Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Felkeresnétek a féltestvéretek...

Felkeresnétek a féltestvéreteket, ha sosa nem láttátok?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy anyámnak volt egy lánya még mielőtt összejött apámmal. 1 éves volt akkor mikor otthagyta az ő apját az én apám miatt, akinek viszont nem kellett a gyerek. Rá egy évre születtem meg én.

A szülőkre nem szeretnék megjegyzéseket, nyilván nekem sem voltak jó szüleim ilyen felfogással, de nem ez a téma. Már külön élek

Most 19 vagyok, a lány 21. Egy városban élünk (eddig is amúgy)

Felkeresnétek a helyemben? Tudom, hogy idegenek vagyunk, de engem azért érdekel. Csak nővérek vagyunk. Viszont cikinek érezném, ha azt mondána nem érdeklem.

Esetleg jobb lenne ha később keresném meg, mikor kicsit idősebbek, higgadtabbak vagyunk?



2014. aug. 27. 20:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Ez tök jó!! Hirtelen a semmiből lesz egy legjobb barátnőd, aki ráadásul a testvéred is! Mindenképp keresd fel. Máshogy nem tudod meg hogy kíváncsi-e rád vagy nem.
2014. aug. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
természetesen felkeresném és nem hiszem, hogy ő nem akarna találkozni, elvégre testvérek vagytok.
2014. aug. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

A "sosa nem láttátok" azt jelenti, "soha nem láttátok"?


Egyébként jól mondod, idegenek vagytok. A vérségi kapcsolat szimplán biológia, nem egy családban nőttetek fel, nem is ismeritek egymást, kb. annyi valódi testvéri érzésed lehet iránta, mint a szomszéd néni iránt.

2014. aug. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Első vagyok. Most komolyan mi nem tetszett hogy lepontoztatok??
2014. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Attól ne félj, hogy nem érdekeled. Lehet, hogy így lesz, de ez az ő döntése. Az, hogy téged érdekel e az meg a tiéd. Ne tedd függővé az érdeklődésedet attól, hogy hogyan reagálna rá. Te csináld amit akarsz és majd ő is csinálja amit akar. És bármit is akar: semmi gond nincs. A lényeg, hogy a magad oldalával foglalkozz ne az övével.


Szerintem arra, hogy mikor vállald a kockázatot nincs jó időpont. Mindig fog ellene szólni valami. Én azt mondanám, hogy most. Mert most még függetlenek vagytok nincsen családotok. Akkor amikor valamelyikőtöknek férje és gyereke lesz nehezebb lesz több időt ketten tölteni.


És ha elküld az nem azt jelenti, hogy akkor soha. Időnként akkor is küldhetsz felé valami jelent, hogy nyitva az ajtó és ha úgy érzi majd nyugodtan bejöhet, te megérted, hogy nem ez volt neki a jó pillanat.

2014. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hopsz elütöttem bocsi

Tudom hogy idegenek vagyunk, eddig nem is érdekelt, 1 éve költöztem el, azóta szokott eszembejutni. Lehet csak örülnék ha lenne egy normális rokonom... persze nem várok csodákat. Nem tudom milyen. Ha rendes is érdeklem e. Vagy fontos e egyáltalán a mi. Ismeretségünk. Szóval kicsit vegyesek az érzéseim, gondolataim

2014. aug. 27. 21:07
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Felkeresheted, de ne ringasd hamis álmokba magad.


Amit az első ír aranyos, elméletben. De gyakorlatban az emberi kapcsolatok nem úgy működnek, hogy az ember felkeresi a soha nem látott rokont és másnap már együtt vásárolva beszélik meg a legnagyobb titkaikat.

2014. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen fiatalon még simán akár barátnők is lehettek, később már kevesebb ennek az esélye, mert valahogy a barátságok inkább fiatalabb korban köttetnek. Nekem minden olyan ismerősöm akinek van féltestvére, tartja a kapcsolatot, nem mindennap, de néhány havonta találkoznak, nincs ebben semmi furcsa.
2014. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
1-es megint. Nem lehet pozitívan hozzáállni a dologhoz? Nyilván nem biztos hogy jól sül el a dolog, de ha nem próbálják meg, sosem derül ki.
2014. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
83%
szia! Az en apukamnak van egy edes testvere es meg 2 fel! Ok 31 evet vartak pedig tudtak egymasrol, mara mar megint nem beszelnek mert a nagymamam egymasnak uszitotta oket, en beszelek apu occsevel a fellel akivel nem beszel, nagyon rossz neki h igy all a szenajuk, kb evente egyszer 2 szer beszelek vele de mindenben szamithatnek ra. Sztem meg most keresd meg, mig rengeteg idotok van hogy megismerjetek egymast. Orulni fog! Hiszen pont abban a helyzetben van mint te, te nem tehetsz anyukad donteserol!
2014. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!