Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Beleszólhatok a bátyám magánüg...

Beleszólhatok a bátyám magánügyébe, ha egy másik embert próbál tönkretenni?

Figyelt kérdés
Bosszúból tönkre akarja tenni egy lány esküvőjét. A csajnak régóta volt egy kapcsolata mikor pár hétre összejöttek a bátyámmal, majd otthagyta mert a barátját jobban szerette. Most a tesóm megtudta, hogy esküvő lesz, ezért akkor akarja elmondani a vőlegénynek az igazat. Ezt csak én tudom, mert azt mondja, hogy bennem bízik és valakit be kellett avatnia. Igen, ennyire hülye, mindig is az volt. Most kicsit kavarognak bennem a dolgok, mert simán kinézem belőle, hogy az egész története kamu, vagy ha mégsem, akkor sem meri megtenni, csak a szája jár. Na de mi van, ha mégis? Nem ismerem a lányt, csak a nevét tudom. Megéri nekem bármit tennem egy idegenért, ha az is benne van a pakliban, hogy hülyére vesznek? Meg tegyük fel, hogy igaz és valahogy figyelmeztetném a lányt. Én nem akarok haragban lenni egyik testvéremmel sem, bármilyen agyatlanok is. Mondjuk egy szót sem szólhatok, mert épp egy csapat idegent bízok meg azzal, hogy döntsenek helyettem.
2014. júl. 27. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ülj le a bátyáddal, és próbálj vele beszélni arról, mekkora hülyeség ez az egész. Ne beleszólni akarj, és ne is a háta mögött intézkedj. Ha bízik benned annyira, hogy beavatott, akkor alapozhatsz arra, hogy a véleményed is érdekli, talán tudsz rá hatni.
2014. júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem fölösleges lenne ez a bátyád részéről. Van olyan ismerősöm, akire ráhajtott egy fickó nem sokkal a saját esküvője előtt, és amikor az ismerősöm elmondta a leendő feleségnek, még ő volt leb.szva, hogy miket merészel mondani a pasijáról, aki nyilván tagadta az egészet.
2014. júl. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
6%
Szerintem még segítened is kellene a bátyádnak. Mondd meg neki, hogy bizonyítékot is vigyen, nehogy az történjen, amit a hármas írt. A vőlegénynek joga van tudni, hogy milyen nőt készül elvenni!
2014. júl. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Kedves előző válaszadó! Tény, hogy a menyasszony sem viselkedett etikusan a vőlegényével szemben, de a kérdező bátyja sem különb, hiszen tudta, hogy más nőjével kavar. Tehát semmi jogalapja nincs a bosszúállásnak!

Kedves kérdező! Szerintem is inkább próbálj beszélni a bátyád fejével. Ha figyelmezteted a lányt, ugyanúgy el van rontva az esküvő, mert végig fogja rettegni ezt az egyébként gyönyörű időszakot!

2014. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

"tipikus magyar"

Miétt is, milyenek a magyarok? Csak egy általánosításra futja?

Inkább most derüljön ki az igazság, mint később. A pasi ne egy külsőre szent, belsőre hűtlen nőt vegyen már el. Megkíméled Őket egy válástól.

2014. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
4. vagyok. Értem amit mondasz, de a történetben az egyetlen áldozat a vőlegény, az ő érdekeit kellene nézni. Ha a kérdező megmentheti attól, hogy a kedves felesége a házasságuk alatt is fűvel-fával csalja, akkor tegye, ez a helyes. Esetleg etikusabb lenne még az esküvő napja előtt szólni neki.
2014. júl. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Őszinte leszek: Csináltam hasonlót, még azon melegében, hogy kidobtak, dühösen és összetörten. Azt mondom: semmi de semmi értelme nincs az egésznek. Aki hinni akar valakinek, az hinni fog neki, ha meg akar bocsátani, megbocsát. Nekem ez a tapasztalatom.
2014. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 acelsziv ***** válasza:

Kérdező: ha az én esküvpm9ön odajött volna egy pacák ilyen dumával csak intek a cimbiknek akik kivezetik az úriembert és "elmagyarázzák" neki, miért nem jó dolog amire készült. Aztán adnak neki egy papírzsepit, hogy ne kenjen össze mindent az összetört képéből csurgó vérrel majd egy barátságos vállveregetéssel útjára engedik.

Szóval ha a vőlegény nem egy töketlen gyerek akkor a bátyád is így, vagy még rosszabbul járhat.

2014. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül annyit sikerült elérnem, hogy még az esküvő előtt mondja el és vigyen fényképet is, hogy akkor már mégse a semmiért legyen a cirkusz. Így is rendesen össze lett verve, de utólag kiderült, hogy a csaj is, szóval a bátyám megkapta az elégtételét, a vőlegénynek nem kell egy ribit elvennie, a csajnak pedig nem lesz erőszakos férje. Mondanám, hogy meglepődtem, hogy végül mindenki jól járt, de a komédiáknak általában jó végük kerekedik.
2014. aug. 3. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!