Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan mondjam el a nővéremnek...

Hogyan mondjam el a nővéremnek, hogy a pasiját senki sem csípi a családban és csak rossz hatással van rá? L/21

Figyelt kérdés
A nővérem(40) és a pasija(34) már 5 éve vannak együtt egy távkapcsolatban. Mióta összejöttek, azóta a nővérem teljesen kifordult önmagából, egyre gyerekesebben viselkedik, olyan mint egy kamasz. A pasiját az egekig magasztalja. Mindent elhisz neki.(Pl. a pasija kitalálta, hogy a másik nővérem(39) pasija alkoholista és el vannak adósodva, ami nem igaz.) Megkérdezte a nővéremet, hogy minek van ennyi könyve, mintha ez valami nagy bűn lenne, hogy sok könyve van valakinek. Voltak olyan cipői, amit nagyon szeretett, de haza hozta őket, mert a pasija szerint "nagymamacipők". Ha hétvégente el is jönnek hozzánk, akkor ha menni akar a pasija, mert már unja a fejünket akkor menni kell. Egyre kevesebb időt akar velünk tölteni, eddig minden olyan hétvégét itthon töltött mikor nem jött hozzá a pasija, de most mindenféle kifogást talál, hogy csak vasárnap tud jönni néhány órára vagy ebédre. Mostanában nagyon hullámzik a hangulata is. egyszer vidám és boldog a másik pillanatban ideges és harapós. Már nem lehet rajta kiigazodni. Attól tartok, hogy el akarja szakítani tőlünk a nővéremet, vagy esetleg bántalmazza. Adjatok ötleteket! Előre is köszönöm!!!

2014. jan. 29. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Sajnálom a helyzetet, de ismerek még ilyen történetet és csak magadnak ártanál ha szólnál is bármit. :(
2014. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A parjat o valasztja, nem a csaladjanak kell hogy megfeleljen hanem neki.

Ti annyit tehettek hogy elfogadjatok a donteset, es jo pofat vagtok hozza. Ugyanis ha nem igy tesztek, annak csak az lesz a vege amit irsz, hogy egyre kevesbe jar majd hozzatok.

2014. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nővéred lett a papucs a kapcsolatban, a barátja meg egy idióta, csak sajnos senki nem világosítja fel róla.

Milyen problémák ezek, hogy "pasija kitalálta, hogy a másik nővérem(39) pasija alkoholista és el vannak adósodva, ami nem igaz" meg "Megkérdezte a nővéremet, hogy minek van ennyi könyve". Mintha tízévesek marakodnának és versenyeznének, ki tud nagyobbat füllenteni.


Az benne van, hogy el akarja szakítani a nővéredet a családtól, legalábbis úgy, hogy a lehető legkevesebbet legyen veletek. Ennek lehet oka az is, hogy érzi az ellenséges hangulatot.

Így a leírtak alapján egy bunkó lehet a csávó, az is lehet, hogy csak imponál neki, hogy a nővéred hogy odavan érte.

Tenni nem tudom, lehet-e valamit. Beszélni nem tudtok vele legalább arról,hogy ne hanyagoljon titeket? Így mindig képben lennétek velük kapcsolatban, ami jól jöhet.

2014. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az,hogy 40 évesen nem akarja a hétvégéit a szüleivel és a testvéreivel tölteni,sztem abszolút érthető.Én nagyon szeretem a családomat,jó a viszony köztünk,mégs elég ha havi 1 vasárnapi ebédre elmegyek.Szeretek otthon lenni,a hétvégét átlazulni,vagy épp ellenkezőleg a párommal valami közös programot csinálni.Én is 40 vagyok a párom nekem is 34,és igen,nekem is vannak cipőim,ruháim,amiket már nem hordanék,mert más lett a stílusom,sztem ezzel nincs gond.
2014. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen megértem, hogy nem akarja minden szabadidejét már velünk tölteni (és ez is a normális), csak már a barátnőivel sem beszél. A cipőt például azért említettem, mert már vagy 2 hónapig csak arról tudott beszélni, hogy milyen jó meg stb.
2014. jan. 29. 12:30
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi mindent próbálunk megtenni, hogy ne érezzék úgy, hogy nem fogadjuk el a kapcsolatunkat, de azért a féltve őrzött macskáimat nem kéne csak ok nélkül eldobálni vajon a talpára esik-e. Ezért sem szóltam egy szót sem, csak a nővérem mondta, hogy nálunk nem szokás az állatokkal ily módon játszani. Nagyon jól tudom, hogy mi lennénk a hibásak ha beleavatkoznánk. Csak a nővérem már gyereket és házasságot akar. Ebben az 5 évben nagyon keveset tudtunk meg róla, pedig 5 év hosszú idő.
2014. jan. 29. 12:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy 40 éves, középkorú nőnek nem kell megmenteni az életét. Ha ez neki jó, akkor ne szólj bele. Elérheted azt a belekotyogással, hogy még inkább hátat fordít nektek.
2014. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!