Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak az öcsémmel? A...

Mit csináljak az öcsémmel? A kifejezett kérésem ellenére formázta a gépem, rajta az összes egyetemi anyagommal. Idén diplomáznék.

Figyelt kérdés

Nyár elején szakítottam a barátommal, és a cuccaim nagy részét hazavittem a szüleimhez, így ezt a laptopot is. Kérte, hadd használja netezésre, mert jobb, mint az ő gépe. Beleegyeztem azzal a feltétellel, hogy ne lépjen be rendszergazdaként, és ne is töltsön le semmit, mert a biztonsági másolataim törölni kellett nem sokkal előtte (dropboxban voltak, az meg kellett a munkához, és mivel másik gépet használtam, ez meg a polcon porosodott, gondoltam vállalom egy esetleges mágnesvihar kockázatát, amíg lesz egy kis időm válogatni és átmenteni a dolgokat).

Úgy alakult, hogy három hónapig nem tudtam hazamenni. Most hogy otthon voltam, azt hittem, lehidalok, amikor láttam, hogy újra van telepítve a gép. Rohantam az öcsémhez, kérdeztem hogy ő csinálta-e, a válasz: igen. A következő kérdésem (dühösen, ironikusan) az volt, hogy de ugye legalább formázta előtte? A válasz: TERMÉSZETESEN!


Azóta eltelt három hónap, a gépet napi szinten használták. Ha helyre is lehet egyáltalán állítani az adatokat (elég kicsi rá az esély), akkor is százezrekbe kerül, amire momentán nincs pénzem. Rengeteg anyagom és munkám veszett oda, komplett könyveket kivonatoltam és fordítottam le még az első években, amikor volt erre időm. Most munka mellett képtelenség újra megcsinálni. Szóval tényleg hatalmas kárt okozott, és szerintem fel se fogja.

A legegyszerűbb lenne ráverni a költségeket, de még gimnazista, jövedelme nincs, a szüleim pedig nem akarom ezzel terhelni, pláne hogy nem élnek valami jól. De még az se biztos, hogy egyáltalán menthető a dolog, akikkel eddig beszéltünk, azok szerint nem...


Abba lassan kezdek belenyugodni, hogy kezdhetek újra beszerezni mindent, amit lehet, és így lediplomázni. Végül is a vizsgákon átmentem anno, szóval csak van még valami tudás a fejemben (bár momentán gondolkodni se tudok a dühtől).

De szeretném, ha legalább megértené, mennyire nagy bajt csinált, és hogy mekkora csalódást okozott, hogy annak ellenére megtette ezt, hogy külön kértem, hogy ne tegye.


2013. okt. 2. 00:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Nos én ilyenkor szülők helyében letiltanám a számítógépről, TV-ről és amiről csak lehet- már amennyiben ez szándékos szemétkedés volt a részéről. És persze szerezhetnének neki egy diákmunkát, hogy meglássa a befektetett munkád értékét. De ami még jobb kérdés: Ha ennyire fontos anyagok voltak rajta, miért nem volt kimentve??
2013. okt. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
35%

Nemtom, láttad-e a Motel című filmet?

Na, abból tudsz ötleteket nyerni, és fúrót/flexet meg olcsón lehet kölcsönözni...

2013. okt. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

A szülőkre nem számíthatok, nem nevelik. Azért is ilyen, hogy tényleg nem érti.


Kimentve azért nem volt, mert mint írtam, az előző munkámhoz szükség volt arra a helyre, ahol a biztonsági másolatok laktak.

Nyilván én is hibás vagyok a dologban, de most nem ez a kérdés. Az adatokkal majd kezdek valamit.

De az öcsém tényleg nem érti, hogy miért baj, amit csinált. Pedig már 18 éves...

2013. okt. 2. 00:51
 4/30 anonim ***** válasza:
58%
Első vagyok, ha a szüleid ennyire nem nevelik/nevelték, akkor most már így felnőtt fejjel nehezen lehet bármit csinálni. Ha ez vigasztal, a neveletlen gyerekek az élettől kapnak pofont nem a szülőtől, és hidd el az sokkal kellemetlenebb. Mert ha esetleg majd a munkahelyén tesz ilyet heccből és kirúgják, akkor már megérti a dolgok súlyát.
2013. okt. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Nos, én rohadt toleráns vagyok, de ilyen húzásért gyilkolnék!!!!


Nő vagyok, nem fiatal, hozzád képest, de informatikus, a hibát ott követted el, hogy ráhagytad a géped. Én ilyent soha nem tennék az elsődleges gépemmel, inkább csomagmegőrzőbe raknám, akárhova, minden fontos infót előtte felhőbe feltolni, minden lementve.


45N

2013. okt. 2. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%

A "lementve" szót a hagyományos dolgokra értem, valamilyen háttértár. Persze lehet felhőben is, de abban annyira még nem bízom, ami ingyen van, tönkremehet, garancia nincs.


AZ előző voltam.


Te hibáztál. Nem kellett volna rá bízni, főleg, hogy tudod, nem egy lángész.

2013. okt. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, cifrázhatod, de te vagy a hülye. Odaadsz valamit, amin ilyen értékes és fontos blablabla anyagok vannak, azon és csakis azon és sehol máshol nincsenek meg. Ez már eleve hülyeség.


BÁRMI történhet vele, beszedhet valami vírust, ami miatt az egészet újrarakja, mert neki sincs pénze szervizre és úgy gondolja az a jó stb.


A másik az, hogy miért nem raktál a rendszergazda fiókra egy jelszót?


Semmit nem tettél a bazi értékes cuccaid védelmében, csak lepasszoltad a géped, hónapokra eltűntél, most meg másokat okolsz. Itt egyedül te vagy a nyomi.

2013. okt. 2. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Hat, en nem vagyok informatikus, életbevágó dokumentumok sincsenek a gepemen. Ami a legfontosabb nekem, az a többezer pótolhatatlan fénykép. Nincs felsőfokú végzettségem se, de valahogy az elso pillanattól tobb helyen voltak elmentve a képek. A gépen, cdken, tarhelyeken, sot, e-maileket is elküldtem egy csak ezért létrehozott fiókba.....
2013. okt. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Biztonsági mentés dvd-re, pendrive-ra!

Mostantól tudni fogod.

2013. okt. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
68%

Jujj, nagyon sajnálom, átérzem a dolgot, nekem egyszer a külső vinyóm szállt el (de az magától, nem más hülyesége miatt), és nem volt biztonsági mentésem, mert akkora volt az egész, hogy egyszerűen nem fért rá semmire, és még egy ekkora vinyóra nem volt pénzem. Mindig mondtam, hogy majd kezdek vele valamit, aztán addig nem történt semmi, amíg meg nem volt a baj...


Nekem vissza tudták hozni! A vinyót szétcincálták (nem mintha addigra kár lett volna érte...), de az adatok mind meglettek. Mondjuk nem volt utána hónapokig használva, de szerintem ne add fel.


Az öcséd vagy nagyon szemét, vagy nagyon buta, vagy mindkettő... :s Sajnálom, mert így nyilván még rosszabb, mintha valami gépi hiba történik. Alap, hogy kölcsönkért dolgon nem változtatunk engedély nélkül, hát még hogy szóltál is neki.


Nagyon-nagyon komolyan el kellene beszélgetni vele, hogy fogja fel, mit művelt! Ha tényleg nem érti meg, az nagyon elkeserítő. :s Semmi megbánás, sajnálkozás, bocsánatkérés? SEMMI?

2013. okt. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!