Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te családod értékrendje...

A te családod értékrendje szerint hol van a határ a leleményesség, és a csalás közt?

Figyelt kérdés
A barátommal vesztünk össze. Az én szüleim arra tanítottak, h mindig szabálykövető és őszinte legyek. Őt az övéi arra, h a leleményesség még nem bűn. A helyzet a következő volt. Ő különböző rendezvényeken dolgozik, ami úgy zajlik, h odamegy, vesz belépőjegyet, meghallgatja/nézi az adott dolgot és ír róla. A jegyeket utána bescanneli és elküldi a munkáltatójának, aki kifizeti neki a munkát és a jegy árát is. Mivel diák, előfordul, h vehet olcsóbb jegyet. Ilyenkor körbe szokott nézni hátha valaki eldobott egy teljesárút, és azt scanneli be. Ezzel nyerve valamennyi pénzt. Ez ellen még nem volt kifogásom, szerintem ez még a leleményesség kategória. Viszont legutóbb azon kaptam, h számítógéppel szerkeszti a jegyet, mert a teljes árú 1000ft-tal drágább lett volna. Én ezen nagyon kiakadtam, mert szerintem ez már csalás, és hamisítás, szerinte meg ugyanaz, mintha keresett volna egy eldobott jegyet. Ti mit gondoltok? Nálatok mi fér még bele?
2014. máj. 13. 10:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Az a leleményesség, ha látja, hogy valaki eldobja és felveszi, vagy elkéri.

De photoshoppolni, csalás, 1000 ft-ot meg nem ér, pláne ha lebukik

2014. máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Az én értékrendem a tiéddel azonos, az alapján, amit leírtál, és a férjemé is. Nekem ez már tényleg csalás, amit a párod tesz. Nekem fontosabb, hogy nézek a tükörbe ill. mások szemébe, mint hogy pár ezerrel több legyen a tárcámba.
2014. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hát ilyen kis összegnél nem kell olyan komolyan venni a dolgot. Ha a munkáltatójának így is megfelel, akkor miért ne ?
2014. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
szerintem is csalás. Nagyon összevesztünk, mert persze még ha igazam is van azt is megértem h ő neki meg az esik rosszul h a barátnője ki akarja oktatni h mi a helyes. Végül abban állapodtunk meg, h azt csinál amit akar, de nem akarok tudni róla, mert nem akarok "bűntársként" élni akkor ish a piti ügy, de ha valaha lesznek közös papír ügyeink soha, de SOHA meg se próbáljon a hátam mögött bármit is így intézni. Nagyon remélem h ennyiben kimerülnek ezek a hülyeségei, másfél éve vagyunk együtt és egy őszinte, szorgalmas embernek ismertem meg. Dolgozik, tanul, méghozzá mindkettőt jól(ez csak a másodállása). Kicsit inkább azt érzem h neki ez ilyen elvi kérdés, h nem fizetik ezt a munkáját meg valami jól, és h neki járhatna a z a plusz pénz ha talált volna teljes árút...
2014. máj. 13. 11:02
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Első leleményesség, második csalás!!
2014. máj. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább szarrágás kategória
2014. máj. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Az én értékrendembe becsületesség terén ezek a dolgok nem férnek bele. Azonban nem vagyunk egyformák, és tény hogy a mai világban sajnos sokkal jobban érvényesülnek azok az emberek akik meglátják a nekik kedvező lehetőségeket.

Az én gyomrom ezt nem venné be, de ismerek olyat aki mindenféle lelkifurdalás nélkül megszerzi azt amiről úgy gondolja hogy jár neki.

Életképesebb elképzelés az övék a mai világban, de ennek ellenére biztos nem tennék ilyesmit. Ember akarok maradni. Ha ők nem, hát lelkük rajta. Érvényesüljön ahogy tud. A következményekkel nekik kell majd számolni, ha lesznek.

2014. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon egyszerű. Hátrányosan érint e valakit a döntésed. Te előrébb más hátrébb kerül-e. Ha más kárára kaptok pénzt, az csalás. Itt a munkahelyét lopja meg.
2014. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
ő úgy érvel, h ez egy nagy nemzetközi cég, kb ötvenszer annyit kapnak az ő munkájáért, mint amit neki kifizetnek( ami amúgy igaz is) és ha maga teljes árú jegyet vett volna a cég akkor azt fizette volna ki, szóval azért meg nem lopja...a benzinért is fizetnek neki, de mivel bérlete van inkább tömegközlekedik, ami bár hoszadalmasabb, de ezzel is spórol. Ezt nem érzem csalásnak, hisz az h ő a saját pénzén bérletet vett az a saját öntése
2014. máj. 13. 11:36
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Ez takarózás. Már csak a takarózás mértékét magyarázod. Az én cégem 70-80Mrd Ft bevétellel rendelkezik egy évben, de ha szükségem van egy tollra, veszek egyet. Lophatnék is bentről. És mondhatnám, hogy dehát micsoda bevétele van a cégnek, fel se tűnik nekik. A csalás az csalás, aztán mindenki gyártson ideológiát magának hozzá.
2014. máj. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!