Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A "láthatatlan gyerekek" hogy...

A "láthatatlan gyerekek" hogy dolgozzák fel azt, hogy senki sem foglalkozik velük a családban?

Figyelt kérdés

Nem panaszkodni szeretnék, szimplán érdeklődöm, másnak hogy sikerült túllépnie azon, hogy bármit mutatott fel az életben, a családban mindig fontosabb volt a többi testvére teljesítménye, még akkor is, ha feleannyit nem értek el?


Én egyébként középső vagyok.


2013. dec. 22. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

tudom milyen érzés..

én úgy értem el hogy figyeljenek rám, hogy sokat segítettem itthon .. aztán elkezdtem dolgozni és itthon tudom támogatom őket anyagilag. de néha így is selejtnek érzem magam, mert mi 3an vagyunk és így is van hogy ők fontosabbak mint én..

2013. dec. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Hát ha már "láthatatlan" vagy, legalább néma ne legyél! Menj oda anyukádhoz, és mondd el neki, mit érzel. Ha tényleg sokkal többet érsz el, mint a testvéreid, valószínűleg őket akarja kompenzálni azzal, hogy sokkal látványosabban örül az ő teljesítményüknek, mint a te eredményeidnek, és meg sem fordul a fejében, hogy ez neked rosszul esik.
2013. dec. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ez sajnos gyerekkorunk óta így van, már többször próbáltam megbeszélni a családdal, a válasz teljesen természetesen mindig az, hogy "nincs igazad" vagy "téged nem tudunk megérteni, mert más világ vagy, mint mi".


Egy példa az érthetőség kedvéért: ha összejövünk egy családi eseményen, soha senki meg nem kérdezi mi van velem, hogy állok az egyetemmel, de félóráig kell hallgatni, hogy az unokatesóm milyen finom, csuda, szép sütemény készített. Tulajdonképpen ha én nem próbálok beszélgetni a rokonokkal, senki észre sem vesz, anno többször eljátszottam, hogy nem szóltam, és csak úgy elmentem sétálni 1,5-2 órára, SENKINEK nem tűnt fel, hogy nem vagyok ott...

2013. dec. 22. 20:50
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben vagyok, én 3. vagyok a 4-ből. Anyukámmal sokszor megbeszéltem még régebben, mindig megértő volt, úgy tűnt változtatni fog, aztán semmi. Idővel elfogadtam. Persze rosszul esik, ha a 30 évesen végre valahára lediplomázott lányát emeli piedesztálra velem szemben, aki már 23 éves kora óta önnellátó jó munkahellyel. De hát ez van.
2013. dec. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"mert más világ vagy, mint mi"

#4-es vagyok, nekem is pontosan ezt szokták mondani. :)

2013. dec. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez van, pedig én egyke vagyok. Csak nálunk az unokatesóm, meg a néném van mindig előtérben, tőlem meg még csak meg se kérdezi senki, hogy mi van velem.
2013. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a kisebb testvér vagyok. Nem tudtam feldolgozni, neheztelek a családomra. Úgy kezelem a helyzetet, hogy nem beszélek a testvéremmel és a szülőktől sem várok semmit. Nem mesélek, mondok el semmit, akkor nem kell hallgatni, hogy ki a jobb...
2013. dec. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk én voltam ilyen.


És nálunk látványos mert nővérem fényezik mindig, állandóan.

Én ezt emiatt egyáltalán nem is igénylem.


Emiatt alakult ki az, hogy egyáltalán nem kényeskedek meg semmi. Viszont bármikor bárkinek a szemébe mondok bármit és néha elég nyers tudok lenni.

Ma mamám fejemhez is vágta, hogy nem érti, hogy hogy bírnak engem ennyire szeretni stb a környezetembe. /tesóm hisztizett és beszóltam rá/


Teljesítmény: szakmánk az eléggé hasonló lesz. És mindkettővel nagyon jól ellehet helyezkedni és mindketten nagyon eredményesek vagyunk benne. /tanárok állandóan dicsérnek/ De attól én hülye vagyok ő meg olyan hű de okos a család szerint.

2013. dec. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Ez a válasz nem biztos, hogy segít Neked, de talán érzékelem vele, hogy egyáltalán nem vagy egyedül. Én is középső vagyok, azért jöttem a honlapra, mert a húgom nulla teljesítményével anyámat is megelőzi.

Nem hiszem, hogy el fogják valaha is ismerni a többlet-teljesítményt. A múltkor apám segítségünket kérte egy kis kiadványhoz, elpepecseltünk vele néhány napot, majd a kiadásban láttuk a húgom nevét, mint szerző. Mikor rákérdeztem, annyit mondott, ne irigykedj.

A középső gyerekeknek általában nehezebb helyzete van, mert nem kapják meg a legidősebbnek járó jogokat és a legkisebbnek járó elnézést. Éppen ezért Nálad is, nálam is, mi vagyunk a legszívósabbak. Nekünk van a biztos állásunk és egyedül is képesek vagyunk elintézni a dolgainkat. Sajnos az érzelmi nehézségekkel is nekünk kell megküzdeni, de ha kétszer annyit értél el, mint a másik, ezt is meg fogod oldani. Nekem van egy ismerősöm, aki egy bankban keresi agyon magát és állandóan panaszkodik, hogy neki milyen nehéz és, hogy nekem például miért jár a munkahelyemen útiköltség-térítés, vagy cafeteria. Egy ideig magyaráztam neki, hogy az ővé sokkal több és ne irigykedjen, majd meguntam és stratégiát váltottam. Ha rákérdeznek, előadom azt az embert, akinél minden szuper a melóhelyen és mindez kisujjból. Néha le is sajnálom őt, ami ellen persze bőszen tiltakozik, hogy dehát neki jó. Ez a fordított hozzáállás működhet otthon is.

2014. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

az ilyen gyerekek egyik típusai többnyire rosszalkodnak ösztönszerűen, hogy a figyelmet magukra tereljék, felnőve rossz társaságba keverednek, felnőtten rossz utakon járnak. sérülnek.

másik típusai bezárkózó, vissahúzódó lesz, akit kihasználnak, barátai nem lesznek, vagy alig, erősebb jelleműek csapódnak mellé, akik oda rángatják ahova akarják, védelemre, pátyolgatásra les szükségük a egész életben, így megtalálj mindenki aki átveri.


nem tudják feldolgozni, igazából át sem látják mi történik velük.

2014. nov. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!