Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigykedik? Miért híreszteli...

Irigykedik? Miért híreszteli azt, hogy prosti vagyok? Ezek után hogy várja el a segítséget?

Figyelt kérdés

A szüleimmel és a tesómmal sosem volt túl jó a kapcsolatom, én voltam a szemükben a "fekete bárány", a lány, aki folyton szórakozott, jól érezte magát. Ők pedig elég konzervatívak és visszafogottak voltak.

Az életünk is máshogy alakult, ő otthon van 4 gyerek mellett, én pedig a legtöbb időt külföldön töltöm, szórakozok, azt teszem, amit akarok.

Viszont nemrég megtudtam, hogy több embernek azt mondta, hogy azért élek ilyen jól és azért ilyen az életem, mert prosti vagyok. De ez nem igaz, évek óta boldog párkapcsolatban élek, hamarosan eljegyez a barátom, rajta kívül sosem voltam senkivel.

Már párszor gondoltam arra, hogy irigykedne, olyan megjegyzéseket tesz, hogy bármelyik cipőm árából más ember hónapokig megélne, túlságosan sokat költök magamra és ehhez hasonlóakat mond azokon a ritka alkalmakkor, amikor találkozunk.

Most mégis a segítségemet akarja, mert a férje vállalkozása a csőd szélén van és alig van pénzük, a szüleink nem nagyon tudják őket támogatni anyagilag. Nem mondtam neki, hogy tudom, miket terjeszt rólam, de azért kicsit pofátlanságnak gondolom, hogy még ezek után tőlem várja, hogy megoldjam a problémáikat.


2014. máj. 17. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem te vagy az, aki a jövendöbeli férjével azért jött össze, mert az el tudja tartani és milliomos? Mert ebben az esetben igaza van.
2014. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Ez egy lelki zsarolás. Légy nagyvonalú. Arra viszont ne számíts, hogy ő megváltozik, sőt. Mivel érzi, hogy hálával tartozna (de mivel nem tudnak hogyan hálás lenni), ez benne csak további feszültségeket kelt és tovább fog híresztelni. Nyugodj bele. Család ellen nincs mit tenni.
2014. máj. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk az én tesóm ha azt híresztelné ok nélkül rólam prosti vagyok,nem hogy nem segítenék.De úgy el is verném mint szódás a lovát.Ha meg az lennék,akkor meg azért cibálnám meg miköze hozzá.
2014. máj. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Figyelj, bármit teszel nem lesz jó egyik megoldás sem. Mert

- ha támogatod anyagival attól még a véleménye nem fog megváltozni, inkább csak kihasznál anyagilag téged

- ha nem támogatod akkor lehet mégjobb hírnevet fog rólad híresztelni.


Mondjuk én a helyedben lehet támogatnám inkább a pénzzel, de függ attól hogy az is mekkora. Mert az ember nem várhatja el hogy pl támogass már vagy 10 millió forinttal ha nincs annyi...

Megadnám neki, aztán ha még folytatná a híresztelést és hogy rondán vislekedik veled, akkor nagyon kérdőre vonnám, mert tudnám.

2014. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Attol hogy megszült négyszer, nem futott karriert-.-" eddig ugatott mint a veszett kutya, most meg jön puncsolni mert becsődölt a kölyökgyár:D Én elküldeném a francba:)
2014. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdezném tőle, mégis hogy gondolja mindezt, hogy pont tőled vár segítséget, mikor ilyeneket terjeszt rólad!!! Én a szemébe mondanám, miket hallottam vissza........aztán lehet letagadná, de legalább tudná, hogy tudod.
2014. máj. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 acelsziv ***** válasza:
75%

Csak egy -két észrevétel: Ha a férj vállalkozása a csőd szélén van az a hibás cégvezetési módszerek és nem a pénz miatt van. Tehát, ha most adsz nekik pénzt akkor max elodázod a csődöt és a pénzed sem látod többé.

Plusz abból kiindulva, amilyen eddig volt a kapcsolatotok és amiket mondott rólad... Szóval ha segítesz azzal is csak ártasz mert összetöröd az ő meggyőződését, hogy "rossz" vagy. Ha nem segítesz, akkor azért leszel rossz. Döntsd el, hogy csak azért mert rokon megéri -e vele foglalkoznod. Én pl csuklóból leépítettem a szemét rokonaimat egytől egyig. Kisebb lett a család, de nyugodtabb a légkör.

Viszont a helyzetet kihasználva én elbeszélgetnék a tesóval, hogy hogy is van ez a pletyka terjesztés és ezek után milyen alapon is vár tőlem bármit. Ezt nem ártana megtenned már csak a tisztánlátás kedvéért.

2014. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
#1: nekem is az a sztori ugrott be... ahol a milliomos pasi penzelte a lanyt par hete...
2014. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát ne is haragudj, de a stílusod és a leírásod alapján én is prostinak gondolnálak.
2014. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem azért vagyok együtt a barátommal, mert eltart és van pénze. Ez nevetséges.

De ha emiatt is lennék vele, akkor sem lenne semmi joga elítélni.

Nem haragszom utolsó, hidegen hagy, hogy az emberek mit gondolnak rólam és az életemről.

2014. máj. 17. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!