Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehetne jobb a bátyámma...

Hogyan lehetne jobb a bátyámmal a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés
Ő 28 éves, én 26 éves nő vagyok. Mindig is különböztünk, ő a nagymenő, talpraesett, okos, központi ember, aki mindig feltalálja magát, és tele van ötletekkel, humorral. Ennek köszönhetően vezetői állásban helyezkedett el. Ellenben én visszafogottabb, befolyásolhatóbb, ügyetlenebb voltam mindig is. Messze sodort minket az élet egymástól, anyuék elváltak, mindketten külön költöztünk már tizenévesen, saját életünk van. Viszont sosem ír, nem hív, csak akkor beszél velem, amikor megkeresem, akkor is folyton siet. Egy országban vagyunk de több, mint két éve nem láttam személyesen, előtte 3 évig nem láttam. Úgy érzem mintha idegen volnék neki. Eleinte mindig keresett ő is, de egyre rátartibb, lekezelőbb lett velem. A ritka beszélgetések alkalmával is érezteti velem, hogy "alacsonyabb rendű" vagyok nála, és bármit mondok vagy teszek, semmi sem jó neki, mert amit ő csinál, csak az a helyes. Így csak fokozatosan csökkent mellette az önbizalmam, amikor leszólta a munkám, a pályaválasztásom, és a páromat az első három mondat után. Én már nem hagyom magam, és leállunk veszekedni, ezután én sem keresem jódarabig, de mindig nálam törik meg a jég. Szeretem a bátyámat és nem akarom elveszíteni. Most már csak olyan szintem vagyunk, hogy közösségi oldalon egy egy képe alá szólok, és viccesen lereagálja, semmi egyéb. Mi van ha már végképp elveszik a képből, és amikor szükségünk lenne egymásra akkor már nem leszünk sehol?
2014. júl. 16. 19:50
 1/2 anonim válasza:
Sajnos tudom, milyen ez a helyzet, én is voltam már ehhez hasonló szituációban. Szerintem lekéne vele ülnöd egy kávézóba és elmagyarázni neki, hogy miután a szüleid elváltak, számodra az egyetlen biztos pontot a családodon belül ő jelentette, de te úgy érzed már a ti kapcsolatotok se a régi és te szeretnéd helyrehozni azt. De azt is el kell mondanod, hogy téged zavar, hogy állandóan azt érezteti veled, mintha alacsonyabb rangú ember lennél ezáltal is akarva-akaratlanul azt a hatást kelti benned, hogy nem vagy elég fontos neki és ezzel eltaszít magától! Az is fontos, hogy mindketten törekedjetek arra, hogy minél többször beszélgessetek/találkozzatok egymással, hogy minél közelebb kerüljetek egymáshoz és, hogy ezek felejtessék ezt a hullámvölgyet!
2014. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem meg hagyd az egészet. A szeretetet senkiből nem lehet kikényszeríteni, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem. Nyilvánvaló, hogy ő nem keresi a társaságodat, nem is kíváncsi rád. Az a baj, hogy te még nem tudtál továbblépni,és téged bánt, őt meg nem hiszem, az elmondottak alapján.Egy látszat kapcsolat meg teljesen felesleges, úgysem tudnál rá számítani semmiben soha az életedben. Sajnos az ember a családtagjait nem választhatja meg. Az, hogy ugyanaz a "vér csörgedezik" bennetek nem összetartó erő, ha egyszerűen nincsenek feléd érzései.
2014. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!