H lehet ezt bírni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. utolsó évem a suliban

1 hugom és 3 bátyám van. a legidősebb 30éves.

szar ezt leirni mert igazából egy testvérem sincs. kívülállónak érzem magam.

én mindig is jótanuló, szerény, gyerek voltam. egyetemre szeretnék menni, és végképp nem szeretnék arra a sorsra jutni amire az állítólagos' családtagjaim jutottak.

a hugom egy gyenge suliban szakmát tanul, az egyik bátyám alkoholista huszonévesen, a másik most verte csődbe a családot anyagilag egy rendőrségi ügyével, a 3. meg szimplán egy szerencsétlen. van állása de semmi egyéb, agyilag elég gyenge szinte áll. a pénzt elverik, soha semmit nem csinálnak itthon. csak döglenek egész nap és engem szekálnak.

már egy jó ideje kifogtak engem. nekem egy szavam sem lehet, belémkötnek, bírálnak. nem tudom miért... én tényleg nem szólok nekik semmit.

mindennap megkérem őket h ne szóljanak hozzám inkább.

apám sincs, vagyis van, csak az is egy vadállat. anyám mindig más oldalán áll, nem mindig véd meg.

de egyedül csak vele beszélek már szinte. ma reggel is mikor evett odamentem hozzá. erre két bátyám elkezdett csesztetni engem h hagyjam békén. nézek h ezekkel mi van. aztán már csak kaptam egy pofot, és csípőn rúgott.

anyám nem adott igazat egyikőnknek sem.

nem az h fáj (de egyébként igen mert csont és bőr vagyok a sok idegeskedéstől) de szörnyen megalázó. h jön ő ahhoz h ok nélkül megüssön? sőt még okkal se üssön meg.

most lett elegem. kifognak azért mert nem vagyok hozzájuk hasonló lusta, bamba népség. mert én versenyekre járok, mert nekem nyelvvizsgám van, mert kitűnő vagyok, mert egyetemre megyek. ezeket mindig megkapam h akármilyen tanuló vagyok, egy patkány meg egy féreg vagyok a szemükben. semmire sem fogom vinni.

én segítek itthon anyának, elmosogatok, takarítgatok ha van időm. ők csak tv-nnek, cigiznek, buliznak.

most lett elegem. utálok itthon lenni. ezt nen akarom megbocsájtani, h megütött és megrúgott (egybként szóba is bántanak: szidnak, átkoznak) lekur*áznak mert szép vagyok közeben meg soha nem megyek sehová, sose fiúztam. egy komoly kapcsolatom volt.

alig várom h elkerüljek innen. nem akarom tartani majd velük a kapcsolatot a jövőben. szégyellem őket. és nem értem h különbözhetek így tőlük.

nem tehetek semmit, max annyit h nem szólok hozzájuk és bezárkozom a szobámba.

csak azért irtam ezt le mert nincs akinek elmondhatnám és hátha akadok olyanra aki picit is átérzi a helyzetem:)

18/L



#testvér #tanuláy
2014. márc. 15. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A végén a mosolygós jel miért van? Amugy sajnálom, nem te vagy az egyetlen aki ilyen családdal van megàlldva, megoldás lehetne esetleg egy kollégium. Ha jól tanulsz kapsz ösztöndíjjat. Én minél előbb elmennék és nem tartanám a kapcsolat velük. Anyud is jofej hogy nem képes megvédeni hamàr ilyen embert nevelt belőlük.
2014. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek abban, hogy valakit a testvérei csak úgy kiközösítenek, és az édesanyja sem áll mellé.


De egyébként 18 éves vagy, keress munkát, menj albérletbe, és nem kell tartani a kapcsolatot velük.

2014. márc. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

4,5 évig voltam kolis. de ott se volt jó.

és akk meg azért szekáltak h én a koliba milyen jó kajákat eszek. közben meg kis ételes kajával jártam vissza más kolis meg 3 fajta süteménnyel meg rengeteg édességgel.

2014. márc. 15. 10:36
 4/11 anonim válasza:
Yo! Én ezt szimplán irigykedésnek látom azért bántanak, mert jól tanulsz és valahol a lelkük mélyén tudják, hogy igen is jobb vagy náluk és viszed majd valamire az életben..Nem egy ilyet láttam már, ismerőseim családjában...Most az a kérdés hogy mit tudsz tenni, maximum tűrni és amint lehetőséged nyílik rá elköltözni otthonról, szerintem...19/F
2014. márc. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

elköltözni max szeptemberben tudok:s

de anyám nem tom h fog támogatni engem, mert most azt mondta h h merek a nagyobbal szájoskodni, mikor nem is mondtam semmit:s ő jött nekem. de elferdítik a dolgokat. talán mamám megértene, de ha 4en ellenem beszélnek neki akk még már ő sem hisz nekem.

szívesen mennék dolgozni, de egy kis faluban élek. a legközelebbi diákmelo 1 óra buszozásra van innen. próbáltam. de mivel az idegtől alig eszek nincs energiám, és aut hittem belehalok a 8óra munkába:/ más munka meg nincs errefelé

2014. márc. 15. 10:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért csak szeptemberben tudsz elköltözni? Mi lesz nyáron, ami megakadályoz?

Költözz el városba, keress munkát.

2014. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

mert egyetemre megyek.

pénz nélkül h költözzek? egy forintom sincs. nem kaptam soha zsebpénzt

2014. márc. 15. 11:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyáron vállalj alkalmi munkát, és abból gyűjts magadnak pénzt.
2014. márc. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom hogy ilyen családod van. Már csak szeptemberig kell kibírnod, utána hátha jobb lesz. Igényelj meg minden ösztöndíjat amit lehet, szoc.tám,bursa, ha jól tanulsz tanulmányi is, és diákmunkát is jobban találsz egy nagyobb városban. Biz ebbe, és próbáld meg kerülni a tesóidat, ha beléd kötnek meg ne foglalkozz velük. Elég gáz hogy egy huszonéves megy anyucihoz árulkodni ha a tesója olyat csinál ami nem tetszik neki. Kitartást.
2014. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hèj. Nrm tom hogy gondoljàk ezek h költözz. Akàrhogyis nézem sajàt làbon nem àllnàl meg diàkmelos pénzbõl. Nekem is volt problèmàm szüleimmel és én összeszedtem a cuccom és elköltöztem nagy szüleimhez. A te esetedbe ez a költözés a sajàt élet elkezdéséig tartana ha egyàltalàn tudsz menni nagyszüleidhez. De ha ismernélek tuti segítenék. Baràtom nagybàtjàt is kiütöttem m
2014. márc. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!