Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért olyan furcsa, hogy...

Miért olyan furcsa, hogy segítek a tesómnak? Miért kell ezért lesajnálni a férjem?

Figyelt kérdés

A férjemmel Budapesten élünk, a testvérem anyuékkal "világvége" kisfaluban. Munka alig, az is feketén, éhbérért.

Megbeszéltük a férjemmel, és közösen úgy döntöttünk, költözzön fel hozzánk fél-1 évre, itt nagyobb eséllyel talál munkát, összeszed egy kis pénzt és keres albérletet. Teljesen átlagos fiatal, semmi gond vele, belead a kiadásokba, segít a házimunkába, a lányunkért is elmegy néha óvodába. 4 hónapja van itt, már van munkája.


De a baráti-ismerősi reakciókon teljesen le vagyok döbbenve. Főleg "szegény férjemet" sajnálják, hogy mekkora áldozatot hoz, becsüljem meg, ők meg sem engedték volna hogy jöjjön vagy ha mégis, már kidobták volna.

Másrészt viszont azt is hallgatjuk, hogy szegény lányomnak milyen rossz hogy nincs testvére, majd ha felnő egyedül lesz és nem lesz kire támaszkodni.


Csak nekem ellentmondásos ez? A lánynak kell a testvér, de én dobjam ki az enyémet?


2014. aug. 18. 11:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Ah, utolos, ott a ferj nem akarta, hogy a testvert befogadjak. Azert egy -illetve abban az esetben ketto- plusz emberke igen megterhelo am egy kapcsolat szamara. Ha egyetertes van a par kozott, mint itt a kerdezonel, akkor oke -bar itt is akadhatnak problemak. Ott viszont a ferj egyaltalan nem akarta, hogy a feleseg testvere meg a par honapos gyerek oda koltozzon. A tamogatok szerint a ferj onzo, volt olyan is, aki egyenesen valasztas ele allitotta volna.

Akkor is es most is az a velemenyem, hogy ez egy olyan kerdes, amit a parnak meg kell beszelni es nem lehet olyan, hogy a masikat valasztas ele allitjak.


Ez volt az a kerdes: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..

2014. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Igen, erre a kérdésre gondoltam. Én óriást csalódnék a férjemben (meg magamban, hogy ennyire félreismertem), ha azt mondaná, hogy 3 HÓNAPRA se fogadjuk be a testvéremet. Nem arról van szó, hogy egész életében ott lakna, hanem tényleg csak addig, amíg talpra nem áll. És ha van már munkája, akkor tényleg csak idő kérdése. Természetesen én is azon lennék, hogy minél hamarabb elköltözzön.


Amúgy meg, ha ti egyetértetek a férjeddel, akkor senkinek nincs hozzá semmi köze, hogy a húgod ott él veletek.


A testvér kérdést meg szerintem szokd meg, mert mindenki ezt fogja kérdezgetni... :)

2014. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen utolso, az a resz is ertheto, hogy segiteni akar az ember a testverenek. Nade olyan aron, hogy a sajat csaladja tonkremenjen? Mert ott a ferj nagyon ellene van. Akkor szerintem nem szabad eroltetni akoltozest, hanem mashogy kell megprobalni segiteni. Raadasul ez a 3 honap is olya, hogy lehet abbol tobb is....


Mindegy, itt a kerdezonel nem ez a helyzet, itt a ferj is benne van.

2014. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolso, szerintem viszont ha bajban van a csaladtag, a ferj adjon lejjebb, es ne az o nyugalma legyen az elso. En oriasit csalodnek a ferjemben, ha fontosabb lenne neki az, hogy este kisgatyoban szaladgaljon, es siman elnezne, hogy a testverem kuszkodik.
2014. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a kisgatyo a fo problema, utolso. Van az embernek egy kialakult eletritmusa, amit nem feltetlenul szeretne feladni. Nem biztos, hogy kerulgetni akar valakit, amikor hazaer faradtan a munkabol, vagy gyereksirast hallgatni, amikor epp tvt nezne. Az emberek nem egyformak es tovabbra is tartom, hogy nem szabad ugy donteni, hogy azzal a masikat valamire rakenyszeritik. Abban a kerdesben lett volna mas lehetoseg is, ugyanis a szulok havi 50e vel tamogattak volna a testvert. Azt meg a gyedet, csaladipotlekot, gyerektartast siman lehetett volna egy laberletre forditani. Eselyes, hogy ott a kerdezo ferje is partolta volna ezt a megoldast. De nem, ott neki kellett ugrani, hogy micsoda xar ember.
2014. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!