Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Főleg elvált gyerekes apukák,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Főleg elvált gyerekes apukák, ti mit tennétek, hogy reagálnátok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Jó pár éve amikor az ex megcsalt, akkor még úgy voltam vele, hogy mindent a gyerek érdekében, és otthagytam mindent, plusz némi gyerektartást is fizetek, meg amit ezen felül tudok. De mostmár több mint nem állok jól anyagilag. Az ex, meg az a tipikus olyan fajta, hogy limuzinnal megy segélyt kérni és valahogy meg is kapja, tehát röviden egyáltalán nem állnak rosszul.

Amióta nem állok túl jól a lányom mindig talál valami kifogást, hogy miért ne hozzam el hétvégére. (12 éves)

Elméletileg nem lenne joga ezt eldönteni, de én nem akarom kényszerből hozni.

Amikor még el tudtam vinni mindenhová (állatkert, pónigolás, strand, stb.) akkor el hozhattam, de amióta, "csak" egy játszótér, egy fagyi, a legnagyobb luxus, azóta, hónapok óta mondja vissza a találkát.


2014. júl. 23. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
én igen is mennék és elhoznám. Valószínű anyuka ellened hangolja, és még segítesz is neki azzl, ha nem hozod el, mert egyrészt eltávolodik tőled, másrészt anyuka simán mondhatja, hogy "látod, ennyire nem érdekled, csak a lehetőséget várja apád, hogy ne kelljen veled lennie"
2014. júl. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Először nem a gyereknek hanem az exnek hagytad a lakást, felnő a gyerek nem az anya fog elköltözni, hanem a gyerek.

Kérném a vagyonelosztást gyerek meg jönne mert tudnám, hogy csak anya miatt ilyen.

2014. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Volt, hogy elhoztam, de akkor végig sírt, hogy ő nem akart jönni és én csak rá erőltettem.

Mindig az a fő indok, hogy itt unatkozik.

(ha nem tudom drága helyekre vinni, az már nem jó neki, pedig itt tudunk bográcsolni, szalonnát sütni, egy kis sátrat felállítani, stb.)

Végül is az exnek az az ász a kezében, hogy tud jobb programokat csinálni (vagyis hát ő sosincs jelen, neki az a fontos hogy a gyereke ne legyen otthon)

inkább jobb programokra befizetni, pl. mindenféle táborok.

2014. júl. 23. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:
A kislány éppen abban a korban van, amikor a legközelebb álló nőneműtől lesi el a viselkedési normákat. Egyébként is a gyerekek hajlamosak a kényelmesebb megoldást választani. Csak abban reménykedhetsz, hogy serdülésével megjön az esze is és megváltozik az értékítélete.
2014. júl. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Ez a "gyerek érdekében otthagyni mindent" a legnagyobb ökörség, amit egy apa a váláskor tehet.

2. Anyuka ellened hangolja a lányodat. Ne engedd.

3. A történtektől függetlenül érdemes lenne újragondolni a vagyonmegosztás, tartásdíj-fizetés és a láthatás szabályozását. És keményen betartatni.

2014. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy ellene hangolja,egyszerűen a gyerek abban a korban van amikor a külsőségek számítanak.Én beszélnék erről az ex-szel hogy mit javasol,ő jobban ismeri a kislányt és igen,vagyonújraelosztás.
2014. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12 éves,nem olyan kislány már.Jól teszed nem kényszeríted ,mert csak dacot dühöt váltana ki belőle és mégugy sem akarna menni.Az viszont baj csak érdekből lenne veled.Hozzá kell szoknod kiskamasz korba lép,amikor minden fontos lesz csak a veled közös program nem.Szerintem ne vidd el,menj te 1-2 órára hozzá.Aztán ha hiányozni fogsz neki majd csak szól,vagy szó nélkül beállít hozzád.Én elhiszem neked rossz.De hát ti kényeztettétek el.
2014. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a mostohaapámmal és a gyerekeivel dettó ugyanez volt. Két fia van de kb 3-4 éve egyikkel sem tartja a kapcsolatot pontosan ugyanezért. A pénzt adja az exnek a semmiért mert a gyerekekkel még csak nem is beszél. Nagyon ritkán mikor találkozott velük régen akkor is listát írtak hogy apa vegyél ezt apa vegyél azt. Anyuka ráhatása volt természetesen. Semmiképp se hagyd hogy eltávolodjatok egymástól értesd meg a lányoddal hogy fontos neked hogy találkozzatok szerintem egy 12 éves azt is megérthetné már ha az apja nem áll jól anyagilag. Az én szüleim is elváltak, igaz teljesen békésen. Apu sem tudott minket minden hétvégén elvinni valahová, de mindig mentünk mert nagyon szomorú volt hogy nem lát minket. Nem hiszem hogy a lányod saját maga dönt ebben a kérdésben. Próbálj meg az anyjával is beszélni. És tényleg ne távolodjatok el mert később nagyon nehéz lesz újra egymásra találni
2014. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet úgy is szuper elmenős programokat csinálni, hogy nincs pénze az embernek. Főleg nyáron. Legyél kreatív, és ne engedd, hogy eltávolodjatok egymástól!
2014. júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy 12 éves gyerek már van olyan érett, hogy meg tudja érteni ha nincs annyi pénz mint korábban. Továbbá ha szereti az apját, akkor ez nem is számít igazán.

Szerintem itt valami másról van szó.

1. Az anyja hergeli ellened (mondja neki, hogy "minek mennél mikor apád látod semmit nem vesz neked, sehova se visz")

2. Egyszerűen ilyen értékrend alakult ki a gyerekeben mert ezt látta otthon.

3. Valami egész más miatt nem megy a gyerek.


A legjobb lenne elmenni valahova kettesben vele (ahova el is megy) és ott beszélgetni vele erről. Egy 12 éves gyereket könnyű szóra bírni, el fogja mondani neked az igazat és akkor tudsz lépni.

2014. júl. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!