Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak az öcsémmel? A...

Mit csináljak az öcsémmel? A kifejezett kérésem ellenére formázta a gépem, rajta az összes egyetemi anyagommal. Idén diplomáznék.

Figyelt kérdés

Nyár elején szakítottam a barátommal, és a cuccaim nagy részét hazavittem a szüleimhez, így ezt a laptopot is. Kérte, hadd használja netezésre, mert jobb, mint az ő gépe. Beleegyeztem azzal a feltétellel, hogy ne lépjen be rendszergazdaként, és ne is töltsön le semmit, mert a biztonsági másolataim törölni kellett nem sokkal előtte (dropboxban voltak, az meg kellett a munkához, és mivel másik gépet használtam, ez meg a polcon porosodott, gondoltam vállalom egy esetleges mágnesvihar kockázatát, amíg lesz egy kis időm válogatni és átmenteni a dolgokat).

Úgy alakult, hogy három hónapig nem tudtam hazamenni. Most hogy otthon voltam, azt hittem, lehidalok, amikor láttam, hogy újra van telepítve a gép. Rohantam az öcsémhez, kérdeztem hogy ő csinálta-e, a válasz: igen. A következő kérdésem (dühösen, ironikusan) az volt, hogy de ugye legalább formázta előtte? A válasz: TERMÉSZETESEN!


Azóta eltelt három hónap, a gépet napi szinten használták. Ha helyre is lehet egyáltalán állítani az adatokat (elég kicsi rá az esély), akkor is százezrekbe kerül, amire momentán nincs pénzem. Rengeteg anyagom és munkám veszett oda, komplett könyveket kivonatoltam és fordítottam le még az első években, amikor volt erre időm. Most munka mellett képtelenség újra megcsinálni. Szóval tényleg hatalmas kárt okozott, és szerintem fel se fogja.

A legegyszerűbb lenne ráverni a költségeket, de még gimnazista, jövedelme nincs, a szüleim pedig nem akarom ezzel terhelni, pláne hogy nem élnek valami jól. De még az se biztos, hogy egyáltalán menthető a dolog, akikkel eddig beszéltünk, azok szerint nem...


Abba lassan kezdek belenyugodni, hogy kezdhetek újra beszerezni mindent, amit lehet, és így lediplomázni. Végül is a vizsgákon átmentem anno, szóval csak van még valami tudás a fejemben (bár momentán gondolkodni se tudok a dühtől).

De szeretném, ha legalább megértené, mennyire nagy bajt csinált, és hogy mekkora csalódást okozott, hogy annak ellenére megtette ezt, hogy külön kértem, hogy ne tegye.


2013. okt. 2. 00:27
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
75%

ezt hívják orális szexnek ....


most már teljesen mindegy, hogy ha a disket használták hónapokig akkor azon már adat morzsák sem nagyon lesznek nem, hogy korrekt egész vagy helyreállítható fájlok.


Egy informatikus.

2013. okt. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
90%

"Nos, nézzük mas szemszögből: odaadta da gépet neki, hogy használja. A rendszer fogta magat es összeomlott. Szerintem 10 emberből 9 -aki nem informatikus, csak sima felhasználó - az bizony ujratelepitene."


Akkor én vagyok az az egy nem-informatikus, aki először szólnék annak, akitől a gépet kaptam HASZNÁLATRA, nem ajándékba, hogy most mi legyen, van-e olyan szakember, akihez mindig viszi javítani.

2013. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
87%

Amikor előre megmondják, hogy fontos adatok vannak rajta, nem telepítek újra semmit, de amúgy újratelepíteni formázás nélkül is lehet, nem törvényszerű, és aki újra tud telepíteni egy rendszert és formázni is tud, az tudja, hogy nem kötelező formázni. Létezik helyreállítás is, ha az nem megy, akkor újratelepítek, hogy kimentsem az adatokat.

Ezen túl ha velem történik ilyen, hogy elkérem tesóm gépét és tudom, hogy az élete van rajta, egy rendszerösszeomlásnál szaladok a géppel egy boltba, 5 000-ért kiveszik a winyót, berakják másik gépbe és lementik az adatokat, szóval ebben ott volt a szándékos károkozás.

2013. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
76%
ráférne egy keretezés az öcskösre. szerintem lazán képeld fel
2013. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
En nem ertem honnan veszitek, hogy a fiu direkt csinalta.
2013. okt. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
77%

Azért én kíváncsi lennék az öccse szemszögére is, hogy mennyire tudott ő arról, hogy mi van a gépen. A kérdés nagyon szépen van megfogalmazva, de vagy így volt, vagy nem. Eleve annyi szerepel benne, hogy azt mondta

1. ne töltsön le semmit

2. ne lépjen be rendszergazdaként


Szerintem így-úgy említette, hogy ne csessze szét a gépet, de nem lett értelmesen elmondva, hogy Pistike bacod el ne tüntesd ami rajta van, mert szarban leszek. De te is. Én átmenetileg egy mappát raktam a férjem gépére át dolgaimmal 5x elmagyaráztam neki mi az és miért nehogy eltüntesse, és a mappa neve az hogy LE NE TÖRÖLD MERT MEGÖLLEK. Most öt évvel később is bármit csinál a gépével azt a mappát kiteszi pendrivera vagy valamire, majd mikor újratelepítette akkor vissza. Pedig már nem is kell.

2013. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Fontos adatokat tartalmazó gépet elve nem adunk kölcsön, és én el sem fogadnám. Bármikor történhet valami.


A tesódon semmilyen anyagi ellentételezést nem tudsz behajtani, jogilag nyilvánvalóan nem, és erkölcsileg sem.

Te voltál a nagyobbat hibázó az esetben.

2013. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Nem büntetni akarom, hanem nevelni. Valahogy megértetni vele, hogy amit tett, nem helyes.


Ugyanis az a helyzet, hogy nem érti. Az össz reakciója annyi volt, hogy megijedt. Mivel miután teljes természetességgel közölte, hogy formázta a gépem, az első reakcióm az volt, hogy rákiabáltam, hogy akkor most rögtön kérem a gépet is, és a fejhallgatóm is (ami nem mellesleg egy elég drága sennheiser, amit már szó nélkül vett kölcsön és törött kábellel kaptam vissza... de ez annyira nem nagy baj, mert itt "csak" anyagi kárt okozott). De egy "bocsánat" vagy bármi más már nem hagyta el a száját.


Önző dolog, de igazából az a fő problémám, hogy ha nem tanulja meg ezeket a dolgokat, mi lesz belőle? Nem fog tudni egy normális munkát kapni, én viszont nem szeretném felnőttkorában támogatni, neadjisten óvadékot letenni érte, mert hülye. Viszont ha bajba keveredik, nyilván nekem kell segíteni neki, hiszen én vagyok a testvére...

2013. okt. 2. 18:20
 29/30 anonim ***** válasza:

Miért lenne önző dolog?


Szerintem menj oda hozzá mondd neki, hogy bocsi amiért rádkiabáltam de ezért és ezért lett volna nagyon fontos nekem ez és ez és ha legközelebb ezt és azt akarod csinálni amhol másnak is lehet ezei meg azai akkor kérdezd meg előtte, hogy azok az ezek meg azok kellenek-e neki.

2013. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
76%

Ez hogy a fejhallgatódat is eltörte, tenyleg , szemétség , hogy ennyire nem vigyázott. Ennyi véletlen utan, biza penzbeli karteritest kernek töle , vagy szuleinktöl!

Es visszavennek mindent , mielött el is töri a laptopot, menekitsd amit lehet!

2013. okt. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!