Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti szólnátok, hogy keveslitek...

Ti szólnátok, hogy keveslitek az ételt?

Figyelt kérdés
Testvéremékhez nagyjából 1-2 hetente megyek látogatóba. Főiskolás vagyok, mindig mondja, hogy ebédre menjek, meg is kérdezi, mit főzzön, szívesen lát. Viszont gyakran éhes maradok ebéd/vacsora után. Nem ad kifejezetten keveset, ugyanannyit kapok, mint ő vagy a férje (ha épp otthon van), de úgy tűnik, jobb étvágyam van, mint nekik. Szerintetek ciki lenne szólni? Nem akarom megbántani, nagyon jó testvér.
2014. ápr. 1. 12:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem ciki, miért lenne? Ha éhes maradtál, kérj még.
2014. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Miért lenne. Ez meg jól is esik neki hogy szeretik az ételt amit csinált. Csak kérj repetát :D nem nehéz az
2014. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Burkoltan szólhatsz neki: "kérhetek még, olyan finom volt!"
2014. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
ha meg nincs úgysem kapsz többet :D
2014. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Hát nem tudom, én nem biztos, hogy szólnék. Eleve jófejség az, hogy meghív ebédre, nem olcsó egy adag étel, lehet ennyire tellik nekik. Persze ha ott van egy nagy fazék étel az asztal közepén, akkor lehet, hogy belefér nekik, hogy szedsz még. Nem tudom, neked kell érezni. Ha van pénzük, és nem okoz nekik gondot a dolog, lehet megkérdezném, hogy szedhetek-e még egy kicsit, egyéb esetben nem hiszem.
2014. ápr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem, hogy az ember megharagudna a tesójára, ha kérne még egy adag ételt. Főleg ha vendégségbe van hívva.

Szólj nyugodtan. Gondolom azért nem kínálnak meg még egyszer, mert kevesebbet esznek nálad, jóllaktak és eszükbe se jut, hogy te még éhes lehetsz.

2014. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Szolj nyugodtan, a testvered biztos orul, ha tobbet kersz :)
2014. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Vannak ilyen madárétkű emberek, az én nővérem is ilyen, szinte csak bemaszatolja a tényért. Nálunk meg csordultig van az étel.

Igazából erre neki kellene gondolnia, hogy aki nem jut mindennap házi főttételhez, az ilyenkor kiadós adagot kapjon és ne csak az illendőség kedvéért piszkítsa be a tányérját. Urambocsá' akár még csomagolhatna is. Szólni mindenképpen szólhatsz, hogy még te kérnél szépen, mert igen finom volt, ebből testvérek között nem lehet probléma. Ha pedig ezzel belerondítottál a másnapra is marad még adagba, akkor idővel rájön majd, hogy ha vendégül hív, akkor többet főzzön.

2014. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
9%
Én nem szólnék. Vigyél ilyenkor egy kis sütit, amit ebéd/vacsi után megehettek. Elég felnőtt vagy, hogy türtőzdesd magad, főleg, ha nekik elég a mennyiség. Ha annyira éhes maradsz, egyél meg előtte vagy utàna egy szendvicset otthon. Pofátlannak nem kell lenni. Biztos nem véletlenül annyit főz, amennyit.
2014. ápr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha tudod, hogy a maradék a hájas kutyáké, akkor kérj. Ha tudod, hogy ezt is nehezen szoritják ki, akk inkább ne.
2014. ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!