Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a nagymamámnak? Miért akar állandóan belémkötni és még én vagyok önfejű?

Figyelt kérdés

Én 20 éves vagyok, a nagymamám 77, de elég jól tartja magát. Első évemet végeztem azon az egyetemen, ahova most járok és életem álma volt, sokat küzdöttem érte, de elértem.

Most 1 hetet a mamámnál és a papámnál töltök, mert gyakorlatot végzek, amihez ők közelebb laknak, mint ahol amúgy én és ezért vagyok itt.

Az a gondom, hogy régebben nagyon jóban voltam a mamámmal, ám most 1 év után, hogy ritkán találkoztunk és eljöttem hozzá, nagyon furcsán viselkedik velem szemben, amit nem értek. Szerinte teljesen a negatív irányba változtam: szinte mindenbe beleköt, hogy amit felveszek, az nekem előnytelen, egyik ruhám sem áll jól nekem. Ma reggel például azért veszett össze velem, mert rám akarta tukmálni a cipőjét, amit ő drágán vett, de neki nem jó és hogy én vegyem fel. Megmondtam neki normális hangnemben, hogy nem tetszett és megsértődött, jól le is szidott, hogy mit képzelek. Szerinte kövér vagyok és nincs semmilyen jó tulajdonságom. Ha ellent merek mondani, akkor meg önfejű vagyok és makacs. Miért nem olvasok divatlapolat meg ilyenek, mert csúnyák a ruháim.

Nem értem őt, komolyan. Én pedig harározottan úgy érzem, hogy a pozitív irányba változtam: a körülöttem élők, a barátaim, szüleim is ezt mondják. Amióta oda járok, amiért sokat küzdöttem és én is úgy érzem. Azt mondja, hogy ő csak nekem akar segíteni, hogy ő legalább meg meri mondani a hibáimat és az sem érdekli, ha megharagszom rá.

Most ott tartok, hogy kezdem "megutálni", hogy mindenbe beleköt, pedig az nem igaz, meg szoktam hallgatni mások tanácsait, de azért már abba ne szóljanak bele, hogy milyen bugyit veszek fel. Arra is gondoltam, hogy nem-e féltékeny esetleg? A férje már sok éve beteg, ő gondozza, gyakorlatilag "besavanyodott" mellette. Az én életem pedig végre felszálló ágba került, most úgy érzem, boldog vagyok.


Szerintetek? Ti mit tennétek? Köszönöm a válaszokat előre is!!!



2014. júl. 10. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
szépen meg kell neki mondani hogy nem egy korosztály vagytok, nem egy az izlésetek. neked ez tetszik, neki az. meg kéne ezt értenie!
2014. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy öregszik az ember, egyre nagyobb az esélye, hogy a mentális állapota tönkremegy. Mind szellemileg, mind viselkedés terén lehetnek problémák.

Így ismeretlenül nem lehet megmondani, hogy a hiba vele van, vagy veled.

Ha átgondolod, amit mond, és úgy látod, hogy nincs igaza, akkor próbálj meg túllépni a dolgon, nem foglalkozni vele. Ha a saját állapota miatt lett kötözködő, akkor úgysem tudsz vele mit kezdeni, hagyd rá, mondjon, amit akar, te meg csinálsz, amit te akarsz.

2014. júl. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
... vagy igaza van...
2014. júl. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Sajnos az ember minél öregebb annál "butább" ... csökken az IQ -ja a felfogó képessége.Egyre önfejűbbek lesznek, és egyre több türelemre van szükség. Van persze ilyen "természtes" (rohad idegesítő) aggódás is a nagyszülőkben. Ez is azért van, mert nem bírják felfogni, hogy felnőttél és önálló életed van. Én is tapasztalom nagyszüleimnél, hogy egyre nehezebben váltanak. Ők amiben felnőttek, ami nekik egyszer úgy volt, az úgy is marad, főleg a divat területén. Az ő idejükben nem igen volt divat, nem nézték meg a másikat ha ócska ruhát vett fel, vagy kockásat csíkossal. Ez a kommunizmusban így volt, hisz mindenki egyenlő, így nem lehetett a boltokban sem a legjobb ruhákat kapni, nyugatit meg főleg. Ezért az öregek nehezen értik meg a fiatalok ízlésvilágát, és nehezen barátkoznak meg a kinézetükkel.
2014. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!