Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hol a határ a testvérünk...

Hol a határ a testvérünk anyagi támogatását illetően?

Figyelt kérdés
A sógornőm használja az autónkat. A költségekből annyit vállal magára, hogy tankolja. A biztosítást, gépjárműadót és még a javításokat is mi fizetjük. Olyan mértékben, hogy a múlt hónapban kétszázezer forinot fizettünk az autószerelőnek. Most hétvégén megérkezett, és közölte, hogy igazán feltöltethetnénk a klímát, mert majd meg sül. Szerintetek ez nem pofátlanság? Vagy ez ma már simán egy emberi magatartás, amit tolerálni kell?
2014. jún. 10. 18:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

szerintem az elején meg kellett volna beszélni, hogy milyen feltételek mellett használhatja a kocsit.

Most is még elbeszélgethettek vele, ha nem tetszik neki, hogy a többi költséget is állnia kell, akkor vegyétek vissza. Egyébként igazatok van, azt illetően, hogyha már nála van a kocsi, akkor fizessen ő mindent.

2014. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én még nem voltam a képben, mikor a férjem csak úgy átadta neki. Engem viszont bosszant, hogy picit mintha elvárná, hogy mi ezzel támogassuk őt. És ez az elvárás zavar engem, nem kell hálásnak lenni pusztán kicsit szerényebbnek. Szerintem
2014. jún. 10. 19:07
 3/27 anonim ***** válasza:
81%
A férjed döntése, hogy mennyit tolerál, hisz az ő testvéréről van szó. Ő mit mond erre?
2014. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Ő nagyon jószívű és segítőkész, nem fogja a költségeket fizettetni a hugával. Nekem nem pusztán a pénzzel van gondom. Az jobban bánt, hogy picit kihasználás szagú a dolog a sógornő részéről.
2014. jún. 10. 19:24
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Irassatok be uzembentartonak.
2014. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem az anyagi oldal megoldásához kérném a segítségetek inkább, szeretném a férjemnek megmutatni a válaszokat, hogy ki mit gondol erről a helyzetről. A teljességhez tartozik, hogy nem állunk rosszul anyagilag a párom rengeteget dolgozik. Van Budapesten egy lakásunk, amiben szintén a sógornő lakik persze a rezsit mi fizetjük. Ő játsza a kiegyensúlyozott, vagány pesti nőt, nyilván ha ezeket a költségeket neki kéne állnia nem lenne ilyen gondtalan.
2014. jún. 10. 19:34
 7/27 anonim ***** válasza:
14%

"autónkat"


Nektek nincs olyan, hogy "autótok", a párodnak van autója, aki már akkor, amikor te még a kanyarban sem voltál, odaadta a testvérének. Nem tudom, mióta vagytok együtt, de ha így folytatod, pár hónap múlva a közös alsógatyáitokat fogod emlegetni...

2014. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
Nálam ez így zajlott volna kezdetektől fogva (egyáltalán, hogyan jött az, hogy ő használja ilyen mértékben az autót, de mégsem fizet semmit?!): szépen oda tettem volna az orrocskája alá a legutóbbi csekket, és közöltem volna vele, hogy ilyen és ilyen javítások voltak szükségesek a használatból kifolyólag. Ezt az összeget pedig kérem átutalni két napon belül. Hogy micsoda? Fel vagy háborodva? Akkor kérem szépen a kulcsokat, és arra van az ajtó, kedvesem... De a pénzt ne feledd, mert behajtatom rajtad! Mi, hogy haragszol, és nem állsz velem szóba többet? Ó, áldjon az ég, végre megszabadultam egy ilyen önző, mocsok embertől, mint te, na szia! A férjed pedig nem áldott jószívű ember, hanem csak szimplán egy balek, aki hagyja magát kihasználni. Te ne légy balek.
2014. jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, sajnos rosszul látod. Lakásom, saját egzisztenciám volt mikor megismerkedtünk. Csupán zavar, hogy visszaél a helyzettel a sógornő. Túlzás azt kérni, hogy vágjak jóképet pl ahhoz, hogy anyák napjára megérkezett üres kézzel, de amit mi vittünk virágot, azt anyósom szétültette és egy cseréppel már el is vitt a kishölgy haza.
2014. jún. 10. 19:43
 10/27 A kérdező kommentje:
Előző válaszom még a 7-esnek szólt
2014. jún. 10. 19:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!