Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet csinálni egy igényte...

Mit lehet csinálni egy igénytelen és elzüllött testvérrel?

Figyelt kérdés

Az öcsémről lenne szó. 17 éves és már pár éve elég rossz útra tévedt. Először is kezdeném azzal hogy nagyon igénytelen. Jó esetben megfürdik heti egyszer (ezzel sokat mondtam), akkor is a szüleim úgy veszekszenek vele. Mivel hárman vagyunk egy szobában ez szörnyen kellemetlen (főleg nyáron). Ráadásul cigizik is tehát mellé még pluszban jön ennek a szaga is. Hagy ne mondjam kicseszettül büdös,sokszor nem is lehet vele egy légtérben megmaradni, aludni meg főleg mivel egy szobában vagyunk. Nincs tekintettel a többiekre, de még a szüleinkre sem. Mintha néha keresztbe tenne nekik is. Szólni már sehogy sem lehet neki, mert mindig flegmán bunkó stílusban válaszol. (még akkor is ha csak arra kéred meg hogy álljon odébb, vagy este 11kor már ne hallgasson zenét mert másnap a testvére érettségizik stb.) De a pénzt azt állandóan kérné a szüleimtől (mert gáz a kínai ruha, meg hogy ez kell, az kell vagyis ami a haverjainak is van...), de nincsen. Ráadásul egy poharat nem tenne arrébb ha arról van szó. Volt már rendőrségi ügye is. (kábszer) Kérlek ne mondjátok hogy költözzek vagy menjek koliba. Ez nem megoldható mert tanulok és igazából a problémát nem oldja meg.

18/L



2013. nov. 3. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Zenehallgatásra találták ki a fülhallgatókat,ha bűzlik rakjátok ki!
2013. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azzal hallgatja, de mikor csend van az egész házban hallatszik. Én nem mondhatom hogy menjen el. Főleg ahogy viselkedik velem is... A szüleimen is azt érzem hogy belefáradtak a dologba.


Amúgy kihagytam hogy ő mindezekre nagyon büszke. Hogy állandóan mocskos meg hogy neki már rendőrségi ügyei vannak...

2013. nov. 3. 14:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem neked kéne cselekedni, hanem a szüleidnek, akik elfelejtették megnevelni őt... (már elnézést a kifejezésért, nem akarlak titeket megbántani)
2013. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy ez ellen nem nekem kellene cselekedni. De keresztbe tesz nekem is és az állandó veszekedéseket én sem szívesen hallgatom.
2013. nov. 5. 19:01
 5/6 anonim válasza:
61%

Kérdező!

Először is nagyon okosan teszed, hogy nem akarsz elköltözni vagy koliba menni, mert mint mondtad, az nem megoldás.

Szerintem a baráti köre a kulcs a dolog megoldásához, őket kéne valahogy leszerelni, illetve valahogy próbálj meg a bizalmába férkőzni, mert úgy tudsz rá hatni...

Engedj meg még egy személyes kérdést, mióta lóg a haverjaival? Mielőtt megismerkedett velük történt vmi komoly dolog vele?

2013. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagyon is érdemes a kollégiumon gondolkoznod, főleg, ha, ahogy írod, hárman éltek egy szobában. Nem lesz másik megoldás a büdös és drogos tesódra, hacsak az nem, hogy több évre börtönbe kerül.
2019. szept. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!