Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnátok hogy a meleg...

Támogatnátok hogy a meleg pároknak is lehessen gyereket örökbefogadniuk? Mi lenne benne a jó/rossz?

Figyelt kérdés

Egy darabig én is furcsálltam, de annyi szörnyű dolgot lehet hallani a "normális" hétköznapi családokról is, hogy elgondolkodtam hogy a társadalom miért nem inkább az ilyeneken akad fent és miért azon háborog hogy a melegek is szeretnének családot alapítani. Vajon azért van ez az elutasítás, mert számukra ez ismeretlen és "félnek" tőle?

Itt is annyi szörnyűséget olvasni: az alkesz szülők verik a gyereküket, a gyerek éhezik, félelemben él, valamelyik nap itt panaszkodott egy lány hogy még ruhára sem kap pénzt... Aztán ott vannak azok a kisgyerekek a hírekben akiket félholtra vert az anyjuk/apjuk/nevelőszülőjük. Ez mennyivel normálisabb?

Szerintem néha még szúrópróba szerűen a heteró szülőket is meg kellene vizsgálni, hogy normálisan nevelik-e a gyereküket. De a kérdés az lenne: egy alapos környezetfelmérés után engedélyeznétek az egynemű pároknak is hogy örökbefogadhassanak egy gyereket akinek amúgy sanyarú sorsa lenne? Ha így a kisgyerek gondoskodó, szerető családban nőhetne fel?



2014. jún. 28. 19:06
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
54%
Hal Istennek, en nem Magyarorszagon elek es itt teljesene normalis, hogy a homoszexualis parok is gyereket envelnek.
2014. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
29%
a NORMÁLIS az ha egy nő és egy férfi neveli fel a gyereket hisz mindkét mintára szüksége van. Ha választani kellene hogy egy rossz családba kerüljön ahol verik, éheztetik stb szerintem a legtöbb jó érzésű ember az egyneműek mellett döntene egyértelműen. De én azt szeretném ha ezek a gyerekek jó családba kerülhetnének ahol van anyuka és apuka egyaránt, mert bár ma nagyon relatívvá vált a "normális" fogalma csakmert egyre több a másságát vállaló ember, attól még a normális az alaphelyzet egy nő egy férfi!
2014. jún. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
"Normális" társadalmakban mindent engedélyeznek, ami az egyénnek jó és a többi ember számára sem hátrányos, az ország részére meg kifejezetten előnyös. A gyereknek az a jó, ha őrá figyelő emberek nevelik és személyre szabott nevelés és életcélt tudnak adni. Itt nálunk viszont sok az okoskodó, aki mind a saját egzisztenciáját látja veszélyeztetni, ha bezárnák az állami intézményeket. Pedig az ilyen intézményekből kikerülő, személyes szeretetet nemigen kapó fiatalok, akik előtt még az emberi viselkedésről sem voltak minták, nagyon rosszul tudnak eligazodni az életben és ráadásul még szakmai tudásanyaguk sincsen. Szinte elveszettek, amikor elbocsájtja őket az állam. Még az államnak is kedvezőbb volna, ha az ilyen gondozott fiatalok életmenetének biztosításához nem az államnak kellene biztosítani az anyagi hátteret. De hát mint tudjuk, itt mindenki ellenérdekelt, a hatalom meg tehetetlen és határozatképtelen. A pénz meg folyik el haszontalanul. Azok a meleg párok meg, akik hajlandók lennének örökbe fogadni gyerekeket, szeretnék és teljes értékű emberként nevelnék fel őket, azok nem a "melegségre" nevelnék a gyerekeket, hanem a normális életre, mert a velük született gondozási ösztön hajtja őket.
2014. jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
28%
A probléma az hogy az általad említett dolog az egy NEM normális családmodell-egy gyerek nem nőhet fel ilyen légkörben-káros hatással lesz rá, és ennek akkor se lehet létjogosultsága ha még felsorolsz 20 olyan példát ami csak arra utal hogy végletekben gondolkodsz. Te úgy állítod be a normál családok többségét hogy alkalmatlanok a gyerek nevelésre, bezzeg a melegek azok megfelelnek a kritériumoknak... A nyugatot meg hagyjuk inkább, ott már jó ideje az a normális ami nem normális...a devianciát nyomatják ezerrel. Normális emberek ebből nem kérnek.
2014. jún. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
20%
egyet értek az utolsó hozzászólóval!
2014. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
25%

Én nem támogatom és nem is fogom.Én inkább azt támogatnám,hogy a hetero örökbefogadók gyorsabban kapjanak gyereket és a nehéz sorsúak is kapjanak rendes szülőket.

Annyi gyerek van akit örökbe adhatnának de az állami intézetben dekkolnak.Értem én a rendes kivizsgálást.... de lehetne ezt gyorsabban is csinálni nem ilyen tesze toszán.

2014. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
17%
7-es vagyok megint és a 6 válaszolóval értek teljes mértékben egyet!
2014. jún. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim válasza:
17%

Nem támogatom. Úgy vélem egy gyerek egészséges fejlődéséhez szükség van arra, hogy kiskorában normális családban (férfi-nő) nevelkedjen, nőjön fel. Ha egy gyerek nem látja kiskorában "belülről" egy normális család működését, az egészséges nemi szerepeket, stb., az véleményem szerint káros lehet.

Az pedig, hogy vannak hetero szülők akik rosszul bánnak a gyerekeikkel nem indok arra, hogy na akkor engedélyezzük a meleg pároknak az örökbefogadást, mert ők majd jobban bánnak a gyerekkel, mint a hetero szülők. Ez ésszerűtlen! Mitől lennének jobbak a meleg párok egy normális, egészséges, jól működő családnál?

2014. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
23%
Kíváncsi vagyok mivel jobb egy meleg pár szülőnek mint egy hetero?Azok nem tudják bántani a gyereket?Ők nem tudják terrorban tartani?Nem tudják ütni vágni?
2014. jún. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
39%

Rengeteg érv szól amellett,hogy engedni kellene az örökbefogadást a homoszexuálisok számára is.De sajnos van érv amellett is,hogy inkább ne.

Én elfogadom a homoszexuálisokat,mert ugyanolyan emberek mint mi.Nem betegek.Én biszexuális vagyok(és én sem vagyok beteg),bár még elég fiatal vagyok.

Én gondolkoztam azon rengeteget,hogy hogyan is tervezzem az életem,vagy mit is gondolok én a jövőmről.A törvény szerint jelenleg nem fogadhatnak örökbe a homoszexuálisok,de törvényen kívül biztos,hogy Magyarországon is vannak olyan családok,ahol két anya,vagy éppen két apa van.

Én saját gyereket akarok elsősorban(örökbefogadottként),és nyilván akkor maradok amellett a férfi mellett,akié majd lesz a gyerek.

Ha meg úgy alakul,hogy nővel lenne jó kapcsolatom,akkor vinném a saját gyereket(ha már lenne),vagy pedig úgy fogadnék örökbe,mint egyedülálló nő.


Csak sajnos,ha két anyja vagy két apja van egy gyereknek,akkor kiközösítik szinte mindenhonnan,és nem szabad nagy dobra verni,hogy a két szülő azonos nemű.Vannak olyan idióták,akik értesítenék a gyámügyet is.

A gyereknek a legjobb körülményeket biztosítanám,ha tehetném,és minél hamarabb külföldre mennénk,hogy ott boldogabb életet élhessünk mi is,és ő is...vagy éppen ők.:)


De ez még odébb van...:)

2014. jún. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!