Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 5 éve halt meg a tesóm, de én...

5 éve halt meg a tesóm, de én még mindig nem tudom magam túltenni a gyászon! Valaki hasonló helyzetben, mit tettetek, hogy könnyebb legyen?

Figyelt kérdés
Azt mondták idővel jobb lesz de nem! Pokolian érzem magam, eleinte még nem is volt olyan rossz, de most ennyi idő elteltével egyre pocsékabbul érzem magam. Eleinte még sírhattam amikor akartam, most nem értik mi van velem, pedig ha eszembe jut elbőgöm magam! Azt mondják erősnek kell lennem, de nem megy, nincs akivel megbeszélhetném mit érzek, és így csak magamba fojtva még pocsékabbul érzem magam! Ti mit tettetek, milyen módszerrel tanultatok meg túlélni?
2014. szept. 22. 14:57
 1/7 csabika1971 ***** válasza:
55%
Kérd pszichológus segítségét, ne a Neten keresztül akard gyógyítani a bánatod. Mert a sok kontár mellett a rövidet húzhatod.
2014. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dius29 válasza:
Szia!Nekem is van egy nővérem,úgyhogy én csak hasonló helyzetben voltam/vagyok!Tavaly hunyt el nagymamám akivel nagyon jó viszonyom volt!Én amikor szomorú vagyok és a sírás kerülget,megnézek róla egy videót és jobb kedvem lesz,h ismerhettem!Hidd el h Ő jobb helyen van,és biztos figyel téged!!Fel a fejjel,az idő tényleg segít!Pl. neked több kell,ezzel nincs is gond!!!Ha beszélgetni szeretnél valakivel,én megadom a facebook-i elérhetőségemet és nyugodtan felkereshetsz!!Szia
2014. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Arnold901005 ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos "receptem" nekem sincs, viszont ugyanígy érzem magam. Nekem is azt mondták, hogy idővel jobb lesz, de csak rosszabb. Tudom, hogy ezzel nem jutottál előbbre, csak azt szerettem volna, hogy lásd: nem Veled van a baj, mármint hogy vannak, akiknek sok időbe telik megtanulni együtt élni a veszteség érzésével. Az tényleg nem tesz jót, ha elfojtod. Nem tudom, hogy van-e lehetőséged pszichológushoz járni, vagy lehet, hogy próbáltad már, de én ezt tudom ajánlani, mert egyedül nem fog menni már, ha ennyire rosszul vagy. ...de én is szívesen meghallgatlak. Tudom, nem ismerjük egymást és olyan hathatós segítséget sem tudok adni, amit egy szakembertől megkaphatnál, de hátha könnyebb volna egy kicsit, ha valaki "meghallgatna".


Erőt kívánok!

2014. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem pszichológushoz kell menni ezzel a problémával (oda is mehetsz, de nem sokat tud tenni), hanem pszichiáterhez. Torzult vagy elakadt gyásznak nevezik ezt, amiben te szenvedsz. Van rá kiváló terápiás technika (nem gyógyszer!), amivel a gyászt fel lehet dolgoztatni - ha te is akarod.
2014. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Részvétem!

A bátyám 18 volt amikor egy autóbalesetben meghalt. Rajtam a pszichológus nem segített, nem tudtam neki beszélni se a szüleimnek se húgomnak, senkinek. Nem beszéltem és nem is sírtam senki előtt. Húgomnak viszont segített a pszichológus. Abban az évben annyi mindent csináltam, hogy igazából csak aludni jártam haza és a tánc sokat segített. Aztán emlék tetkót csináltam.

Anyukám még most is sír ha bátyámról van szó, én is megkönnyezem. Sokat gondolkodom rajta, hogy mit csinálna most vagy mit szólna a húgunk első pasijához

Szerintem mindig megfogom könnyezni ha róla lesz szó, de szerintem ez rendben is van, a haverjai még most is szoktak jönni hozzánk beszélgetni.

Igazából mindenkinek más segít, elnézve az én családomat, de teljesen túltenni magadat rajta nem fogod.

22/L

2014. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Emlékezz az együtt töltött idő szép emlékeire!

Nem szabad azon bánkódni, ami elmúlt, hanem örülni kell az együttes volt szépnek/jónak.

2014. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia tudom mit erzel,en negy eve vesztettem el az ikertestveremet!jartam pszihologushoz is de nem tudtak mit kezdeni velem annyira le voltam torve!a mai napig se tudok senkivel beszelni arol hogy mit erzek! Kb tudom h mit erzel,egy testver elvesztese nagyon nehez! :/ !
2014. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!