Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesom utal engem es allandoa...

A tesom utal engem es allandoan rosszat akar. Megis mindenki azt hiszi hogy en vagyok a bunko. Miert?

Figyelt kérdés

A hugom szetszedi a sajat cuccait, aztan meg azt mondja anyueknak hogy en voltam. Utana persze kapom a lecseszest meg minden. Valamikor meg olyanokat mond rolam ami nem is igaz. Ezek utan persze hogy bunko vagyok vele. Utana mindenki engem kritizal, hogy en milyen kocsog vagyok a tesommal.

Ez mar annyira idegesito. Meg van amikor elesik a suliba vagy tudom is en. Aztan belilul a laba. Anya megkerdezi hogy mitol van erre azt mondja hogy en voltam. Erre is kapom a lecseszest! Utana a tesom sirva meseli a keresztanyumnak hogy en milyen bunko vagyok vele. De persze a keresztanyu tudja hogy nem en vagyok itt a ketszinu..ezt anyunaknis mondta mar de anyu nem hiszi el. Mitcsinaljak? Az szamit hogy feltesok vagyunk?


2014. okt. 9. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem azèrt csinálja hogy ő legyen a közèppontba és a te anyudat/apudat ellened fordítsa. Amugy velem is ilyen a hugom...
2014. okt. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
A tesod nem teged utal, hanem azt hogy a velemenye szeirnt a szuleitek jobban szeretnek / tobbet figyelnek rad. Ez elso sorban a szuleidnek koszonheto. Ha ezen valtoztatni akarsz akkor kovetkezetesen allj ellen a kisertesnek es ne legyel bunko, nem vedd sertesnek amikor ilyet csinal, igazabol nem veled van baja. Ha nem mesz bele a jatekaba, abba fogja hagyni.
2014. okt. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel videóra amit csinál és mutasd meg anyudéknak amikor rád akarja fogni!
2014. okt. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Egy elég fontos infót kihagytál a kérdésből: hány évesek vagytok? Mert nagyon nem mindegy, hogy egy 8 éves kislányról van szó, vagy egy 16 évesről.

Nem tesód viselkedésével van a legnagyobb baj - az sem jó, de nyilván megvan a maga oka - szerintem aggasztóbb, hogy anyukád feltétel nélkül neki hisz. Már ha így van, ahogy előadod, mert ugye az éremnek két oldala is van.

Szerintem használd ki, hogy van egy cinkosod és anyukáddal és keresztanyáddal üljetek le beszélgetni, amikor nincs ott a tesód.

Tesódhoz pedig próbálj kedves lenni (főleg ha még gyerek), valószínűleg csak figyelmet akar és féltékeny rád. Foglalkozz vele, próbálj jó viszonyt kialakítani. Ha anyukád alapvetően se azt látja, hogy ingerült vagy, félvállról kezeled netán piszkálod is (csak úgy testvéri jó szokás szerint :D), nehezebben fogja elhinni, hogy direkt keresztbeteszel neki és bántod.

Rosszabb esetben marad az, hogy bizonyítékot szerzel, hogy hazudik és lejáratod - de hosszú távon nem sok jóra vezet.

2014. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ :)
2014. okt. 11. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!