkal verekszik,visszabeszél a tanároknak,minden hülyeségbe benne van stb..van egy kutyánk amikor én valami miatt nem érek rá levinni (kéthetente 1x) és megkérem hogy vigye le nem viszi..bármire megkérem nem csinálja meg de ha ő kér tőlem valamit és én nem csinálom meg anya már velem üvölt hogy hogy lehetek ilyen..tönkretesz mindent az öcsém minden nap csak a veszekedés van...
2013. ápr. 26. 12:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
13 évest már késő nevelni. Ha anyád nem bünteti, nem húzza meg a határokat, akkor nevtan, súlyosabb esetben intézet, a gyerek kezelhetetlen, 13 évesnek már fel kellene fognia, hogy nem gyújtogatunk a lakásban heccből.
2013. ápr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy látom, apuka nincs a képben.


Az a helyzet, hogy a rossz vagy hiányzó apa-minta, lehet ilyen hatással rá. Plusz most kezd serdülni, és ő akar aférfi lenni a házban. Csak hát a fenti okból, hogy nem lát normális pasit, nem tudja, hogy sokkal férfiasabb dolog lenne levinni a kutyát, ha kell, mint visszabeszélni.


Anyukádnak keményebben kéne nevelnie.

2013. ápr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
amit teheted, költözz el otthonról. vidd a kutyát is!!! az ilyen teremtménytől, mint az öcséd, bármi kitelik.
2013. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Azért viselkedik így, mert minden meg van engedve. Feszegeti a határokat, anyukádat meg nem tiszteli, mert anyukád nem követeli ki magának a tiszteletet. Lehet így próbálja kompenzálni, hogy egyedül neveli.


De ez magától nem fog javulni, csak rosszabb lesz!

2013. ápr. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:

Egyértelműen apa hiány. Persze ezt ő sem tudja, csal azt érzi, hogy vala i hiányzik az életéből. De nem tudja, mi az. Apukádról van hír? Látogat titeket?

Sajnos te nem tuds tenni semmit. Anyukad kezében van a döntés. Ő ahogy leirtad, mar nem bírja tovább. Pszichológusok kéne menniük. Persze ahogy leirtad, az öcséd biztos nem menne bele. Sajnos en is csal azt tudom javasolni, hogy költözz el. DE előtte anyukáddal beszéljél mieftis akarsz elmenni.

2013. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ez elég szomorú. Nem vagyok a gyerekverés híve és nem is javaslok ilyesmit. Anyukádnak egyszerűen keményebbnek kéne lennie és kész, mert ha a gyerek látja, hogy valaki erős egyéniség, azzal nem szórakozik. De anyukádon szerintem látszik, hogy engedékeny és bármit megtehet vele következmények nélkül. Ez szerintem a gyerekeknél úgy működik, mint a kutyáknál. Magabiztosnak kell lenni és következetesebbnek.
2013. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 acelsziv ***** válasza:
Igyekezz minél hamarabb elhúzni otthonról, anyád meg örüljön a pici fiának.
2013. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb neked megy, pofozd fel. Egy 13 éves kis hugyossal csak el bír a nővére. Ha oda megy legközelebb valami haverja, alázd meg előtte. Küld haza, ha ott akar aludni.Ha játszik és előtte bunkó volt , akkor az x-box-t húzd ki, vedd el a játékait. Mivel a nevelés elmaradt, itt már csak ilyen agresszív eszközök maradnak számodra. És én addig csinálnám, amíg meg nem tanul legalább értelmes szinten viselkedni.
2013. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

először is köszi mindenkinek az eddigi válaszokat.


1. én voltam intézetbe mert nem úgy alakult az életünk ahogy kellett volna.én se voltam egy mintagyerek (drogoztam,nem jártam iskolába) de ilyeneket nem csináltam, hogy direkt szemétkedek állandóan.az intézet nem lenne megoldás neki ahol én voltam ott a kisebbtől elvették a vacsorát,megverték,eladták a ruháit stb ebből nem tanulna...sajnos az intézetnek sokszor több kára van mint haszna.ha 3-4évvel idősebb lenne és meg tudná védeni magát akkor még lehet használna neki de így nem...intézetekben 80% roma úgy vernék és aláznák szét, hogy azt senkinek nem kívánom.persze lehet tanulna belőle hogy nem tehet meg mindent de több lelki sérülést szerezne szerintem mint hasznot főleg ha alapból lelkisérült mert ugye nincs apa..


2. igen anyának keményebbnek kéne lennie sajnos mindenki megmondja, hogy nem elég következetes de nap mint nap próbálok hatni rá de ellágyul mindig az öcsémmel szemben..én hiába szólok rá amikor így beszél a válasz fogd be a pofád,kussolj ilyesmi,vagy nekem jön.


3. attól, hogy elköltöznék a probléma sajnos nem oldódna meg anyámat ugyanúgy kikészítené továbbra is sőt még szerintem jobban is mert azért mikor itthon vagyok és így beszél vele azért kiabálok vele bár nem segít kb semmit de azért legalább látja anya hogy van valaki aki próbál segíteni neki.csak én ehhez egyedül kevés vagyok.


4.'mert anyukád nem követeli ki magának a tiszteletet' ebben teljesen egyetértek.csak azt nem tudom mivel hassak anyára hogy legyen következetesebb,keményebb mert ennek tényleg nem lesz jó vége és hányszor próbált már vele anya is én is beszélni hogy csak annyit kérünk legyen normális ne alázza meg anyát meg engem hogy így beszél velünk (a haverjai előtt is akik már nem 1x szóltak neki hogy miért viselkedik így amúgy) de ő lesz*rja ezt neki CSAK az a fontos ami neki kell/ami őt érdekli.hogy mi mit kérünk (csak annyit hogy normális legyen) az nem érdekli.


5.nem egy apától vagyunk mindkettőnk apja lesz*r minket.az övé nem Magyarországon él de amikor itt van (évente 1x kb vagy 2x) akkor szokott vele 1-2napot találkozni meg karácsonyra küldd neki csomagot.szokott venni neki ruhát meg cipőt de ennyi.az ő apjával kb 4-5éve nem élünk együtt az elmúlt fél-1évbe lett öcsém ennyire nem normális.a költözés meg hát amit már leírtam hogy ettől sajnos az itteni helyzet nem oldódik meg plussz abbahagytam a sulit, hogy el tudjak menni dolgozni (hogy el tudjak költözni) de nem találok semmi munkát sajnos nincs érettségim,nincs szakmám..


6. egyetértek veled teljesen csak az a baj anyának hiába mondom hogy erősebben kéne fellépnie sőt néha már szerintem 1-1szájbaverést is megérdemelne nagyon ki tud akasztani mindenkit de anya inkább tűri de nem értem miért ahogy írta is valaki ez magától nem fog változni szerintem se..

2013. ápr. 26. 14:05
 10/23 A kérdező kommentje:

7. ha el is költözök (amit sajnos most még nem tudok az előbb leírtam miért) attól nem oldódik meg ez a helyzet..tény, hogy anyám sokkal engedékenyebb az öcsémmel jobban szereti talán ami rosszul esik és tényleg rossz, hogy én próbálok mindent megtenni segítek neki itthon stb de mégis mindig én szívok az öcsém miatt is mert rá ideges akkor velem is kiabál beleköt mindenbe mindenért én vagyok a rossz..rajtam vezeti ezt le ez nem se jó úgyhogy ezért is merült fel bennem az elköltözés de attól még az öcsém nem változna és azért nem szeretném hogy kikészítse teljesen..


8.általában nem ütök neki vissza mert mert félek hogy túl nagyot rávernék..volt már hogy nem bírtam és elég csúnyán megvertem de az se hatott rá...utána pár napig normális volt és kezdődött elölről minden..az a baj amúgy hogy ha hiszed ha nem ezeket már mind próbáltam (kikapcsoltam a tvt stb bár a barátai előtt még nem 'aláztam' meg de ezen kivül mindent megtettem már amit leírtál) csak az a baj hogy ilyenkor az van hogy ő megy szólni anyának hogy én kikapcsoltam a tvt erre anya reakciója, hogy miért nem tudom békénhagyni stb elmagyarázom neki hogy azért mert megint ugyanúgy viselkedik ahogy szokott akkor anya annyit mondd az öcsémnek hogy ne csináld ezt meg azt öcsém mondja neki jó hagyjál már aztán tvzik tovább.és akkor ez ennyibe is marad.sokszor mikor olyan alpárian beszél anyával amiket leírtam fent a kérdésnél már anya nem is reagál rá..én szoktam mondani anyának hogy anya hallod hogy beszél veled?miért nem bünteted meg vagy csinálsz valamit?erre annyi hogy mondja neki anya hogy ne beszélj így kérlek szépen..komolyan nem tudom már hogy mit csináljak de már kibírhatatlan hogy szerintem közel 1 éve már minden nap ez megy.az öcsém bunkó anyám tűri vagy órákig tartó veszekedés van itthon...

2013. ápr. 26. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!