Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mire jó ez a rivalizálás?...

Mire jó ez a rivalizálás? Lehet, hogy féltékenység?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm annak,aki végig olvassa a problémámat.:)


Van két bátyám.Mindkettőhöz közel állok,kisgyerek korom óta nagyon jó kapcsolatot ápolunk egymással,szeretetteljes családban nőttünk fel.


Az fiatalabb bátyámnak 3 éve a másiknak 2 éve van komoly kapcsolata. Az első sógornőjelöltemmel kezdetek óta jó a kapcsolatunk,rengeteg mindent elmondtam neki,teljes mértékben megbíztam benne,de utólag kiderült,hogy a "féltett" dolgaimat kiteregette a bátyámnak,ami természetesen eléggé rosszul érintett...


A második sógornőjelöltet az egész család nem fogadta valami nagy örömmel,(elvileg nagyon rossz hírű leányzó)viszont az utóbbi időben eléggé megkedveltük.


A probléma az lenne,hogy az első sógornőm kezdetek óta utálja a másikat,az egész családot(köztük engem is) próbált ellene fordítani,és tényleg eléggé ellenséges voltam vele. A helyzet odáig fajult,hogy a 1 hét múlva esküvőre leszünk hivatalosak,és a két lány nem hajlandó egy légtérben lenni,egy asztalhoz ülni.De ez csak az első lányra jellemző,a második inkább a családi békére esküszik. Az első lány (bátyámmal karöltve) minden formában keresztebe akart/akar tenni a másiknak,amit eléggé gyerekes. Múltkor elmentem vele,és rögtön kicsapta nekem a hiszit,hogy mit keresek én vele,mit képzelek,hogy vele elmegyek bárhová is...


Anyával már próbáltam ezt megbeszélni Ő annyit mondott,hogy szimpla féltékenység...


Nem tudom,hogy ez miért van,engem is eléggé rosszul érint,felnőtt emberek és így viselkednek. Mi tegyek a jobb kapcsolat érdekében? Próbáltam beszélni velük,de egyikük sem volt partyképes. Mi lehet az oka ennek az ellenségesekedésenek?


2014. jún. 29. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

több variáciot tudok mondani

1. féltékeny, félti a párját

2. jobb nő nála

3. nem szimpi neki, és mivel egy gyökér így viselkedik


szerintem ne foglalkozz vele hogy ilyenek. neked nem kell utálnod egyiket sem csak mert a másik akarja

2014. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A helyzet megoldása nem a te problémád. Amivel foglalkoznod kell, az a te saját kapcsolatod a két lányzóval. Mivel az elsőben csalódtál, és kiderültek a dolgai, valamit ő kelti a feszkót, és kavarja azt a bizonyost, javaslom, hogy amúgy is hanyagold a társaságát. Legyetek jóban, de nem feltétlen kell barátkozni egy ilyen nővel, hosszú távon főleg. Ha legközelebb számon kéri rajtad, hogy a másik lánnyal voltál, akkor magyarázd el neki, hogy nem tartozik rá, kivel, mikor és hol vagy, mert nem az anyukád, (sőt, egyelőre még nem is a rokonod)- de ha az lenne, se vonhatna felelősségre ilyen hangnemben. A másik lánnyal nincs probléma, legalábbis az alapján, amit írtál, ő alkalmazkodik a helyzethez, amit teremtettek neki. Hogy mi lehet az oka... ezt nem tudom. Kérdezd meg az első csajt, hogy mi baja van a másodikkal. Lehet valaha lecsapott egy pasit a kezéről. Elég kicsinyesnek tűnik ahhoz az első csaj, hogy erre (bármire) még emlékezzen akkor is, ha most boldog párkapcsolatban is él.
2014. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!