Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudtok kicsit pihenni,...

Hogyan tudtok kicsit pihenni, regenerálódni, töltődni a gyerekek mellett? Nekünk két gyerekünk van és most jutottunk el oda a párommal, hogy MUSZÁLY néha megteremteni magunknak a szabadidőt, mert senki nem teszi meg helyettünk!

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 15:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, inkább MUSZÁJ!
2010. febr. 4. 15:14
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, nagyszülők, barátok. Talán nem utópia, de egy kedves szomszéd.

Ha nincs, hát akkor: én esténként a fürdőbe menekülök egyedül..de mire beérek, már szinte akkor 3-an vagyunk. Vagy, ha akkor épp még nem, akkor 2 perc múlva. Valakinek mindig sürgős közlendője van.

Próbáltam hajnalban kelni, kicsit olvasni a hideg brr konyhában, kicsi fény mellett, nem az igazi.

Este pedig képtelen vagyok fennmaradni.

Kíváncsian várom én is a tippeket.

2010. febr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sok korkülönbség van a gyerkőcök között,így pár órára a nagyobbakra bírjuk bízni a kisebbeket.Nincsenek nagyszülők,keresztszülők,vagy vmi más közeli rokon,barát aki elvállalná őket egy pár órára,amit magatokra fordíthatnátok?
2010. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is 2 gyerekünk van (1 és 3 évesek).

Mi olykor elmegyünk kettesben a párommal vacsorázni, ilyenkor anyumék vigyáznak a gyerekekre.

Igen, muszáj lenne, mert az ember néha már megbolondul...

Főleg télen! Mi már nagyon várjuk a tavaszt.

Merre laktok?

2010. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát, látom ez másoknál is probléma. Egyébként pécsiek vagyunk, vannak nagymamik, de nem túl aktívak. És már nagyon kivagyunk...
2010. febr. 4. 15:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Mekkorák a gyerekek?
2010. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Végső esetre:

vannak már vállalkozások, ahová néhány órára be lehet adni a gyerekeket. Játszóházak. Hátrányuk, hogy kb. 17-18 óráig.

További hátrányuk, de lehet ezzel egyedül vagyok: amíg beugrom a fodrászhoz, addig szoktam igénybe venni, tényleg csak a legszükségesebb, egy birkanyírás és kész.

De közben, olyan, mintha hiányozna a fél kezem, v. valami más. de egyáltalán nem biztos, hogy mindenki így éli meg..pedig a kölykök jó helyen vannak.

2010. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Mi sehogy. 1 éves és 3 éves gyerkőc. Totál kivagyunk készülve. 4 nagyszülőből 3 él, de minek, egyik se kíváncsi se ránk, se a gyerekekre hiába is erőlködtünk..

(az meg mondjuk egy másik dolog hogy alkoholistákra amúgy se bíznám a gyerekeimet sose).

Mi is mindig tervezzük, szeretnénk, vágyunk rá, hogy kicsit kettesben legyünk, de egyenlőre nem kivitelezhető.

Nemrég megpróbáltam én is ilyen gyerekjátszóházba vinni őket,csak a boltba mentem, de úgy rohantam a sorok között mintha kergetnének, nem bírom nélkülük na:))

Ez egy nagyon jó megfogalmazás amit az utolsó írt, hogy mintha a fél kezem vagy lábam hiányozna, kb.olyan érzés.


Lehet hogyha élne anyukám és nála lennének (akiben tökéletesen megbíztam) akkor nem aggódnék ennyire és fel tudnék szabadulni.

De ez sajnos nincs így.

Szóval nem tudom, talán az idő segít csak.

2010. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha legalább egy éjjelre másnál hagyjátok és elmenhtek valahova kicsit.

VAgy csak egy előre lebeszélt délután pár órát vigyázzon rájuk valaki, és menjetek moziba, vegyetek egy fürdőt, élvezzétek egymást.

Vagy keressetek olyan szállót, ahol van "babaklubb" ahol kicsit ott hagyhatjátok, amíg szaunáztok.

2010. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nem könnyű az biztos.

Nálunk semmilyen segítség nincs sajnos. Tesók nincsenek, nagyszülők sajnos nem élnek stb.

Mi este szoktunk egy kicsit "töltődni". Nálunk este 8-kor már alszanak a gyerekek (6 és 8 évesek), így esténként mindig megnézünk egy filmet, beszélgetünk. Ezenkívül pedig néha vannak szülinapi bulik, amikor nincsenek itthon és akkor szuszannunk egy kicsit. Persze az csak pár óra, de az is valami. Amíg kisebbek voltak addig pedig csak a dvd maradt esténként.

Én is próbáltam, hogy reggel korábban kelek, de akkor este idő előtt kidőlök.

2010. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!