Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak az öcsémmel? A...

Mit csináljak az öcsémmel? A kifejezett kérésem ellenére formázta a gépem, rajta az összes egyetemi anyagommal. Idén diplomáznék.

Figyelt kérdés

Nyár elején szakítottam a barátommal, és a cuccaim nagy részét hazavittem a szüleimhez, így ezt a laptopot is. Kérte, hadd használja netezésre, mert jobb, mint az ő gépe. Beleegyeztem azzal a feltétellel, hogy ne lépjen be rendszergazdaként, és ne is töltsön le semmit, mert a biztonsági másolataim törölni kellett nem sokkal előtte (dropboxban voltak, az meg kellett a munkához, és mivel másik gépet használtam, ez meg a polcon porosodott, gondoltam vállalom egy esetleges mágnesvihar kockázatát, amíg lesz egy kis időm válogatni és átmenteni a dolgokat).

Úgy alakult, hogy három hónapig nem tudtam hazamenni. Most hogy otthon voltam, azt hittem, lehidalok, amikor láttam, hogy újra van telepítve a gép. Rohantam az öcsémhez, kérdeztem hogy ő csinálta-e, a válasz: igen. A következő kérdésem (dühösen, ironikusan) az volt, hogy de ugye legalább formázta előtte? A válasz: TERMÉSZETESEN!


Azóta eltelt három hónap, a gépet napi szinten használták. Ha helyre is lehet egyáltalán állítani az adatokat (elég kicsi rá az esély), akkor is százezrekbe kerül, amire momentán nincs pénzem. Rengeteg anyagom és munkám veszett oda, komplett könyveket kivonatoltam és fordítottam le még az első években, amikor volt erre időm. Most munka mellett képtelenség újra megcsinálni. Szóval tényleg hatalmas kárt okozott, és szerintem fel se fogja.

A legegyszerűbb lenne ráverni a költségeket, de még gimnazista, jövedelme nincs, a szüleim pedig nem akarom ezzel terhelni, pláne hogy nem élnek valami jól. De még az se biztos, hogy egyáltalán menthető a dolog, akikkel eddig beszéltünk, azok szerint nem...


Abba lassan kezdek belenyugodni, hogy kezdhetek újra beszerezni mindent, amit lehet, és így lediplomázni. Végül is a vizsgákon átmentem anno, szóval csak van még valami tudás a fejemben (bár momentán gondolkodni se tudok a dühtől).

De szeretném, ha legalább megértené, mennyire nagy bajt csinált, és hogy mekkora csalódást okozott, hogy annak ellenére megtette ezt, hogy külön kértem, hogy ne tegye.


2013. okt. 2. 00:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
2013. okt. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

En kicsit csokkentenem a feszkot benned.

Nekem a kulso vinyom esett le. A kurt 300-at mondott ra. De ugy, hogy 1 darab hosszu fajlt kapok vissza. En bontogassam fel.


1300-1500 oras munkam rajta, szerzodesek, szamlak, kivonatok.

Ugyhogy felraktam a polc tetejere, hogyha majd nagyon kell, akkor elviszem visszaallitatni. Azota eltelt 5 ev es nem kellett olyan NAGYON. A munkamat senki nem akarta megvenni. A szerzodesek meg mar regen kifutottak problema nelkul.


Ugyhogy csak elsore ERZED ezt olyan hatalmas vesztesegnek. Idovel tapasztalni fogod, hogy nem eszik olyan foron a kasat.


Annak ellenere sajnalom persze...

2013. okt. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
76%

Megértem, hogy dühös vagy, de ez ugyanúgy a te hibád is. Kellett a dropbox a munkádhoz, az egy dolog, de miért nem regisztráltál hozzá másik fiókot? Vagy ott a google drive, nem hiszem, hogy több, mint 15 giga könyvet fordítottál volna le.. Bocs, de ha ennyire fontosak, akkor gondoskodnod kellett volna arról, hogy legyen biztonsági másolatod.

Ettől az öcséd még egy kretén, és én tuti megmondanám a szüleimnek, hogy a gyerek most elmegy diákmunkára és szépen összeszedi az adatmentésre való pénzt, a laptop meg addig a polcon csücsül.

2013. okt. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár nem értem, miért kell engem támadni. TUDOM, hogy a biztonsági mentés fontos, konyítok egy kicsit az informatikához. Azt is tudom, hogy ebben a részében én is sáros vagyok. Tisztában vagyok vele. Nem is erről írtam ki a kérdést.


Hanem arról, hogy mégis hogy éreztethetném vele, hogy ez nem normális. Mert azért lássuk be, a zsebtolvaj tettét se legalizálja az, ha én hülye vagyok és húszezresekkel a farzsebemben mászkálok - ugyanígy az öcsém húzása se lesz elfogadható attól, hogy elvileg nekem kellett volna gondoskodnom az adatok védelméről.

Egyébként tudom, hogy nem kellett volna odaadni neki, csak gondoltam, rendes leszek vele. Hát nem kellett volna...

2013. okt. 2. 08:36
 15/30 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos vannak ilyen idióták, mint az öcséd , én is megjártam egy párral

Van ilyen

2013. okt. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos utólag tudod csak (van amiből több száz biztonsági mentésem van több év után is - minden változatról és 100 mb-6 gb között!), és most sem a megoldást keresed programokkal hanem a tesód büntetésére ötleteket. Normális?
2013. okt. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Nos, nézzük mas szemszögből: odaadta da gépet neki, hogy használja. A rendszer fogta magat es összeomlott. Szerintem 10 emberből 9 -aki nem informatikus, csak sima felhasználó - az bizony ujratelepitene.
2013. okt. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért minimum, hogy félévente kiírom cd-re vagy egyéb adatt hordozóra az egyetemi dolgaimat.
2013. okt. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam így, nekem egy 100 oldalas versenydolgozatot tüntettek el.

Keress egy jó informatikust, nem kerül százezrekbe, hogy visszahozza a dolgokat!!!!!

2013. okt. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
60%

Azt ne felejtsük már el, hogy a biztonsági mentés arra szolgál, hogy ha valami meghibásodik, akkor ne vesszenek oda az adatok.

Ez esetben ilyenről szó sincs, az öccse okozott szándékosan kárt, olyan, mint a kiírt dvd-ket törte volna el a polcról.

2013. okt. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!