Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljunk a nővéremmel,...

Mit csináljunk a nővéremmel, ha nagyon igénytelen, és nem segít semmit sem a háztartásban?

Figyelt kérdés

Az apukánk meghalt, lassan 7 éve. Anya egyedül nevel minket. A nővérem, aki 20 éves, semmit sem csinál, nem segít be a házi munkába, egész nap csak a gép előtt ül. Ha meg nem a gép előtt ül, akkor a telefonján lóg egész nap. Iskolába jár még, OKJ-s képzésre. Ez is elég nagy gond, hogy tényleg nem csinál itthon semmit se (az üres wc papír gurigát sem képes kidobni), nagyon igénytelen. Csak akkor fürdik, ha megy valahova (iskolába), ha megvan neki, még akkor sem képes megfürdeni! De sminkelni ezerrel sminkeli magát... Amikor én is kérdezem, és anya is, hogy miért ilyen igénytelen??? Csak tereli a témát, nem ad rá értelmes választ.

Nem vagyunk társasági emberek, én is csak néha-néha járok el ide-oda egy barátnőmmel, a testvérem nem. De nem hiszem, hogy ez indok arra, hogy ilyen igénytelen legyen!!


2013. dec. 8. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rá mosni, meg után elpakolni, enni meg kap szépen műanyag tányérból, vagy mindig félreteszitek és mindig ugyanabból eszik.
2013. dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miből van pénze sminkcuccokra? Nem kell megvenni ezeket sem. Ha nem segít semmit, az ő cuccait nem kell kimosni, kivasalni, majd észreveszi hogy mi a helyzet.
2013. dec. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
12%
Biztos nagyon jó csaj nõvéred lehet! :) lehet ezt a kis kényelmet megérdemli! Ha nekem lenne ilyen nõvérem és nem foglalkoznék vele hogy mit csinál! Tényleg neked más elfoglaltságod sincs csak azt nézni hogy a nõvéred mit nem csinál? Meg hogy õt macerálod. Hadd élje az életét! ez az õ élete! Majd ha õ elrontsa akkor nem haragudhat másokra! Ti testvérek vagytok és szeressétek egymást jóban-rosszban egymás mellett legyetek és ne cukkoljátok egymást!!!!!! :)
2013. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #3-as! Azért ez nem így működik. Bizony elég bosszantó dolog tud az lenni,ha a másik után kell pakolnod,mert az illető trehány és igénytelen. Főleg akkor a bosszantó,ha nem csak a saját szobájában csinálja a kupit,hanem a közös helyiségekben! Az pedig hogy nem fürdik -pláne olyankor,amikor menstruál-elég gusztustalan. Azért az embernek van egy fajta szaga,főleg ha a menstruáció ideje alatt nem tisztálkodik,amit szerintem senkinek nem kötelessége tolerálni,ha egy fedél alatt él vele. Miután pedig az édesanyja kisgyermek korában nevelgette,főzött,mosott,takarított rá,úgy lenne a helyes,hogy ezt a segítséget és törődést viszonozza,most hogy már elég nagy és elméletileg érett is hozzá.

Kedves kérdező! A nővéred mikor vált ilyenné? Apukátok halála után? Mert akkor nagyon valószínű,hogy ez az esemény indította meg ezen a lejtőn. Célszerű lenne,ha egyszer közösen leülnétek vele beszélni,biztosítanátok róla,hogy megértőek lesztek,csak mondja el őszintén mit érez,miért cselekszik úgy ahogy. Én legvégső megoldásnak látom azt,hogy drasztikus szembesítésként nem mostok,főztök,takarítotok rá. Talán megér még néhány próbát a beszélgetés! Sok sikert!

2013. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!