Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy beszéljem meg ezt a...

Hogy beszéljem meg ezt a nővéremmel?

Figyelt kérdés
4 éves koromtól járunk Horvátországba kirándulni minden nyáron ugyanoda. ( Egyszer voltunk más helyen is , de ez most nem lényeges ) A nővérem unja azt a helyet és úgy gondolja végre mehetnénk máshova, azonban nekem tökéletes ez így. A probléma az hogy nem szeretne jönni, mert hiányozna neki a barátja. Jóba vagyok a barátjával tök jó fej, gondoltunk arra hogy őt is elvigyük de túl kicsi a lakás arra hogy 5-en lakjunk ott 2 hétig és anyukám se tudna rendesen pihenni, és elfogadnám hogy ott van meg tiszta jó lenne, de anyukám nem. Próbáltam vele beszélni erről, de forgatja a szemét. Nem szeretnék nagyon össze veszni vele de nekem szörnyű lenne ha csak a szüleim és én mennénk. Ez a 2 hét az egész évbe az amikor csak vele vagyok meg minden de ő ennyit se tud ránk ( a ránk alatt engem és a szüliemet értem ) áldozni, és ez engem bánt. Mivel ő jövőre elmegy főiskolára és kéthetenként fogom látni, és eddig is folyton felvonult a szobájába gépezni, úgy gondolom hogy legalább ennyi időt velünk tölthetne. Azt mondja 2 hét sok idő meg unatkozna. Nem tudok beletörődni hogy nem jön, imádok odajárni és vele nagyon jól érzem magam ott. Mit tegyek? Hogyan beszéljek vele erről?
2014. máj. 9. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Hány évesek vagytok?

Amúgy szerintem érhető, nem mindenkinek az a szíve-vágya, hogy ÁLALNDÓAN UGYANOTT nyaraljon a családjával. Unalams lesz egy idő után, nincs a környéken semmi új. Jó-jó, persze, jönnek majd a pampogók, hogy bezzeg ti tengernél nyaraltok, de talán az is eszetekbe juthatna otthon, kérdező, hogy mindegy hol nyaraltok, rohadt unalmas állandóan ugyanott lenni. Mi kiskoromban a Balatonhoz jártunk, folyton ugyanoda, ugyanaz a szálloda, már a 3. évben herótom volt tőle. Ha nem vagytok hajlandóak változatosabbat kitalálni (másik ország vagy legalább az ország egy másik része), akkor ne erőltessétek, hogy veletek menjen. Lehet nektek jó az egész napos döglés meg a "pihenés", de merem feltételezni, hogy a nővérednek 17 (18?) évesen több mindenre lenne igénye azon felül, hogy nyaaláskor is a családját nézze meg azt a környéket, ahol már egy csomószor járt. Abban túl sok pihentető nincsen.

2014. máj. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Fogadd el,hogy a nővéred felnőtt, és már saját döntéseket hoz,valamint,hogy fontos lenne neki a barátja. Szerintem menj el a szüleiddel, érezd jól magad, esetleg vigyél egy barátnőt, vagy ha van barátod, akkor őt :) Aztán itt a nyár, egy szabad hétvégén pedig csináljatok a nővéreddel kettesben egy csajos délutánt! :)
2014. máj. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mindig ugyanoda mentünk a Balatonra, nekem is kamaszként már herótom volt tőle, sőt egy életre ráuntam a Magyar tengerre. Azóta nem is voltam nyaralni, de nem is sírom vissza az egyhangúságot. Megértem a nővéred, ha inkább a barátjával menne. Már ha anyagilag megoldható nekik.
2014. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként már rég akartunk volna máshova menni de mikor még nagyon kicsik voltunk akkor vették azt a lakást. Nem szeretnénk eladni mi rendeztük be, és a szálloda nagyon drága ott. 2. válaszíró nagyon rendes vagy az írásodból itélve , eddig ha valakitől megkérdeztem mit tegyek, azt mondta : A nővéred felnőtt fogadd el! vagy : Ne menj kész... - ez azért rosszul esett mert legalább meg próbálhattak volna megérteni vagy valami nem tudom . Nagyon köszi. A barátnőmnek nem engedik a szülei, de azért megkérdezem őket vagy a másikat elviszem. Nagyon köszönöm neked :D . Akinek még van tanácsa nyugodtan írja le a véleményét !!! :D
2014. máj. 9. 11:46
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Ez valami time-share lakas, amit vettetek?

Egyebkent siman megertem, hogy unja a novered.

Bar en a balatoni nyaralonkat sose tudom megunni, a tengerert annyira nem vagyok oda, de ha kulfoldon nyaralunk, mindig mashova megyunk, legalabb valtozatos.

En egyebkent tenger mellett lakok, szeretek lejarni, de a sos vizet nem kedvelem :)

2014. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Apum egyik munkatársa és egyben nagyon jó barátja lakásokat ad ki meg ki lehet bérelni házakat épít meg minden tőle vettük csak egy kis hálószoba, minikonyha, egyben étkező,fürdőszoba, éa egy kis terasz van benne. én nagyon szeretek oda járni mert annyira szeretek búvárkódni, és majd egyszer valahol egy korallzátonyhoz akarok lemerülni mert színes, és a csodálatos élőlények elkápráztatnak.
2014. máj. 9. 12:29
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Az ő korában teljesen érthető. Unja a helyet, szívesebben lenne a barátjával - főleg, hogy így két hétig üres lesz otthon a ház is... :D Esetleg egy hétre csatlakozik, a másik hétre hazamegy, ha megoldható, talán úgy mindenki jól járna. Vagy most hagyd rá, 1-2 év múlva szerintem szívesen kap majd az alkalmon - addig is vigyél egy barátnőt magaddal. Ha nem kerül hihetetlen összegbe, szerintem meg lehet győzni a szülőket, csak inkább a szülők beszéljék meg egymás között, ne ti, gyerekek.

Vagy ha van kert is a nyaralóhoz, akkor esetleg tesód meg a barátja sátorozhatnának ott - nincs nagy extra költsége, nincsenek a szülők nyakán.

Esetleg keress akkorra jó programokat. Tényleg nagyon rá lehet unni egy helyre, pláne, ha csak a strandra járás az egyetlen programlehetőség kb. Hiába szép, meg jó, már nem élmény. :) Mi ilyenkor szétnéztünk, és elmentünk a környéken mindenféle programra, túrázni, máris jobb volt.

2014. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Pl. lehetne az egy megoldás, hogy apudék bérelnének ott még egy apartmant nővéredéknek. Vagy ha az olcsóbb, és önállóan oda tudnak utazni valahogy (megy busz v. vonat, ill. srácnak van jogsija, autót szülők odaadják neki), akkor meg az is hogy ők előtte pár nappal jönnek, mielőtt ti hazautaztok, és akkor csak pár napra kell apartmant bérelni.
2014. máj. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, mi lenne, ha fordítva lenne. A nővérednek nem lenne barátja, és nagyon ráérne a szüleitekkel elmenni - a teljesen megunt lakásba- a tengerpartra nyaralni ( gondolom a szüleid költségére). Neked viszont lenne egy fiúd, akibe fülig szerelmes lennél, és egyetlen percet sem tudnál tőle távol tölteni. A szüleid őt nem akarnák magukkal vinni, és a tesó ott nyervogna a nyakadon, hogy menjél velük akár egyedül is, mert ő csak így érezné jól magát, és mert különben ő unatkozna.

Na, hogy hangzik?

És bizony igen, a tesód elmegy a fősulira, és jó, ha kéthetente fogod látni, aztán lehet, hogy még annyit sem, amikor felnőttek lesztek. És ez neki -őszintén remélem -semmi lelkiismeret furdalást nem fog okozni!

Felnőtt korotokban hordozzátok magatokban az együtt töltött szép napok emlékét, és nem azt, hogy hogyan sikerül a másikat rákényszeríteni valami olyanra, amit ő nem szeretne. Olvasd csak vissza végtelenül önző mondataidat :"Nem tudok beletörődni hogy nem jön, imádok odajárni és vele nagyon jól érzem magam ott." Ha szörnyű nyaralni menni a szüleiddel, hát ne menj! Ha szörnyű rossz dolgodban mégis elmész, akkor fogd fel: Te sem vagy már kisbaba! Nem kell,hogy a szüleid szórakoztassanak! Találj ki ottani programot, vigyél barátot, barátnőt, biciklit, keress ott egy teniszpályát vagy hasonlót, ahol ismerősöket lehet szerezni, gyakorold a nyelvet, menj discoba, buliba, stb.

2014. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De attól félek hogy úgy fogja érezni a nővérem barátja hogy anyukám nem bízik benne, mert tudja hogy ő nem szeretné hogy jöjjön.
2014. máj. 9. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!