Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hallgatnál a férjedre és...

Hallgatnál a férjedre és hanyagolnád a testvéred ebben az esetben?

Figyelt kérdés

47 éves vagyok van egy 12 évvel fiatalabb öcsém.

Neki van egy párja és két gyermeke.

Minden évben jönnek a gyerekek nyaralni 1-2 hétre hozzánk. Nem lakunk messze egymástól mert 30km választja el egymástól a két várost, csak az nagy város a miénk pedig kicsi. Jó nekik is kiszakadni a rohanó nagyvárosból.


A nyaralásokon felül vannak a születésnapok és a névnapok amikor meglátogatjuk a gyerekeket, persze viszonzásképpen egy telefont sem engednek el mikor nekem például születésnapom van.

A férjem ezt nehezményezi de tegnap még inkább dühös lett.

Szombaton érte mentem a gyerekekért, mert el akartam őket vinni 70km-rel odébb állatkertbe.

A gyerekek se nem felszabadultak, de ki szakadt bugyiba, gumi nélküli zokniba jöttek. Vettem is nekik ezt. De az állatkertben is a kislány hogy is mondjam fura a férjem szerint.

Nagyon sokat eszik többet mint az idősebb testvére aki fiú. A kislánynak minden kelletett nyaklánc, fagyi, de még fagyizott volna kétszer ha engedtem volna. De sajnos én sem tehetem meg anyagilag mert nekem ez több mint 20 ezer forintba van ez a kis kiruccanás.

Mi vittük haza a gyerekeket ( mint mindig) na és egy köszönöm sem hangzott el, de az hogy egy kávét kérsz az sem. A férjem e miatt rágott be.

Több ilyenről szó sem lehet azt mondta. Mert annyi eszük sincs hogy megkínáljanak holott a gyerekeknek nem adtak 500-500 ftot sem hogyha óhajtják egyenek egy fagyit. Mindent elvárnak hogy mi menjünk értük is. Holott nekik már az is nagy segítség hogyha nincsenek otthon 2 hétig mert pl nálunk nyaralnak.

Egyébként jól állnak anyagilag aránylag, egyikük biztonsági őr másik pedig egy nagy áruházban bolt vezető.

Két tűz között vagyok mert imádom a gyerekeket de a férjemnek is bevallom igaza van.


2014. márc. 24. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Elég fura. Olyan mintha nem törődnének a gyerekekkel, meg szegények biztos nem nagyon kapnak semmit sem, azért ettek össze-vissza mindent az állatkertben.

Ha mindketten normálisan dolgoznak, akkor mi lehet a gond? Adósságaik vannak?

Szoktatok beszélgetni?

Esetleg más rokon, szüleitek tudnak róluk valamit?

Igaza van sajnos a férjednek, de téged is értelek, hogy nem a gyerekek tehetnek róla, hogy ilyenek a szüleik.

2014. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
20ezer volt a kiruccanás, de még két fagyi már sok lett volna...
2014. márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Hallgass a férjedre, neki van igaza.
2014. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
"A gyerekek se nem felszabadultak, de ki szakadt bugyiba, gumi nélküli zokniba jöttek. Vettem is nekik ezt." Ezt nem értem! Mi??? Mit vettél nekik? Bugyit meg zoknit? Hány évesek a gyerekek?
2014. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

azt nem értem, ha te akartad őket elvinni, miért is vártad volna el, hogy megköszönjék (annak ellenére, hogy én pl megköszöntem volna) vagy hogy pénzt adjanak... és ha erre már nem futja?

Ha azt mondták volna, nem viheted el őket, mert nincs rá pénzük, akkor azért háborognál, hogy milyenek...

2014. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogyha nem megfelelően fogalmaztam de sok mindent tudnék írni!

A kislány 9 éves a kisfiú pedig 11 éves.


A szülők dolgoznak, csak a drága öcsém az inkább jár konditerembe a sógornőm meg inkább megveszi a cigit mint sem hogy gazdálkodjanak.

Egyébként albérletben laknak, mert volt házuk amit örökölt a sógornőm, csak úgy tett anno hogy nem egy 100 éves házban akarja leélni az életét mert még fiatal és ezért eladják. A pénzből gyűrűt vettek, meg bőrkabátot meg elherdálták.

Mondjuk ez volt már vagy 10 éve, de akkor is a mi házunk is van ennyi idős és nem látszik rajta, mert ápoljuk, de legalább nem dobáljuk a pénzt másnak.

2014. márc. 24. 14:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem is volt kisgyerekem és ha barátnőjével ment valahova ( azaz a barátnője anyukája elvitte) én adtam neki pénzt, nem csak arra hogy esetleg fizesse a strand belépőt de ha szeretne akkor egyen egy fagyit vagy egy lángost. Mennyit is kellett volna adjon?? 500 ft-ot ami szerintem egy szülő kibírhat, mint mondtam egy csomag cigaretta 1000ft.
2014. márc. 24. 14:21
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
A férjednek igaza van. Az én gyerekeimet is elszokta kérni a sógornőm, hogy elvigye őket strandra vagy fagyizni vagy bárhová, bizony én megköszönöm és nem tudnám úgy útnak engedni a gyerekeimet, hogy ne adjak nekik egy kis pénzt! Teljesen egyetértek a férjed hozzáállásával.
2014. márc. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Itt az is kérdés, hogy vannak-e saját gyerekeitek is. Ha nincsenek, akkor esetleg megtérül majd az, amit a tesód gyerekeibe fektetsz, lehet, hogy ők rendesek lesznek hozzátok, ha felnőnek, hálásak és szeretni fognak titeket. De ha vannak sajátok, akkor inkább velük kell törődnötök, ők a fontosabbak, akkor a férjemre hallgatnék.
2014. márc. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem valahol igazad van, nekem sem esne jól, ha a figyelmességemet semmivel nem viszonoznák, még jelképesen sem. Erről szerintem nem a gyerek tehetnek, ez a szüleik hibája.

Viszont ha én vinném el a rokon gyerekeket valahova, vagy nyaralni magunkhoz, akkor mindent én állnék, ezt bele kell kalkulálni, nem is engedném, hogy a tesóm gyereke magának fizesse a fagyiját. Ha csak barátról, ismerősről van szó, az más tészta, ott a drágább dolgokat (mint a strandbelépő) fizethetné a gyerkőc szülője.

2014. márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!