Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes tovább csinálni? Csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes tovább csinálni? Csak én látom borúsnak a helyzetemet? Aki volt hasonló cipőben, segítsen!

Figyelt kérdés
Férjemmel 4 éve vagyunk együtt,2 éve házasodtunk. Van egy 1 éves gyermekünk, akit imádunk. Férjemmel már kb 1 éve nem érzem azt, amit régen, nem is kívánom, ritkán is vagyunk együtt, anyagiak miatt állandóak a viták, hetente többször is iszik, néha csak 1-2 sört, hétévégén, ha vhová hivatalosak vagyunk, akkor sör, bor, pálinka. És igy még jobban undorodom tőle, mert valószínű, régebben ez belémépült, hogy piásan inkább semmit. Meg elég bunkó is tud lenni ilyenkor. Ok nélkül üvöltözik, fejemhez vagdos dolgokat (képletesen) Viszont elválni félek. Szeretnék még 1 gyereket, félek feladni mindent, egyedül maradni a gyerekkel, meg úgy a világban :( A szüleim, barátaim támogatnak, ha kell, de mégsem tudom, hol a határ. Sajnálom is "kirakni" a lakásból, mint embert. A másik baj, hogy másnap, nem győz bocsánatot kérni, meg igérget fűt-fát, hogy nem lesz több ilyen, nem fog inni, aztán legközelebbi alkalommal ugyanez. Meg ha bocsánatot is kér, bennem felgyűlemlik sok minden addig, amin nem tudok túllépni. Van értelme? Azért írtam, hogy "tapasztaltak "írjanak, hogy akik túlvannak ilyeneken most hogyan élnek esetleg.
2011. dec. 4. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Válni!!Én váltam,sokkal jobb.Az ilyen piás hülyéktől jobb szabadulni,ha nem keres jól,gondolom nem egy agytröszt,ez piával kombinálva mindig tuti lepusztulás!Sok sikert.
2011. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 JANIkettőezer ***** válasza:

Először is nem írtad, hogy tapasztaltak írjanak, csak a végén visszautaltál rá, mintha megtetted volna.

Nem vagyok tapasztalt, csak egy 16 éves srác, de én azt mondom, hogy nincs értelme. Már milliószor megígért dolgokat, amiket sosem tud betartani. Nagy valószínűséggel azért meri folytatni ezeket, mert látja, hogy úgy is megbocsátasz neki. Ne velünk próbáld ezt megbeszélni, ülj le vele, és beszéljétek meg ezt az ügyet. Határozottan mondd meg neki, hogy mit szeretnél, és mi lesz akkor, ha ezt nem kapod meg. Aztán lehet, hogy idővel vissza is jön a "régi érzés".

2011. dec. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%
Amikor hozzá mentél akkor azt mondtad ki a pap előtt, hogy jóban-rosszban együtt maradtok életetek végéig. Te egy hűtlen szuka vagy, ha beadod a válópert!
2011. dec. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
16 éves fiúnak!!!A bevezetőben írtam, hogy aki volt hasonló cipőben, segítsen, de mindegy. Köszi a választ. Fiatalságod ellenére, igen hasznos választ adtál. Köszi
2011. dec. 4. 21:45
 5/16 A kérdező kommentje:

A többieknek is köszi, az utolsót vitatom, mert igaz, hogy pap előtt jóban-rosszban, de sztem arról nem volt akkor szó, hogy ilyenné változik, és főleg ha a gyerek is megsínyli az ilyen életet, akkor van az az ok, amikor menni kell. Hűtlen szukának nem mondanám magam, mert senki nincs képben, nem is volt, a jóban-rosszban, meg nem arra utal, hogy eltűröm hogyha a másik kikészít...

Az elsőnek köszi, elgondolkozom, leülök megbeszélni, bár tényleg minden másnap megvan a bocsánat, csak igy nincs sok értelme, hogy megbánt és akkor napokig még örlődöm, meg kiábrándulok. Azért várom a többi választ még.

2011. dec. 4. 21:48
 6/16 anonim ***** válasza:
Sem érzelmileg, sem anyagilag nem vagytok topon, és még egy babát tervezel? Ne tedd, hidd el, a válást nehéz meglépni, de utána nagyon meg fogsz könnyebbülni!
2011. dec. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia én tényleg voltam kissé hasonló cipőben, ugyan nem ivott a párom, de a fiam 4 éves korára egy csomó más dolog miat annyira megromlott a kapcsolatunk hogy kiraktam a szűrét. Nem írom le mik miatt mert hosszú lenne, de a lényeg hogy az egész különélés két hónapig tartott. Mindketten tudtunk változni. Én nagyon akartam válni nekem abban kellett változtatnom, hogy ne zárkózzak el az elől hogy adjak egy esélyt a házasságunknak. Beláttam ha ezt nem teszem meg talán mindig bennem maradna a kérdés, hogy biztos megtettem e mindent és nem csak elfutottam. Valljuk be gyerekkel, már nem olyan egyszerű menni, nem csak a te életedről döntesz ezzel. A férjem pedig abban változott, hogy megnyílt a kommunikációra, hajlandó volt úgymond "lelkizni" mindent megbeszélni, kimondani, még akkor is ha bántó a másiknak.

Én nem hiszem, hogy csak az egyik fél hibás egy elrontott kapcsolatban. A férjem a különélés alatt jött rá, hogy mit veszíthet, én pedig nehezen ugyan de megerőltettem magam, megpróbáltam újra közel kerülni hozzá, pedig már én sem kívántam még az érintését sem. Hónapok teltek el, volt hogy sírtam mert annyira nehezemre esett, és szép lassan mégis sikerült. Nem tudom pontosan hogyan. Talán az hogy mindkettőnkben ott volt az akarat, és képesek lettünk a kommunikációra, és a kompromisszumokra. Olyan nincs hogy mindig minden kerek. Ez majdnem két éve volt. Azóta olyannyira rendbe jöttünk, hogy bevállaltunk egy kistesót aki most két hónapos. Azóta sokkal harmonikusabb lett minden és nagyon boldog vagyok, hogy nem futottam el.

Szóval van remény, de két ember kell hozzá az biztos.


Az alkohol, viszont sajnos elég komoly indok a válásra, ezért ne várj túl sokáig bárhogy is döntesz.

2011. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ja és azt javaslom a nagy megbeszélést olyankor időzítsd amikor éppen, nyugisabb a viszony köztetek, és ne úgy fogalmazz ő miket csinál rosszul, hanem úgy, hogy neked rosszul esik ha ő így megy úgy viselkedik, és ezt meg azt váltja ki belőled.
2011. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha iszik nincs. Úgy gondolom, a legtöbb dolgot meg lehet oldani, de az alkoholizmusra nem igazán van "orvosság".

Anyukám vált, pedig a legnagyobb szerelemben éltek sokáig, de az alkohol teljesen megmérgezte a kapcsolatukat.

2011. dec. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi ismét. Anyagilag azért állunk úgy, hogy beleférne a második baba, de vannak vitáink anyagiak miatt. És persze nem most gondoltam még 1 babát, hanem úgy általánosságban megemlitettem még egy álmomat:)

Utolsónak gratula. Reménykedem én is, hogy hátha talpra tudnánk állni, próbálok tényleg hinni neki, hogy megváltozik, napokig megy is neki, aztán megint előpattan vmi vitatéma. Feszültebb napokat, hónapokat élünk mostanában egyéb okok miatt, erre is fogom az állandó vitákat, de tudom, hogy ezt nem tehetem mindig. Az alkoholproblémát nem tudom eldönteni, hogy ez az e, mert társaságban iszik "csak", otthon sosem, és van úgy ha nem megyünk sehová hétvégén akkor semmi pia. Van amikor azon kiakadok, hogy edzés(heti 1-2-3 )után legurit 1-2 sört, ami persze pasiknál előfordul, de nálam már sokszor ez is kiveri a biztosítékot:) Szóval igyekszem, de tényleg 1-1 bántó, sértő vita után, nehéz jópofin állni hozzá, mégha bocsit is kér, meg igérget, bár ezzel tudom tele van a padlás:( Mikor leülünk lelkizni, akkor mindenben nekem ad igazat, megbeszéljük min kell változnunk, ami persze elmarad. Olyan mintha az esküvőnk, vagy a gyerekszületés óta kicserélték volna. Mogorva öregemeberes lett, zsémbelődik, nem tud már igazán humoros lenni, együtt nevetni :(

Külön menni sem tudunk nagyon, csak úgy próbából, mert ő max az anyjáékhoz mehetne vissza, amit kétlem hogy megtenne, én meg maradnék a lakásban(elvileg az enyém)Szóval igy a szüneteltetés is max 2 külön szobában megy , de a gyerek miatt még az sem:(

A végéére elég kacifántos lett az írás, de azért érthető :)

2011. dec. 4. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!