Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kezeljem a rokonait?...

Hogyan kezeljem a rokonait? Miért csinálják?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy párom, 2 gyermekünk. Én jómódú családból származom, apukám támogat minket (nem szorulunk rá, ő így fejezi ki a szeretetét). Párom egy alkoholista, nincstelen környezetből jött, nem túlzok, még az anyja és a testvérei is alkoholisták, sokszor enniük nincs mit. Párom nem iszik, kétkezi munkával keresi meg a fizetését. Mióta együtt vagyunk a testvérei, anyja, apja fúrnak, próbálnak közénk állni. Odáig is elfajult a dolog, hogy após átjött répát és krumplit kölcsönkérni,mert nem volt mit enniük, de épp gulyáslevest csináltam, és abba kellett. Amikor elmondtam,mindenfélének elhívtak, hogy nem adom oda az aznapi ételhez a hozzávalókat. Vagy mikor apukám jön felpakolva, és küldenek visszahívót, nem hívom vissza őket egyből,mert apukámmal foglalkozom épp. Úgyis csak azért hívnának, hogy ez kell, az kell. Persze ha véletlen nincs itthon valami, és én kérnék kölcsön, akkor se adnak, ha van.

Ugyanez a helyzet a pénzzel. Ha kölcsönkérnek, utána letagadják, hogy kértek. A múltkor pl. 15 ezer ft-ot tagadtak le. A telefonomat is kölcsönkérték 3 éve, azóta se láttam, nekem kellett újat venni, hogy egyáltalán legyen, pedig csak valami rokont akartak felhívni.

Párom szerint irigyek...én nem tudom, miért csinálják. Hónap vége felé elkezdenek jópofizni, mert akkor kapunk fizetést, de utána 3 hétig felénk sem néznek. Anyós pl 2 hónapja nem látta az unokáit, pedig 5 percre lakunk, és minden nap arra megyünk oviba, suliba.

Mi a véleményetek?

Hogyan álljak hozzájuk?


2014. jún. 23. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénzt kérnek kölcsön, legyen egy füzeted amibe bele írod hogy xy , ekkor és ekkor, kapott kölcsön x forintot. És írja alá. Alá fogja írni mert különben nem kapná meg a pénzt. Szóval így tudod bizonytani. Ha később azt mondaná hogy odahamisítottad a nevét akkor telefonnal le lehet videózni ahogy alá írja.........Szóval ha legközelebb megy kölcsön kérni lehet hivatkozni a füzetre hogy még azokat a tartoásait sem adta meg, ezért inkább nem hozod magatokoat ilyen kényelmetlen helyzetbe.
2014. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb lenne elköltöznötök egy másik városba, faluba.

Én a helyedben örülnék neki, ha a gyerekemet nem látogatná egy alkoholista nagymama. Neked semmi közöd a párod rokonaihoz, ha a férjed rokonai, akkor sem, nem is kell velük a köszönőviszonyon kívül semmi egyéb kapcsolat, beszélgetés, ha nem akarod. Tárgyaljanak a pároddal. Aztán majd ő eldönti ad-e nekik pénzt vagy bármi mást.

Persze, ha netán támogatná őket, akkor legjobb, ha külön kasszán lesztek ti ketten ezentúl.

2014. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz velük. Az ilyen rokonból a kényszerűség miatt még a karácsony is sok. Beszélj pároddal, kérdezd meg hogy ő mit szeretne, mondd el a te véleményedet is, no meg azt hogy te mit szeretnél. Aztán utána a megbeszéltek szerint éljetek.


Nem kell ilyen rokon.

2014. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudsz velük mit kezdeni, mert megváltozni nem fognak. Az egyik megoldás, hogy elköltöztök, jóóóóó messzire. Teljesen mindegy, hogy mit teszel, nem leszel nekik elég "jó", ha nem adsz az a baj, ha adsz akkor az meg kevés, úgyhogy inkább ne is adj nekik. Ki kéne találni valami tuti dolgot amivel meg tudod őket szívatni, hogy többet még csak a közeletekbe se menjenek.

Nem bántásból mondom, de valószínűleg nem véletlenül találták ki régen a "rangja szerinti" házasodást... pontosan az ilyen esetek elkerülése végett.

Hát, sok sikert, és ne húzd fel magad rajtuk, az aljanép miatt nem érdemes az idegeidet tönkre tenni.

Kati

2014. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ő el akar költözni, pont ezek miatt. De akkor új suli, új ovi... megviselné a gyerekeket. De hajlanak rá,mert akkor meg apukámhoz lennének közel, és őt imádják.

2014. jún. 23. 15:14
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Kati!

Igazad van, nem érdemes ezen idegeskednem. Csak úgy vagyok vele, hogy mégis a párom szülei, rokonai. Az ember segít. De kezdem úgy érezni, hülének néznek.

2014. jún. 23. 15:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a férjed költözni akar, és otthagyni a rokonságot, hallgass rá!! ő rokonsága, ha ő aztmondja, szakítsátok meg a kapcsolatot, csak tudja miről beszél.


Én már rég otthagytam volna a bagázst a fenébe. Rokon nem rokon, kell a nyavajának az élősködés.

2014. jún. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!