Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Párom testvére titokban szid...

Párom testvére titokban szid engem mert segítenie kell nekem?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy ő beteg szegényke , szellemileg , gondolkodásilag kissé lemaradott.

Mindent mondani kell neki különben semmit nem csinál egész nap csak fekszik.

Van egy baba a családban és anyósom dolgozik férjem dolgozik én vagyok itthon a gyerekkel egész nap, sógorom szokott nekem segíteni hogy elringassa kocsiban a gyermekem hogy én tudjak főzni, takarítani, kertben tevékenykedni.

Szoktam neki mondani hogy nézzen a gyermekre hogy ne másszon le az ágyról ne essen le amíg én megterítek kikészítem az ételt neki.

Ma azon kaptam rajta amikor elmentem a szobája előtt hogy engem szid és mérgelődik, mintha valakinek mondta volna persze senki nem volt a szobában.

Már többször is volt ilyen, volt mikor beintett nekem a középső ujját mutogatta csak nem számított rá hogy észre vesszük.

Gondoltam rá hogy nem kérem meg semmire, békén hagyom ne segítsen semmit, de egyedül nem megy a meló , mert csak annyi időm van míg alszik a gyermek és az kevés, egyedül nem boldogulok.

Persze a többiek amikor hazaérnek elvárják hogy legyen látszata is hogy mit csináltam aznap.

Kb naponta 1 órát van a gyermekkel a sógor és még egyet amikor csak ül mellette és figyeli ahogyan alszik.

Szoktam mondani neki hogy pakoljon el, mosogasson el maga után, vigye ki a kakis pelust.

Jogosan szid engem?

Sokat várok el tőle és azért szid, ne kérjem meg többet hogy segítsen?



2014. ápr. 24. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem gondolom, hogy 1 óra babára figyelés ne telne ki az idejéből, de szerintem nagyon bátor vagy.

Azt írtad szellemileg nem teljesen ép, és a jelek szerint némi indulat is van benne, ha a képzeletbeli barátjának szid téged. Én nem biztos, hogy a helyedben rá merném bízni a gyereket. Inkább takarítson, vagy csináljon valami mást, amiben nem tud kárt tenni.

2014. ápr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos, hogy szid, de te sem várhatod el, hogy segítsen. A te gyermeked, és neked úgy alakítanod az idődet, hogy jusson a gyerekedre is idő. Sokan vannak akiknek semmi segítségük nincs, mégis megoldják a főzést, kerti munkát, takarítás nem csak 1 hanem akár 3 pici gyerek mellett.

Kezdheted azzal, hogy megmondod a családnak, hogy annyit dolgozol otthon amennyit gyerek mellett képes vagy. Szépen megfőzöl amikor a kicsi alszik, Takarítani lehet úgy is, hogy a pici ott van melletted. A kerti munkánál meg kiviheted a picit magaddal, legalább friss levegőn van.

Ne a sógornőd idejét oszd be, hogy vigyázzon a gyerekre. Ehhez nincs jogod.

2014. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazad van hogy nincs jogom.

Amúgy nagyon szelíd ember, mindig szót fogad, nem mérgelődik mások előtt.

Amúgy tényleg nem csinál semmit azért kértem meg hogy segítsen.

2014. ápr. 24. 16:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szellemileg visszamaradott embertől ne várj adekvát érzelmi reakciókat, többek között ez a funkció sérül a visszamaradottsággal. Ők kevésbé érzékelik a társadalmi szabályokat.
2014. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Ne te gardírozd. Anyósoddal beszéld meg azt, hogy a házimunkában a fogyatékos sógorodnak milyen részt kellene vállalnia, azt adja ki ő neki, és kérje ő számon rajta, gyerekedet meg ne bízd rá.


Persze a legjobb az lenne, ha nem egy fedél alatt élnétek.

2014. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jó, hogy megkéred, de valamivel viszonoznod kellene a segítségét. Mondjuk néha vegyél neki valamit, amit szeret, édesség, sör, stb, hogy lássa, hogy hálás vagy érte. Akkor nem fog szidni szerintem. Meg mondogasd, hogy nélküle mire mennél, mekkora segítség, ezt szeretik és fontosnak fogja tőle érezni magát.
2014. ápr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szokott kapni mindig édességet, de szerintem már unja.

Úgyhogy az lesz hogy nem fogom megkérni semmire, de ez benne a borzasztó hogy még ki sem szolgálja magát, szúval ha éhes és nem adok neki enni mert nem vagyok itthon, akkor éhezik.

Azt is mondani kell neki hogy egyen.

Én szívem szerint levegőnek nézném de nem lehet mert mindenütt ott van, és ki kell szolgálni valahol, és utána kell takarítani, talán eddig azért kértem meg hogy segítsen hogy szívesség oda vissza.

Mondtam már neki hogy menjen és egyen ha éhes de akkor kieszi a fél hűtőt ha kiszolgálja magát.

2014. ápr. 24. 17:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Külön kell költöznötök, a saját érdeketekben. A férjed nem zavarja, hogy egy fedél alatt van a felesége, meg a gyereke a beszámíthatatlan rokonával?
2014. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!