Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A "láthatatlan gyerekek" hogy...

A "láthatatlan gyerekek" hogy dolgozzák fel azt, hogy senki sem foglalkozik velük a családban?

Figyelt kérdés

Nem panaszkodni szeretnék, szimplán érdeklődöm, másnak hogy sikerült túllépnie azon, hogy bármit mutatott fel az életben, a családban mindig fontosabb volt a többi testvére teljesítménye, még akkor is, ha feleannyit nem értek el?


Én egyébként középső vagyok.


2013. dec. 22. 20:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem egy testvérem van és mindkettőnkre szarnak a szüleink. Hogyismondjam, nem tudjuk magunkat túltenni rajta, egyelőre. Fáj, nem tagadom, marhára.

Sajnos én hajlamos vagyok ezt úgy kompenzálni, hogy nem csak nekik, hanem mindenkinek lódítok azzal kapcslatban, hogy mi történik velem. Képes vagyok úgy kikerekíteni egy sima "lementem a boltba tejért" történetet, hogy tapsikoljon a jónép.

De ez nem túl jó taktika, meg totál fölösleges. Az a baj, hogy rászoktam az apró hazugságokra, amivel jobb színben, avagy érdekesebbnek tüntethetem fel magam.

A közeli ismeretségemben, a közeli barátok ezt jól tudják, szerencsére napról napra kevésbé hazudok ilyen marhaságokat nekik. Különben is, levágják.

Egyébként én totál önbizalomhiányos vagyok, és motiválatlan. Nagyon lelkesen elkezdek valamit, aztán esélytelen, hogy folytassam, ha csak magamban bízhatok. Társaságban tudok eredményesen dolgozni. Nem állítom, hogy csak a szüleimet terheli ez, de azért sárosak ők is, hogy ez van.

Testvérem viszont hipermotivált tud lenni és körömszakadtáig melózik, akkor is, ha belepusztul. Néha nem tudom eldönteni, hogy ha a feladat a szüleinktől totál független, akkor magáért hajt, vagy még a megszokás rabja és nem közvetlenül, de a szüleink miatt csinálja ezt.

Mindketten túlkompenzáljuk a dolgokat, egyelőre ez van. Majd lesz másképp is. Sérültség ez, most még.


Egyébként egy időben azt hittem, hogy a tesóm teljesítménye jobban érdekli a szüleimet és őt jobban szeretik, meg ő simulékonyabb, de ez nem így van. Őt is magasról leszarják, csak még kihasználják. Engem meg nem lehet, mert nem jött be az, amit rámosztottak szerepet.


Szóval én még az utam közepén járok, hogy túllépjek a szarérzésen.

2014. nov. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Kini :)) ***** válasza:

Nálunk ugyanez van, csak annyi a különbség, hogy én egyke vagyok, és mégis "láthatatlan gyerek".

Amúgy nem dolgoztam fel, már évek óta ez a problémám :/

2014. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A problémád nem egyedüli, hihetetlen módon középső gyerek szindrómának nevezik. ;D Neten találsz róla sok olvasnivalót. Tudom, nem segít megoldani, de talán könnyebb feldolgozni, ha tudod miért van ez. Sok sikert! :)
2014. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!