Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lehet valamit csinálni a...

Lehet valamit csinálni a nővéremmel?

Figyelt kérdés

Rettenetes a kapcsolatunk. 3 évvel idősebb nálam, és ahogy emlékszem, mindig utált. Én vagyok a középső gyerek egyébként. Ha én kértem valamire pénzt, az pazarlás volt, közben ő eljárt otthonról elég sokat. A barátomat nem hozhattam át, mert pörölt a pénz miatt, holott ő rendszeresen költött hajfestékre, fesztivál belépőkre, ilyesmi. Közben a barátomtól sajnált egy tál ételt.


Őt soha senki nem bántotta. Túlsúlyos és tanulási nehézségei voltak, lusta és rendetlen, de mindenki tolerálta a családban. Én is rendetlen vagyok, de én mindig keményen tanultam, sokszor éjszakáztam is, hogy megkapjam az ösztöndíjat.


Most a következő a helyzet: Amikor levizsgázott, egy évig nem talált munkát, de senki nem szólt egyetlen rossz szót sem. Én most nyáron vizsgáztam, és pillanatnyilag még én sem dolgozom, viszont engem ő folyamatosan bánt. Ha lehetősége van, beszól, és hidegen hagyja, hogy (mivel mindenki más tanul vagy dolgozik), a háztartást konkrétan én látom el. Ingyenélőnek nevez, és folyton kiabál velem, hogy takarítsak, és mindenbe beleköt. A dologhoz hozzátartozik, hogy depressziós vagyok és lassan csontsovány is (stressz miatt) és hatványozottan rosszul esnek ezek a dolgok.

Anya már próbált beszélni vele, de semmi nem változott.

19/l


2013. szept. 13. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs más, védd magad!! Szólalj fel ellene, amikor bánt! Ne itt írd le, nyíltan mondd a szemébe, mit gondolsz róla! Legalább a feszültséged csökkenne. Munkád nem lesz ettől, de legalább nem fulladsz meg a dühtől! Add ki magadból!
2013. szept. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
éreztesd vele hogy mennyire megbántott.ha nagyon gonosz veled merj előtte sírni, és mond neki hogy te igyekszel tanulni, és takarítassz... és hogy neki 19 évesen még nem is volt munkája, és hogy te egy érző lény vagy ne bánjon úgy veled mintha a kutyája lennél...remélem segítettem
2013. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem zavar, hogy túlsúlyos. Azért írtam, hogy senki nem böködte soha, hogy "hé, fogynod kellene", vagy akármi, nekem sincsen bajom vele. Sőt, pont emiatt volt vele mindig mindenki kedves, nehogy emiatt rosszul érezze magát. Viszont ő velem egyáltalán nem toleráns...


Köszönöm a hasznos válaszokat.

2013. szept. 13. 19:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Kérem, tüntesse el valaki a 18:52-est... Már ez is teljesen kiborít.
2013. szept. 13. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Féltékeny rád. Nincs mit tenni.

Az egész életeteket végig fogja kísérni.

Vannak ilyen alkatú emberek.

Bármit teszel, azt leszólja, miközben azért teszi, mert irigykedik, féltékeny.

2013. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!