Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak azért mert a testvérem...

Csak azért mert a testvérem feltétlenül az ő oldalára kell állnom?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, most 38 éves és sikeresen leamortizálta a házasságát. Gyes után nem volt hajlandó elmenni dolgozni, pedig egyrészt rászorultak, másrészt lehetősége is lett volna rá, úgyhogy a férjének eszméletlen túlórákat kellett bevállalnia (300+ óra havi átlag).

Ő kitalálta, hogy biztos nem is dolgozik ennyit, hanem eljár k*rvázni, azért jár haza későn.

Komolyan mondom undorító amiket művelt. Ráálította az ismerőseit, hogy figyeljék ki sógoromat, hogy merre jár, facebookon az összes kollégáját k*rvának, meg trógernek titulálta, felügyelet nélkül még a boltba se mehetett el. És ezeket nekem tök büszkén mesélte nekem mindig, hogy ő milyen jól kézben tartja a házasságukat.

Most úgy néz ki, hogy sógoromnak végleg tele lett a töke és beadta a válást. Felajánlott egy olyan gyt-t, amiért sokan imába foglalnák a nevét, otthagyta neki a lakást, aminek fizeti a törlesztőjét, egyedül a kocsit kérte (aminek 80%-át igazából az ő apja fizette).

Az ügyvédnél azt mondták nővéremnek, hogy a gyerek láthatása az 2 hetente egy hétvége ami kötelező, de egy 14 éves fiúnak már senki sem fogja megmondani, hogy mikor láthatja az apját. Na ebből ő azt szűrte le, hogy ő két hétig tilthatja a gyereket az apjától. Erről jelenleg még nincs végzés, de a lelki zsarolás megy otthon. Úgyhogy szerencsétlen srácnak kvázi tilosban kell találkozni az apjával (sokszor nálunk).


Nővérem meg feljár hozzánk sírni , hogy ő hogy ki lesz semmizve, és most miből fog megélni. Egy darabig hallgattam de a legutóbbi alkalommal, nos elküldtem a francba, hogy nála önzőbb és hülyébb tyúkot még nem hordott a hátán a föld, és majd szépen felemeli a kis s*ggét és elmegy dolgozni. Erre persze sértődötten elment, és rá egy óra múlva hívott anyánk (aki mellesleg szintén jó negyven éve kitartott nő), hogy én hogy merészelek így beszélni kedves kicsi nővéremmel, mikor ilyen nehéz időszakon megy át.

Most jelenleg ott tartunk, hogy apámon kívül kb minden rokon arról beszél, hogy én milyen köcsög vagyok, mert nem tudok együttérezni a félhülye tesómmal.


2014. febr. 18. 12:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ja, akik azzal jönnek, hogy teljesen mindegy, miket csinál, akkor is a szülőd/testvéred/gyereked, azoknál nincsenek igazi ganék a családban.

Agyon ütni nem lehet, úgyhogy a legjobb kerülni. De az ilyen csökött szülőket is.

Felnőtt embernek erről joga van dönteni, mindegy, ki mit álmodik meg a vérkötelékről.

Agybaj.

Az unokaöccs továbbra is kapja meg a támogatásod, hátha ő nem lesz olyan gyökér.

2014. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!