Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a nővéremmel?

Bogyesz98 kérdése:

Mit csináljak a nővéremmel?

Figyelt kérdés

Szóval "röviden" vázolnám a helyzetet:A nővérem másfél évvel idősebb nálam, és ő a legidősebb. A szüleim elváltak, mi anyuval maradtunk. Anyukám 2.házasságából két évvel később született egy öcsénk.

Egy éve, nyár elején a nővérem külön költözött tőlünk mert a nevelőfater "felbujtotta" anyámat a nővérem ellen. Most apámnál lakik, aki nagyon nem neveli.Azt hogy elköltözött eléggé csalódásnak éltem meg mert egyedül hagyott engem meg az öcsénket. Ez egy elég nagy mínusz volt a szememben, mivel amint elkezdődött az iskola, engem kezdtek el szadizni. Már elötte sem voltunk jóban, mert bárhogy is igyekszem, nem bírom elviselni hogy mindig mindenkinek a nyakába varrja az épp aktuális problémáit. Szóval, miután elköltözött úgy tűnt hogy rendeződik a kapcsolatunk. De sajnos nem így történt, hanem előjött egy elég régi probléma ami már nagyon régóta fennáll. Mégpedig az hogy, mindenben jobb nálam, és ezt -direkt vagy nem direkt- érzékelteti is. Például 12 éve zongorázik, amit anya nagyon favorizál, míg én nem vagyok jó zongorista. Másik helyzet:elég harsány, és mivel jó a humora nagyon könnyen belopja magát az emberek szívébe. Ez azt eredményezi hogy engem általában kiszorít a társalgásból, mert nem tudok olyan szellemes lenni a jelenlétében. Sajnos közös iskolába járunk így a baráti körben is vannak közös pontjaink. Habár neki van egy külön "bulis" bandája akikkel szórakozni jár.Tavaly nyáron végre valahára én is összebarátkoztam egy nagyobb kompániával, és így nekem is lett egy külön kis köröm. Viszont velük csak elég ritkán tudok találkozni, úgy kb negyedévenként egyszer. Lassacskán közeledik a közös rendezvény amin mindannyian ott leszünk, erre ő bejelenti hogy ő is jön. Evvel még nem is lenne baj, de iskolánként csak 2 ember mehet erre a programra, így nem a barátnőm és én, hanem a nővérem és én mennénk, ami viszont az egészet megkeserítené, mivel mint említettem, önmagát helyezné rivaldafénybe, engem pedig kitúrna a SAJÁT baráti körömből. Ezt sajnos a tapasztalat mondatja velem, ugyanis már több közös táborban vettünk részt, és minden alkalommal egyedül kellett lennem mert a barátaim szívesebben voltak vele. Mikor jeleztem neki hogy nem szeretném hogy jöjjön, akkor dühösen az okokat követelte. Először nem akartam megmondani neki, mert tudtam hogy megsértődik, de végül elmondtam neki ugyan azokat amiket itt most leírtat. Erre ő fel volt háborodva hogy én nem sajátíthatok ki embereket, és ő már csak azért is jön. Kértem szépen, kértem durván, de rám sem hederít, ráadásul, lehet hogy nekem ez az utolsó lehetőségem lesz nyárig a találkára, különböző okok miatt. Már a barátait is megkértem, hogy szervezzenek arra az időpontra valamit, hogy elcsábítsák, de azt is leszarja. Mi a halálomat csináljak vele, hogy végre megértse, hogy én mennyire szarul jönnék ki ha jönne?



2013. szept. 15. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a nővéredet ennyire nem érdekli mi van veled akkor sokat nem tudsz tenni. Én inkább azt kérdezném meg: milyen az a barát aki félredob téged mert a másik jópofább? Én az ilyet nem nevezném igazi barátnak, vagy legalábbis én magam soha nem hagynék magára (sem bulin sem máshol) csak azért, mert a nővére szeret a középpontban lenni. Amúgy az én testvérem is ilyen, de én már a jó oldalát nézem: aki átpártol hozzá az nem igazi barát, legalább nem nehéz letesztelni kivel hányadán állok. :)
2013. szept. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hasonló helyzetben állunk a húgommal, csak a mi esetünkben én volnék a "harsány". Mondjuk köztünk nagyobb a korkülönbség, és nem is sz*rok az érzéseire (mostmár) de a problémáink akkor oldódtak meg amikor teljesem más közegbe került mindkettőnk. Saját, teljesen különböző stílusunk lett, eredetiek és egyéniségek lettünk. Ezerszer jobb a kapcsolatunk mint annó, imádjuk egymást ahhoz képest hogy 8 éve még órákon keresztül kiabáltunk egymással (főként én vele). Nem tudom mennyi idős vagy, de a választékos irományodból ítélve nem 12 éves, így két dolgot merek javasolni ha lehetőséged adódik rá: fogd meg a kedves önmagad, és menj el szórakozni, ismerkedni, ÖNÁLLÓ és iskolától különálló életet élj. Amennyiben ez nem valósítható meg, az idő lesz a barátod. Mint a húgom esetében is, te, az elnyomott, teljes életet tudsz majd élni, ha különválnak útjaitok.
2013. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves 2.Kommentelő!

A helyzet az hogy már így is külön élünk, ezért ennél távolabb már nem is lehetne tőlem. És sajnos amint írtam, nem igazán veszi figyelembe, hogy végre nekem is van egy saját köröm, ami szeretném ha csak az enyém lenne. Azért köszi a válaszokat :)

2013. szept. 18. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!