Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vannak olyanok, akik felnőttké...

Vannak olyanok, akik felnőttként nem tartják a kapcsolatot a testvérükkel? Mi az oka?

Figyelt kérdés
2014. márc. 17. 18:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Mert ő a mammont választotta az istenének és csak annak él.
2014. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
A barátnőmnek van két féltestvére, de csak Ő tud róluk, fordítva nem, így nem tartják a kapcsolatot.
2014. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Én unokatesoimmal majdnem az összessel megszakítottam a kapcsolatot és számot cseréltem hogy ne tudjanak elérni és elköltöztem meg minden. És nem bántam meg mert elegem lett belőlük, mindig csak akkor találtak meg mikor segíteni kellett valamiben többnyire pénzben és mikor visszakértem akkor én voltam a szemét. Meg mindenhova furikázni őket és ha már nem mentem akkor én voltam a ganaj rokon. nagyon kevés rokonommal tartom a kapcsolatot. Még keresztanyám meg keresztapám is ugy van hogy fogadtam vagyis megkérdeztem 1 rokonomat akit viszont szeretek hogy lennének-e a keresztszüleim mert a rendes keresztanyám 1 szemét keresztapám meg már nem él. Nem olyan rossz kizárni az életedből a számító embereket nekem ez a történetem leszűkítve
2014. márc. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

A férjem nem tartja a kapcsolatot az egyetlen testvérével a nővérével. A nővére pénzéhes, és azt hiszi minden az övé, az öccse élete, ideje is.

Csak az édesapjuk közös az anyjuk nem. A férjem szülei elváltak. Az apja úgy lépett le, hogy ügyvéd előtt megegyezett anyósommal. Anyósom kifizette neki egy összegben a budapesti lakás árának a felét, így lekerült a tulajdonjogról a neve, és a lakás teljes egészében anyósomé lett. Annak idején a nővére tudta ezt, és elkérte az apjától a ház árának a felét, amit az apja szintén ügyvéd előtt rögzített, hogy a lányát kifizette az örökségből, és ha bármi maradna utána csakis a fiát illeti meg. Eltelt több mint 15 év, amikor meghalt az öreg. A temetési költséget a férjem állta, mert a nővére kijelentette, hogy ő az örökös, temesse el ő. Nem vitatkoztunk, eltemettük. Majd megtámadta a végrendeletet, és követelőzött. Arra hivatkozott, hogy 15 évvel ezelőtt az X millió forint értéke, ma többet érne, így az infláció különbség jár neki. Elvesztette a pert, nem járt neki semmi,(köteles részen kívül) mert ő már megkapta a maga részét. A nővére megsértődött, és évekig nem beszéltek. Majd 6-7 évvel később újra megjelent, hogy mégiscsak testvérek, egyetlen élő rokon, ideje békében élniük. A férjem kibékült vele.(bár nekem mondta, hogy kíváncsi mikor áll elő valamivel, mert csak úgy a nővére nem békül, valamit akar, de nagyon) Kiderült, hogy tényleg akar valamit, méghozzá azt, hogy a semmire kelő, ingyenélő,tolvaj fia aki 19 éves volt, nálunk lakjon pár hónapot, mert Pesten keres munkát. A férjem beleegyezett, végül is az unokaöcs sosem bántott minket. De a pár hónapból 1 év lett, és teljesen a nyakunkra nőtt, sok mindent megengedett magának. Amikor meglopott, és az arany ékszereimet eladta, na akkor kidobtuk. Megint harag lett a testvérek között. 2 évvel később meghalt anyósom is. (imádtam, mert jó ember volt) Akkor megjelent megint a nővére, hogy a házból végül is jár neki a fele, mert ő emlékszik rá, hogy régen az apjával együtt vették a lakást. Most nem mentünk bíróságra, mert megmutattuk neki az ügyvéd előtt írt szerződést ami az anyósom és apósom között zajlott. Annyi esze még maradt, hogy felfogja, nincs részesedés benne, mert az apjának nem volt tulajdona.

Megmaradt a látszólagos kedves viszony közöttük. Mi időközben külföldre mentünk, és akkor megkérdezte, hogy megengednék neki, hogy amíg kint vagyunk, ő a lakásba költözzön, mert pesten jobban tudna nyugdíja mellett mellékállást végezni. A férjem kedvesen, de nemet mondott (én ragaszkodtam hozzá, hogy ne engedje meg, mert amint beteszi a lábát ki nem rakjuk az tuti) A férjem megindokolta, hogy olcsóbban kijön ha szobát bérel, mert a lakás fenntartása, hogy nem is lakunk benne, így is havi 35 ezer forintunkba kerül, és akkor nincs használva a villany, és a víz. Ha ezeket napi szinten használná akkor havi 50 ezer forintba is benne lenne a lakás költsége. Szobát meg tud bérelni havi 20 ezerért is. Erre megsértődött, lehordta mindennek a férjemet, hogy kisemmizte őt az örökségből stb...

Na ennek lassan 4 éve, és azóta nem is beszéltek egymással, de a férjem már nem kér belőle..

2014. márc. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Igen. Az oka pedig az, hogy nem vagyok szellemekkel suttogó, sem nekromanta.
2014. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Anyukám nem tartja a kapcsolatot az öccsével már vagy 20 éve. Ennek az az oka, hogy az öccse nem él túl erkölcsös életet, ráadásul kihasználta őt, folyton kunyerált pénzt, mert nem dolgozott, aztán meg ami kapott elitta. Az anyukájuknak az öccse volt a kedvenc, de ő ezt mégsem becsülte meg, kórházban alig látogatta, a temetésre meg eljött fehérben és nem fogadta el a részvéteket. Anyukám akkor látta őt utoljára, ennek úgy 14 éve...
2014. márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az ok a testvéremben keresendő.
2014. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Utolsó csepp a pohárban: beszólás, amikor meghalt valakim + még ő volt megsértődve, hogy kiakadtam és meg van róla győződve, hogy nekem kellene bocsánatot kérni
2014. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Azért ha belegondolsz, nehéz egy eszkimóval összeveszni, mert messze laknak. Így a legtöbb haragosunk a rokonságból, meg a szomszédságból kerül ki.
2014. márc. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Engem most már érdekelne a te ”történeted” is.
2014. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!