Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért olyan furcsa, hogy...

Miért olyan furcsa, hogy segítek a tesómnak? Miért kell ezért lesajnálni a férjem?

Figyelt kérdés

A férjemmel Budapesten élünk, a testvérem anyuékkal "világvége" kisfaluban. Munka alig, az is feketén, éhbérért.

Megbeszéltük a férjemmel, és közösen úgy döntöttünk, költözzön fel hozzánk fél-1 évre, itt nagyobb eséllyel talál munkát, összeszed egy kis pénzt és keres albérletet. Teljesen átlagos fiatal, semmi gond vele, belead a kiadásokba, segít a házimunkába, a lányunkért is elmegy néha óvodába. 4 hónapja van itt, már van munkája.


De a baráti-ismerősi reakciókon teljesen le vagyok döbbenve. Főleg "szegény férjemet" sajnálják, hogy mekkora áldozatot hoz, becsüljem meg, ők meg sem engedték volna hogy jöjjön vagy ha mégis, már kidobták volna.

Másrészt viszont azt is hallgatjuk, hogy szegény lányomnak milyen rossz hogy nincs testvére, majd ha felnő egyedül lesz és nem lesz kire támaszkodni.


Csak nekem ellentmondásos ez? A lánynak kell a testvér, de én dobjam ki az enyémet?


2014. aug. 18. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
A kulonbseg annyi, hogy a testvered egy felnott ember, mar kialakult eletritmussal, szokasokkal es a ferjed szamara -relative- idegen, mig egy gyerek bizonyos mertekig szoktathato es emellett szorosabb kapcsolatban van a ferjeddel is
2014. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embereknek semmi nem jo ha a ferjed belement semmi kozuk hozza hogy ott lakik. A testvert meg mindenkitol kerdezik ha valakinek kettonel tobb van akkor jon a mibol tartod majd el szoveg.
2014. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A férjemmel megbeszéltük a dolgot természetesen, ő is belement. Nem zavarja a testvérem jelenléte, jól megvannak.
2014. aug. 18. 11:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Voltak már hasonló kérdések, ahol kiderült, hogy az emberek a legközelebbi rokonaiknak sem segítenének. És ilyen esetben, mint nálatok is, tehát az illetők jó, közeli kapcsolatban vannak, nem kihasználásról, vagy lehúzásról van szó. Mert azok ugye más esetek.

De ilyen esetben szomorú, hogy ennyire nem jelent semmit másoknak a család.

Szerintem teljesen normális, hogy segítitek ennyivel elindulni a tesód. Főleg így, hogy nem zavar titeket, hanem még segít is.

Ezzel csak akkor lenne gond, ha gázos dolgai lennének, nem dolgozna, kihasználna titeket.

2014. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Na! ha a ferjednek megfelel, akkor másra nem tartozik. Ennyi.
2014. aug. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen természetes, hogy az ember segít a saját testvérének, ha tud. Nemrég volt itt GYK-n egy kérdés, ott is hasonló a sztori, csak ott a testvérnek volt egy kisbabája is, és a kérdező férje ellenezte azt, hogy befogadják őket. A testvérnek már volt munkaszerződése, a kisgyereknek helye a bölcsiben. 3 hónapra kellett volna befogadni, a szülők is támogatták volna őt 3x50 ezer Ft-tal.

A válaszokon teljesen ledöbbentem. Elképesztő, hogy vannak olyan emberek (és nem is kevesen!), akik képesek lennének a saját testvérüket az utcára küldeni gyerekkel. Remélem egyszer az ilyen emberek kerülnek majd ugyanilyen helyzetbe, és akkor a testvérük mondja azt, hogy "Felnőtt ember vagy, oldd meg a saját problémáidat!"

2014. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Melyik valaszado ora, hogy nem segítene, vagy kidobna a testvérét?
2014. aug. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ora- irta akart lenni.
2014. aug. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Melyik az a kérdés?


Itt szó sincs babáról, és van annyi esze a testvéremnek hogy nem fog teherbe esni. Mondjuk most nincs is kapcsolata, szóval elég nehéz is lenne :-)


Úgy gondolják, mintha én kijelentettem volna, hogy márpedig idejön a testvérem és kész, holnap költözik és a férjemnek ezt kutya kötelessége elfogadni. Pedig alaposan átbeszéltük, nem egyik napról a másikra döntöttünk.

2014. aug. 18. 12:07
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

En is olvastam azt a kerdest, ahol a valaszadok siman a hid ala kuldtek volna a kerdezo testveret a babajaval.


De volt egy olyan is nemreg, ahol a kerdezo anyja lett terhes, ugyanezt javasoltak: be ne fogadd, boldoguljon egyedul, stb stb.



Mindig megijedek, hogy hova lett az emberekbol az emberseg?

2014. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!