Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti felkeresnétek a helyemben...

Ti felkeresnétek a helyemben a féltestvéreiteket? Szerintetek kedvesen fogadnak?

Figyelt kérdés

Anyai ágon vagyunk testvérek, ők négyen vannak. 16-24 évesek voltak mikor én születtem. Az apámat nem szerették, amit teljesen megértek, én sem szerettem hiába volt apám. Anyánkra is haragszanak, ezért nem is tartják velünk a kapcsolatot. Ezt is megértem, tudom, hogy vannak hibái, főleg velük szemben. Bár én próbálom támogatni, én sem értem meg mindig, és sokszor haragszok rá, de ő jutott. A két középső mindössze egyszer-kétszer látott, a legnagyobb és legkisebb állítólag még egy ideig tartotta velünk a kapcsolatot (illetve a kisebb velünk élt) de én egyikőjükre sem emlékszem. Sosem érdeklődtek felőlem, lehet nem is kíváncsiak rám, de engem érdekel milyenek, sosem volt testvérem, közben pedig van négy. Két nővérem és két bátyám, gondolom már családosak. Kíváncsi vagyok rájuk, de félek, hogy visszautasítanak.

Ti örülnétek, ha a féltestvéretek jelentkezne? Vagy inkább nem?

20/L



2012. nov. 23. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem próbálkozol sose tudod meg. Egy próbát megér és akkor kiderül. De legalább elmondhatod magadnak, hogy megtetted, amit tudtál, mit veszíthetsz vele?
2012. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Persze, nyugodtan. Én örülnék neki.
2012. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, hogy tényleg nem akarnak tőlem semmit. Mert ha akarnának akkor tarthatták volna legalább velem a kapcsolatot. Szerintem megtaláltam őket face-en,de nem látok róluk adatokat, képeket.
2012. nov. 23. 20:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Abból még ne vonj le sok mindent, hogy eddig nem kerestek. Talán ők is úgy gondolják, hogy nem fogadnád őket szívesen, de lehet, hogy ők se találnak, de az a legvalószínűbb, hogy miután keveset találkoztatok nem alakult ki egy szorosabb kötődés és nem olyan fontos nekik. De ez nem jelenti azt, hogy utálnának. Ők már felnőtt emberek talán érettebbek már lehet mégis örülnének neked. Szerintem vágj bele ne filózz csak úgy tudod meg mi a helyzet. Talán már gyerekeik is vannak.
2012. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak "elmentetek" egymás mellett. Értem azt, igazán közös életetek nem volt, hiszen ők már szinte fiatal felnőttek voltak, amikor te megszülettél. A szüleitekkel nem jöttek ki, hát örültek, hogy megszabadulnak tőlük. Csak veled nehéz lett volna pici korodtól tartani a kapcsolatot. Lehet szívesen fogadnának téged, sőt... :) Mindenképpen próbáld meg, de ha elfogadsz egy tanácsot, akkor ne hánytorgasd nagyon a múltat, ne írj a szüleidről és az ő egykori kapcsolatukról a szülőkkel semmit, maximum ha kérdeznek, avagy később, ha szívesen fogadnak. Írj egy levelet nekik, hogy hiányoznak neked, szeretnéd megismerni őket, tartani velük a kapcsolatot és reméled nem veszik tolakodásnak. :)
2012. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat! :)


A szüleimet semmi esetre nem akarom belekeverni. Anyám például azt mondta ne keressem őket, mert úgysem érdeklem őket. Utálták az apámat, engem sem fogadnak majd el. De én remélem hogy igen. Annak hogy nem szerették apámat volt oka. Anyám szerette volna úgy beállítani előttem hogy ne ő legyen a hibás, de ahogy ismerem, vagy ismertem apámat kb. tudom mi lehetett a helyzet, illetve ismerősökkel is beszéltem róla. Lehet megpróbálkozok a levéllel. Csak nem tudom, hogy mindegyiknek írjak e, vagy ugyanazt írjam-e, mert ha utána megbeszélik, lehet azt hiszik gyagyás vagyok, hogy leírtam négyszer ugyanazt :)

2012. nov. 23. 20:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bírnám ki, hogy legalább egy kört ne fussak.

Férjemnek tudomásunk szerint van két fél tesója, akik olyan idősek kb. mint az anyukája. Őt nem érdekli a megkeresésük. Én szerettem, volna, de ő nem. Így most nincs tesó.

2012. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

én nagyon örülnék neki ha felbukkanna még egy tesóm, szerintem mindenképp próbáld meg

de írhatsz egy csoportosat is, úgyhogy mind a négyet beveszed esetleg, vagy csak kiválasztod az egyiket.

2012. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Talán írj először csak egynek. Logikám több is lenne, ezeket megosztom veled, de hogy melyiket választanám élesben, hát nehéz ügy.

- válaszd a legidősebbet, mert neki már talán benőtt a feje lágya annyira, hogy ne rád haragudjon apukád tettei miatt

- válassz nőt, mert a nő mindig kicsit érzékenyebbek, empatikusabbak, talán szívesebben, nyitottabban fogadna, mint a srácok

- válassz olyat, akivel a legtöbb közös élményed volt gyerekkorodban, így legalább egy apró kapocs van, ami hozzájuk köt


Lényeg a lényeg... szerintem ők vannak már elég idősek ahhoz, hogy megértsék, hogy te aztán nem tehetsz semmiről.

Írhatsz akár mindegyiknek is, de akkor írd oda, hogy a testvérekkel is megpróbáltad felvenni a kapcsolatot, nekik is írtál. Nincs ebből gond szerintem.

Ha egynek írsz, úgy talán kicsit tapintatosabb, ha ők jóban vannak egymással, akkor letudják "egyeztetni", hogy mit tegyenek.

Ha mindegyiknek írsz, az lehet kicsit hirtelen, de nagyobb az esélye hogy valamelyikőjük válaszra is méltat.

Majd írd meg mi lett, kíváncsi vagyok rá!

2012. nov. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm sem ismerte az igazi családját, ő nevelőszülőknél nőtt fel, de nála is ilyesmi volt a helyzet... Mindegyik idősebb volt nála, nem is kevéssel, amikor betöltötte a 19-et, akkor már a többiek családosak voltak, és 30-40 valahány évesek. Ő találkozott velük, szoros kötelék nem alakult ki, de te vágj bele, hátha:)Nem tudom, hogy fogadnám, ha lenne egy féltestvérem, de ez tőle függne...


24/N

2012. nov. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!